PENÍZE A PODNIKÁNÍZajímavosti

Miliardáři bez vysoké školy TOP 10 miliardářů

Miliardáři bez vysoké školy. Deset největších miliardářů, kteří nemají vysokoškolské vzdělání. Vysokoškolské vzdělání je dnes považováno za předpoklad úspěšné kariéry a pohodlného příjmu. Získání vysokoškolského titulu však vyžaduje velkou investici. Rostoucí školné je však dalším důvodem, který nutí lidi vynechat vysokou školu a začít praktický život bez pokročilejší formy vzdělání. Zde se podíváme na některé z nejúspěšnějších vysokoškolských studentů všech dob. Začněme tedy naším seznamem 10 miliardářů, kteří předčasně ukončili kariéru. Všichni tito miliardáři jsou podnikatelé, kteří začínali od nuly, což dokazuje, že pro vaši zářnou budoucnost není nutné vysokoškolské vzdělání, pokud máte vynikající podnikatelský plán. Podívejte se na miliardáře a obchodní magnáty, kteří vystudovali vysokou školu:

10. Ted Turner

 

Ted Turner

Ted Turner je známý mediální magnát. Tuner, který pochází z Ohia, patří k podnikatelským magnátům, kteří opouštějí vysokou školu. Navštěvoval soukromou školu v Chattanooze ve státě Tennessee a později se zapsal na Brownovu univerzitu. Byl vyloučen dříve, než získal titul z ekonomie. Po vyloučení nastoupil Ted do otcovy reklamní agentury. O několik let později začal investovat svůj majetek do nákupu rozhlasových stanic. Po krátké době začal na těchto rozhlasových stanicích vydělávat. Ted Turner spustil v roce 1976 společnost Turner Broadcasting System (TBS) a v roce 1980 zahájila vysílání CNN jako první 24hodinový zpravodajský kanál. Čistý majetek Teda Turnera činí 2,2 miliardy dolarů.

Jak vytvořit webovou stránku ? Ukážeme vám, jak na to

9. Jack Dorsey

 

Miliardáři bez vysoké školy

Jack Dorsey byl technicky zdatný už od mládí. Poté, co se zapsal na Missourskou univerzitu vědy a techniky, brzy přestoupil na Newyorskou univerzitu. Z neznámých důvodů však z projektu odstoupil. Poté založil společnost se sídlem v Oklahomě, která se zabývala dispečinkem vozidel prostřednictvím online rychlých zpráv, což vedlo k jedné z největších inovací v oblasti IT. Jack Dorsey je jedním z nejmladších podnikatelů na tomto seznamu. Celkové čisté jmění Jacka Dorseyho činí 2,3 miliardy dolarů a v tomto seznamu se umístil na devátém místě.

8. Elizabeth Holmes

 

Elizabeth Holmesová

Elizabeth Holmesová je nejen jednou z nejúspěšnějších podnikatelek, ale také jednou z těch obchodních magnátů, kteří předčasně ukončili kariéru. Je zakladatelkou a generální ředitelkou společnosti Theranos, která byla založena v roce 2003 jako společnost zabývající se krevními testy. Společnost Theranos představila inovativní zařízení Edison. K odběru vzorků krve používá místo venepunkce vpichy do prstu. Společnost Theranos je v současnosti jednou z nejlepších lékařských laboratorních společností. Elizabeth Holmesová byla původně zapsána na Stanfordově univerzitě, ale po založení společnosti Theranos se po semestru rozhodla studium ukončit. Čisté jmění Elizabeth Holmesové je zatím více než 4,5 miliardy dolarů.

Dárek pro maminku k narozeninám 22 tip na dárek

 

7. Ralph Lauren – Miliardáři bez vysoké školy

 

Miliardáři bez vysoké školy

Ralph Lauren je známý módní návrhář a majitel společnosti Ralph Lauren Corporation, která nabízí vysoce kvalitní oblečení a je známá po celém světě. Ralph Lauren vystudoval střední školu DeWitt Clinton High School a obchod na Baruch College. Považoval to za ztrátu času a po dvou letech školu opustil. Poté nastoupil na dvouletou vojenskou kariéru v americké armádě. Velkou inspirací mu byly hollywoodské hvězdy, které se začaly věnovat módnímu návrhářství. Pracoval jako prodavač ve firmě na výrobu kravat a brzy založil svou firmu od nuly. Po nějaké době si založil vlastní obchod s oblečením. Čistý majetek Ralpha Laurena činí 7 miliard dolarů.

