Zvířata deštného pralesa – 11 úžasných zvířat
Deštný prales je plný prostoru pro život všech, od anakond až po modré motýly. Zvířata deštného pralesa. Tyto vzácné ekosystémy jsou domovem 80 % světové suchozemské biologické rozmanitosti. Zde je 11 úžasných druhů zvířat, která našla domov v deštném pralese:
Obsah článku:
1. Gorila východní
Gorily horské jsou největší žijící primáti na Zemi! Spolu se šimpanzi, orangutany a bonoby jsou nejbližšími žijícími příbuznými člověka. Horské gorily mají ze všech čtyř druhů goril nejvyvinutější mozek. Žijí především v horských oblastech národních parků ve Rwandě, Ugandě a Demokratické republice Kongo ve střední Africe. Horské gorily žijí ve skupinách zhruba po 30 kusech s jedním dominantním vůdčím samcem , který má stříbřitou srst. Chráněná zvířata : 10 nejohroženějších zvířat.
2. Motýl Morpho
Jeho jedinečná modrá barva přitahuje mnoho turistů a je velmi oblíbená a cenná. Jeho křídla jsou 12 cm dlouhá a mají duhově modrou barvu. Tito motýli se během dešťů nevynořují, protože by je to mohlo fyzicky poškodit. Proto v těchto obdobích dávají přednost zastřešeným místům. Zvíře na f
3. Kapota
Okapi jsou nejbližší žijící příbuzní žiraf, kteří žijí v hustém tropickém deštném lese Ituri ve střední Africe. Je to „maskovaný pán“, jeho pruhované zadní nohy a hnědá kůže mu pomáhají skrýt se ve filtrovaném světle lesa.
4. Lenochod hnědonožka
Lenochod je velmi pomalé zvíře, váží jen osm až devět kilogramů, žije výhradně na stromech a živí se listy, větvičkami a plody. Pohybuje se tak pomalu, že jeho srst dostává zelený nádech od řas, které na ní rostou. Trávení jednoho jídla může trvat až měsíc. Zvíře na n
5. Americký Jaguar
Jaguáři jsou známí svou krásnou strakatou srstí, která jim pomáhá skrývat se mezi travinami, keři a stromy, kde žijí. Velmi vzácný, zcela černý jaguár je zvíře, kterému běžně říkáme černý panter. Jaguáři se živí více než 85 druhy kořisti, včetně pásovců, pekariů, kapybar, tapírů, jelenů, veverek a ptáků, a dokáží ulovit i ryby, želvy a mláďata kajmana (krokodýla) z vody.
6. Kapybara bahenní – Zvířata deštného pralesa
Kapybara, která se velmi podobá morčeti, je největším hlodavcem na Zemi, váží více než 45 kg a měří dva metry. Žije v husté vegetaci, která obklopuje vodu, a často do ní vstupuje, aby se ukryl před predátory. Dokáže zadržet dech až na pět minut. Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, které zabraňují vypadávání vlasů.
7. Ara arakanga – Zvířata deštného pralesa
Jedním z nejznámějších druhů deštného pralesa je papoušek ara. Je to nápadný velký papoušek s jasně červeným opeřením a jasně modrým a žlutým peřím. Jeho silný zobák dokáže otevřít tvrdé ořechy a semena. Ara arakanga je jedním z mála druhů, které se páří po celý život. Zvíře na
8. Jedovaté šípatky – Zvířata deštného pralesa
Jedovatá šipka je jedním z nejzářivějších živočichů na planetě, který svým zbarvením varuje predátory před jedovatým jedem ukrytým v kůži. Domorodé kultury často používají tento žabí jed k pokrytí hrotů šípů používaných při lovu.
9. Black Heath – Zvířata deštného pralesa
Výr černý získal svou přezdívku díky hlasitému vytí, kterým si označuje své teritorium. Tyto hlasy, které znějí jako silný vítr vanoucí tunelem, lze slyšet až na vzdálenost 3 km. Tyto opice žijí vysoko na stromech ve vysokém deštném pralese ve skupinách od 4 do 19 let.
10. Medvědí kuskus (Sulawesi)
Kuskus, pojmenovaný podle své husté tmavé medvědí srsti, není skutečný medvěd, ale ve skutečnosti vačnatec žijící na stromech. Podobně jako u jiných vačnatců přivádí samice tohoto medvěda na svět poměrně málo vyvinuté mládě a nosí ho ve vaku na břiše, dokud není asi osm měsíců staré a dostatečně vyvinuté, aby přežilo. Žijí v neporušených lesích Indonésie, převážně na ostrově Sulawesi.
11. Anakonda tmavá – Zvířata deštného pralesa
Legendární anakonda tmavá, známá také jako anakonda zelená, je jedním z největších hadů na světě, dosahuje délky přes 9,14 m, průměru 30 cm a hmotnosti přes 249 kg. Na souši je poměrně těžkopádný, ale ve vodě je nenápadný.