RADY PRO DOMÁCNOSTŽivotní styl

Jak nejlépe umýt okna – 6 nejčastějších chyb

Jak nejlépe umýt okna? 6 nejčastějších chyb, kterých je třeba se vyvarovat při mytí oken. Časem se na vašich oknech pomalu, ale jistě hromadí špína a nečistoty, které vám brání ve výhledu a blokují drahocenné sluneční světlo. Jediná věc, která je horší? Silné šmouhy po nesprávném čištění.

 

Jak nejlépe umýt okna

 

Jak nejlépe umýt okna

 

Abyste si udrželi výhled bez šmouh (a aby vaše pokojové rostliny, které milují světlo, byly spokojené), dodržujte tyto odborné tipy pro čištění. Se správnými prostředky a technikami mytí oken vaše okna ožijí.

 

Chyba č. 1: Výběr slunečného dne pro mytí oken.

 

Chyba č. 1 K mytí oken si vyberte slunečný den.

Pokud tuto práci provádíte na prudkém slunci, čisticí prostředek na horkých oknech zaschne dříve, než jej stačíte setřít, a zanechá těžko odstranitelné šmouhy. Pokud počasí nepřeje, začněte na stinné straně domu.

 

Chyba č. 2: Stříkání čisticího prostředku na nečistoty a prach.

 

Stříkání čisticího prostředku na nečistoty a prach.

Než začnete, smette nečistoty z okenního rámu kartáčem nebo je vysajte ručním vysavačem nebo prachovým nástavcem vašeho stroje. Tím se zabrání tomu, aby se nečistoty po smíchání s čisticím prostředkem změnily v blátivou kaši. Pokud je okenní síť obzvláště špinavá, vyklopte ji a umyjte horkou vodou a měkkým kartáčem, poté ji opláchněte a nechte uschnout, než ji vložíte zpět. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Chcete-li rychle setřít prach ze žaluzií a rolet , přejeďte prachovkou z mikrovlákna po obou stranách nebo rozevřete lamely a přejeďte po každé z nich vlhkým hadříkem a poté suchým hadříkem.

 

Chyba č. 3: Úspora prostředků na čištění oken. – Jak nejlépe umýt okna

 

Úspora prostředků na mytí oken. - Jak nejlépe umýt okna

S použitím spreje neotálejte, zejména pokud jsou vaše okna obzvláště špinavá. Potřebujete hodně čisticího prostředku, aby se nečistoty rozpustily a suspendovaly, takže je lze úplně setřít – ušetříte a uvidíte šmouhy.

 

Pokud se raději vydáte cestou „udělej si sám“, zkuste si vyrobit tento domácí octový čistič:

Vyzkoušejte domácí čistič skla – Jak nejlépe umýt okna

 

Vyzkoušejte domácí čistič skla - Jak nejlépe umýt okna

 

 • 2 šálky vody
 • 1/2 šálku bílého nebo jablečného octa
 • 1/4 šálku alkoholu o koncentraci 70 %
 • Smíchejte ingredience a nalijte je do lahvičky s rozprašovačem. Pokud máte děti nebo domácí zvířata, napište z bezpečnostních důvodů složení na vnější stranu lahvičky.

 

Pokud žijete v oblasti s tvrdou vodou, zvažte použití destilované vody pro přípravu čističe skla. Mimochodem, ocet v tomto čisticím prostředku pomůže i s odolnými skvrnami. Právě kyselost octa umožňuje odplavit minerály, které zůstaly po tvrdé vodě.

 

Chyba č. 4: Použití starého bavlněného hadru na sušení oken.

 

Použití starého bavlněného hadru na sušení oken.

 

Někteří lidé rádi suší sklo pomocí novin, ale lepší je používat opakovaně použitelné utěrky z mikrovlákna. „Jsou extrémně savé, omyvatelné a zanechávají sklo lesklé a beze šmouh. Jak nejlépe umýt okna.

 

Pokud raději používáte papírové ručníky, vyberte si značku, která je pro tento úkol vhodná. Slabé papírové utěrky se mohou rozpadat a zanechávat vrásky. Kde je nejlepší sedět v letadle – Pořadí

 

Chyba č. 5: Stírání špachtlí. – Jak nejlépe umýt okna

 

stírání špachtlí. - Jak nejlépe umýt okna

Profesionální čističi oken na ně přísahají, ale musíte vědět, jak je správně používat. Stíráte dolů a kam se ztrácí voda? Na podlaze.

Kvůli možnému nepořádku a odkapávání se vyhněte používání stěrek, zejména u malých oken, ale mohou být užitečnější u větších oken.

 

Chyba č. 6: Mytí všech oken během jednoho dne.

 

Mytí všech oken během jednoho dne.

Stačí okna umýt jednou nebo dvakrát ročně, ale ještě snazší je, když si práci rozdělíte a budete ji provádět po jednotlivých místnostech. Při čištění otírejte jednu stranu okna vodorovně a druhou svisle. Pokud se vytvoří nějaké šmouhy, snadno poznáte, zda jsou na vnější nebo vnitřní straně.

 

Jak nejlépe umýt okna, krok za krokem

 

Jak nejlépe umýt okna, krok za krokem

Nyní, když už víte, jakých běžných chyb se vyvarovat, si přečtěte našeho průvodce krok za krokem, jak nejlépe umýt okna zvenku i zevnitř beze šmouh. Jak nejlépe umýt okna.

 1. Nejprve odstraňte prach z okenního rámu, kolejnic a parapetu pomocí vysavače, prachovky nebo hadříku. Stejně postupujte i u žaluzií nebo rolet. Pokud máte záclony, je vhodná doba je sundat a vyprat podle pokynů k péči.
 2. Chcete-li obrazovky vyčistit, vyjměte je a vysajte nebo vykartáčujte, abyste je zbavili prachu. Pokud si myslíte, že je třeba je důkladněji vyčistit, umyjte je teplou, mokrou směsí, poté je opláchněte a nechte zcela uschnout.
 3. Postříkejte okna velkým množstvím čisticího prostředku na sklo.
 4. Okna otřete shora dolů papírovou utěrkou nebo utěrkou z mikrovlákna, která nepouští vlákna. Pokud uvidíte nějaké šmouhy, otřete je znovu, dokud nebude sklo čisté.
 5. Během schnutí otřete vnější stranu oken a rámů měkkým kartáčem nebo jednorázovým hadříkem, abyste odstranili uvolněné nečistoty a prach.
 6. Opakujte kroky 3 a 4 na vnějších okenních tabulích. Pravděpodobně budete muset použít trochu více čisticího prostředku (nebo jen několik dalších kol stříkání a stírání). Zbavit se všech nečistot zvenčí. V závislosti na konstrukci oken můžete čistit obě strany zevnitř domu, nebo pokud máte demontovatelná okna s bouřkou, můžete je pro čištění zcela vyjmout.
 7. Nasaďte zpět síť, pověste závěsy a odstupte, abyste mohli obdivovat ten lesk!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button