Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata do A 23 zvířat k písmenu a

Zvířata na A 23 zvířat na písmeno a. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno A? Připravili jsme seznam zvířat začínajících na písmeno a. Zvířata a něco o nich.

 

Zvířata na A

 

1. adax
2. agama
3. agapornis
4. agouti
5. akara
6. akuchi
7. albatros
8. albula
9. alexander
10. aligátor
11. alka
12. amazonský
13. amur bílý – Zvířata na A
14. anakonda
15. anhima
16. antenovec
17. antilopa
18. antilopa
19. anthrone
20. apodia
21. ara
22. arasari
23. argus

 

1. Adax

 

Adax

 

Adax, známý také jako antilopa bílá nebo antilopa šrouborohá, je antilopa pocházející ze saharské pouště. Je jediným zástupcem čeledi Addax a poprvé ho vědecky popsal Henri de Blainville v roce 1816. Jak napovídá její alternativní název, antilopa bledá má dlouhé, zakroucené rohy – obvykle 55 až 80 palců (22 až 31 cm) u samic a 70 až 85 palců (28 až 33 cm) u samců. Samci měří v ramenou 105 až 115 cm, samice 95 až 110 cm. Jsou pohlavně dimorfní, protože samice jsou menší než samci. Zvířata na A. Barva srsti závisí na ročním období – v zimě je šedohnědá s bílými zadními končetinami a tlapkami a dlouhými hnědými chlupy na hlavě, krku a ramenou; v létě je srst téměř celá bílá nebo pískově světlá. Zvíře na i

 

2. Agama

 

Agama

 

Agama (ze sanskrtu Tongo, což znamená „ještěrka“) je rod malých až středně velkých, dlouhoocasých, hmyzožravých ještěrů Starého světa. Rod Agama zahrnuje v Africe nejméně 37 druhů, především v subsaharské Africe, kde se ve většině oblastí vyskytuje alespoň jeden druh. Euroasijské agamy jsou většinou řazeny do rodu Laudakia. Jednotlivé druhy se liší velikostí, která se v dospělosti pohybuje od 12 do 30 cm. Agama vousatá – chov a péče

Jejich zbarvení se také liší mezi jednotlivými druhy, pohlavími a náladami; například dominantní samec ve výkladní skříni je mnohem světlejší, než když byl chycen, poražen jiným samcem nebo jinak vyplašen. Samice bývají méně barevné než samci tohoto druhu. Žehlička na vlasy : Co si vybrat.

 

3. Agapornis

 

Agapornis

 

Pták miláček je obecné jméno pro rod Agapornis, malou skupinu papoušků z čeledi starosvětských papoušků Psittaculidae. Z devíti druhů tohoto rodu pocházejí všechny z afrického kontinentu, přičemž holubice šedohlavá pochází z afrického ostrova Madagaskar.

Společenské a láskyplné jméno pochází ze silného monogamního párového svazku papoušků a dlouhého období, které tráví společně v páru. Žijí v malých hejnech a živí se ovocem, zeleninou, travinami a semeny. Hrdličky černokřídlé se živí také hmyzem a fíky, přičemž hrdličky černokřídlé mají zvláštní nároky na stravu z domestikovaných fíků, což činí chov v zajetí problematickým.

Některé druhy jsou chovány jako domácí mazlíčci a několik barevných mutací bylo selektivně vyšlechtěno v aviologii. Průměrná délka života je 20 až 30 let. Zvířata ve vesmíru 10 zvířat, která byla ve vesmíru.

 

4. Aguti – Zvířata na A

 

Aguti - Zvířata na A

 

Aguti neboli aguti obecný je jeden z několika druhů hlodavců rodu Dasyprocta. Pocházejí ze Střední Ameriky, severní a střední části Jižní Ameriky a jižní části Malých Antil. Některé druhy byly zavlečeny do jiných částí Západní Indie. jsou příbuzní morčatům a vypadají dost podobně, ale jsou větší a mají delší nohy. Druhy se značně liší zbarvením, které je hnědé, načervenalé, matně oranžové, šedé nebo černé, obvykle však se světlejší spodní částí těla. Jejich tělo je pokryto hrubou srstí, která se při poplachu zvedá. Jejich hmotnost je 2,4 – 6 kg a délka 40,5 – 76 cm, ocas je krátký a bez srsti.

 

5. Akara

 

Akara

 

Tento druh je ve srovnání s většinou ostatních cichlid velmi mírumilovný a nevyrývá rostliny. Mají rády mírně měkkou a kyselou vodu, ale obecně snášejí různé podmínky. Vlajkonoši jsou ideální pro společenství s dalšími mírumilovnými amazonskými rybami, jako jsou tetry a apistové. V akváriích se běžně chovají akáry bičíkové, ačkoli v minulosti byly oblíbenější; nyní se staly populárními jiné trpasličí cichlidy, jako jsou apistové a berani.

 

6. Akuchi – Zvířata na A

 

Akuchi - Zvířata na A

 

Myoprocta acouchy je druh hlodavce z rodu acouchi z čeledi Dasyproctidae z Jižní Ameriky. Vyskytuje se v guyanské podoblasti amazonského biomu, zahrnující Guyanu, Surinam, Francouzskou Guyanu a Brazílii, východně od Rio Branco a hlavně severně od Amazonky, s několika záznamy z jižní Amazonie.

 

7. Albatros – Zvířata na A

 

Albatros - Zvířata na A

 

V severním Atlantiku se nevyskytují, i když fosilní pozůstatky ukazují, že se tam kdysi vyskytovaly, a občas se vyskytují jako tuláci. Albatrosi patří mezi největší létající ptáky a druhy rodu Diomedea (albatrosi velcí) mají nejdelší rozpětí křídel ze všech žijících ptáků, dosahující až 3,7 m. Albatrosi jsou obvykle řazeni do čtyř rodů, ale počet druhů je sporný.

 

8. Albula – Zvířata na A

 

Albula - Zvířata na A

 

Albula je rod ryb z čeledi Albulidae.

Kdysi se mělo za to, že kostival je jediný druh s celosvětovým rozšířením, ale od té doby bylo identifikováno 9 různých druhů. Nejstarší fosilie tohoto rodu pocházejí z pozdní křídy Alabamy a Uzbekistánu.

 

9. Alexander Parrot

 

Alexander Parrot

 

Je pojmenován po Alexandru Velikém, který převezl řadu ptáků z Pandžábu do různých evropských a středomořských zemí a oblastí, kde si jich cenila královská rodina, šlechta a vojevůdci. Zvířata v Austrálii 10 jedinečných zvířat z Austrálie.

 

10. Aligátor – Zvířata na A

 

Aligátor - Zvířata na A

 

Aligátor je krokodýl rodu Alligator z čeledi aligátorovitých. Dva žijící druhy jsou aligátor americký (A. mississippiensis) a aligátor čínský (A. sinensis). Kromě toho je z fosilních pozůstatků známo několik vyhynulých druhů aligátorů. Aligátoři se poprvé objevili v epoše oligocénu asi před 37 miliony let. Zvířata na A.

Název „aligátor“ je pravděpodobně anglikanizovanou podobou španělského slova el lagarto, což znamená „ještěrka“, kterou první španělští průzkumníci a osadníci na Floridě nazývali aligátor. Později se název začal psát také anglicky jako allagarta a alagarto.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button