6. Steve Jobs

 

Steve Jobs byl spoluzakladatelem a generálním ředitelem společnosti Apple Inc. a spolu se Stevem Wozniakem hrál významnou roli v revoluci osobních počítačů. Steve Jobs si elektroniku a technologie zamiloval už v mládí. Po absolvování střední školy se zapsal na Reed College v Oregonu. Kvůli drahému školnému se rozhodl po jednom semestru studia zanechat, protože jeho adoptivní rodiče si nemohli dovolit platit školné.

Steva to však nezabilo v touze po učení. O něco později položil Jobs se svým přítelem Wozniakem základy společnosti Apple Inc., která je známá po celém světě svými vyspělými technologickými vychytávkami a inovacemi. Celkové čisté jmění Steva Jobse činí téměř 8,3 miliardy dolarů.

 

5. Michael Dell – Miliardáři bez vysoké školy

 

Michael Dell

Michael Dell byl nadaným studentem již od útlého věku. Jeho inteligence byla patrná již od raného vzdělání. Ve velmi raném věku také složil zkoušku způsobilosti k maturitě, protože se mu velmi chtělo začít pracovat a vydělávat peníze. Dell měl vynikající obchodní myšlení a své příjmy z brigád investoval do akcií a slušně na tom vydělal. Michael Dell opustil Texaskou univerzitu během prvního ročníku a založil firmu prodávající sady pro upgrade počítačů, později nazvanou Dell Incorporated. Michael Dell je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Dell Inc. a v našem žebříčku se umístil na pátém místě. Celkové čisté jmění Michaela Della k prosinci 2015 činí 19,4 miliardy dolarů.

4. Sheldon Adelson

 

Sheldon Adelson

Sheldon Gary Adelson je hotelový magnát a úspěšný podnikatel. Adelson se narodil do skromné rodiny. Jeho otec byl taxikář a on sám začal ve 12 letech podnikat v novinových stáncích, když si od svého strýce půjčil 200 dolarů, aby získal licenci na prodej novin v Bostonu. Adelson tedy začal podnikat již ve velmi raném věku. Adelson byl obdařen středním myšlením a v podnikatelské kariéře snadno postupoval. Odešel z City College of New York, aby se věnoval podnikání. V současné době je zakladatelem, předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Las Vegas Sands. Celkové čisté jmění Sheldona Adelsona činí 25,8 miliardy dolarů. Adelson se umístil na čtvrtém místě v našem seznamu obchodních magnátů, kteří vypadli.

3. Mark Zuckerberg – Miliardáři bez vysoké školy

 

Miliardáři bez vysoké školy

Mark Zuckerberg je nejmladším miliardářem na tomto seznamu a mezi podnikatelskými magnáty, kteří předčasně ukončili studium, je na třetím místě. Je známý jako úspěšný podnikatel v oblasti informačních technologií. Před nástupem na Harvard začal pracovat na částečný úvazek jako programátor na volné noze. V roce 2002 začal studovat Facebook na Harvardu. Později ve druhém ročníku Harvardovy univerzity studia zanechal. Facebook dosáhl významného postavení v roce 2006 a v současné době má více než 500 milionů uživatelů. Celkové čisté jmění Marka Zuckerberga činí 33,3 miliardy dolarů a v tomto žebříčku mu patří třetí místo.

2. Larry Ellison

 

Larry Ellison

 

Larryho Ellisona vychovávali adoptivní rodiče. Po absolvování střední školy se Ellison zapsal na Illinoiskou univerzitu. Pak rok studoval na Chicagské univerzitě a rozhodl se odejít do Kalifornie. Ellison se ujal projektu vývoje databází pro federální vládu a po deseti letech tvrdé práce se mu to podařilo. Je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Oracle, jedné z největších mezinárodně známých databázových společností. Ellison je na druhém místě a jeho čisté jmění činí 43 miliard dolarů.

 

1. Bill Gates – Miliardáři bez vysoké školy

 

Miliardáři bez vysoké školy

Bill Gates je nejúspěšnějším miliardářem, který opustil školu. Od dětství obdivoval počítače a velmi se o ně zajímal. Koncept počítačů byl v té době zcela nový. Od mládí byl Gates velmi odhodlaný učit se o počítačích a pracovat v oboru. V tomto období byl přijat na Harvardovu univerzitu a spřátelil se s Paulem Allenem a Stevem Ballmerem.

Poté, co Bill Gates opustil Harvard, založil spolu se Stevem Allenem a Stevem Ballmerem společnost Microsoft. Později vyvinuli operační systém Windows, díky němuž se osobní počítače staly běžnějšími a dostupnějšími. Systém Windows je dnes nejrozšířenějším operačním systémem v osobních počítačích.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button