Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata s písmenem l – 21 zvířat s písmenem l

Zvířata na l 21 zvířat na písmeno l. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno l? Připravili jsme seznam zvířat začínajících na písmeno l. Zvířata na l a něco o nich.

Zvířata na l

 

zvířat na l

 

1. los
2. loris
3. liška
4. lori
5. autor dopisu
6. náprstník
7. liška
8. ležák
9. lvice
10. lev
11. letuška
12. glosser
13. leopard
14. líná procházka
15. lemur
16. leguán
17. polykat
18. weasel
19. langur
20. lama
21. labuť

 

1. los

 

osud

 

Los (v Severní Americe) nebo los (v Eurasii) (Alces alces) patří do podčeledi jelenovitých Nového světa a je největším a nejtěžším žijícím druhem z čeledi jelenovitých. Většina dospělých samců losa má charakteristické široké, dlanité („otevřené“) paroží; většina ostatních zástupců čeledi jelenovitých má paroží dendritické („větvičkovité“). Zvířata na l. Losi obvykle obývají boreální lesy a listnaté a smíšené lesy mírného pásma severní polokoule v mírném až subarktickém klimatu. Zvíře na i

 

Lov a další lidské činnosti způsobily, že se areál losů v průběhu času zmenšil. Byl znovu vysazen do některých svých původních biotopů. V současné době se největší počty losů vyskytují v Kanadě, na Aljašce, v Nové Anglii (v Maine je jich nejvíce z dolních 48 států), ve státě New York, ve Fenoskandii, v pobaltských státech, v Polsku, Kazachstánu a v Rusku. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

 

2. liška

 

fox

 

Lišky jsou obecně menší než někteří jiní členové čeledi psovitých, jako jsou vlci a šakali, zatímco mohou být větší než někteří členové této čeledi, například psíci mývalovití. Zvířata na l. U největšího druhu, lišky rezavé, váží samci v průměru 4,1 až 8,7 kg, zatímco u nejmenšího druhu, lišky rezavé, jen 0,7 až 1,6 kg.

 

Mezi typické znaky lišky patří trojúhelníkový obličej, špičaté uši, protáhlý rostrum a huňatý ocas. Jsou digitigrade (což znamená, že chodí po špičkách nohou). Na rozdíl od většiny zástupců čeledi psovitých mají lišky částečně zatažitelné drápy[9]. Vibrissae neboli vousky lišky jsou černé. Vousy na tlamě, známé jako mystacial vibrissae, jsou v průměru 100-110 mm dlouhé, zatímco vousy všude jinde na hlavě jsou v průměru kratší. Fousky (karpální vibrisy) jsou rovněž na předních končetinách a jsou v průměru 40 mm dlouhé, směřují dolů a dozadu. Ostatní fyzické charakteristiky se liší v závislosti na stanovišti a adaptačním významu. Hlídací psi : 10 nejlepších plemen psů pro hlídání.

 

3. lvíče – Zvířata na l

 

  lvíče - Zvířata na l

 

Tamarín zlatý dostal své jméno podle jasně červenooranžové srsti a mimořádně dlouhých chlupů kolem obličeje a uší, které mu dodávají výraznou hřívu. Jeho obličej je tmavý a bez srsti. Jasně oranžová srst tohoto druhu neobsahuje karotenoidy, které v přírodě běžně vytvářejí jasně oranžové barvy.“ Tamarín zlatý je největší z tamarínů rodu Callitrichines. Zvířata na l.  Obvykle měří kolem 261 mm a váží přibližně 620 g. Mezi samci a samicemi není téměř žádný rozdíl ve velikosti. Stejně jako všechny opice Nového světa má i tamarín zlatý teguly, což jsou drápy podobné drápům, namísto ungulae neboli plochých nehtů, které mají všichni ostatní primáti včetně člověka. Teguly umožňují tamarínům držet se na stěnách kmenů stromů. Mohou se také pohybovat po malých větvích čtyřnožci, ať už chůzí, běháním, skákáním nebo poskakováním.“ Díky tomu se pohybuje spíše jako veverka než jako primát.

 

4. lev – Zvířata na l

 

Lev - Zvířata na l

 

Lev (Panthera leo) je velká kočka rodu Panthera, která pochází z Afriky a Indie. Má svalnaté tělo s hlubokým hrudníkem, krátkou kulatou hlavu, kulaté uši a chomáč chlupů na konci ocasu. Je pohlavně dimorfní; dospělí lví samci jsou větší než samice a mají výraznou hřívu. Jedná se o společenský druh, který vytváří skupiny zvané pumy. Lví smečka se skládá z několika dospělých samců, příbuzných samic a mláďat. Skupiny lvic obvykle loví společně a loví především velké kopytníky. Lev je vrcholový a klíčový predátor; ačkoli někteří lvi v případě potřeby shánějí odpadky a je známo, že loví i lidi, tento druh obvykle neloví.

 

Lev obývá louky, savany a křoviny. Obvykle je spíše denní než jiné divoké kočky, ale když je pronásledována, přizpůsobí se aktivitě v noci a za soumraku. V neolitu se lev vyskytoval v celé Africe, jihovýchodní Evropě, na Kavkaze a v západní a jižní Asii, ale jeho populace se zredukovala na roztříštěné populace v subsaharské Africe a jedinou populaci v Západní Indii. Na Červeném seznamu IUCN je od roku 1996 veden jako zranitelný, protože jeho populace v afrických zemích od počátku 90. let 20. století klesají. 20s. století se snížily přibližně o 43 %. Populace lvů je mimo vyhlášené chráněné oblasti neudržitelná. Ačkoli příčina úbytku není zcela objasněna, největší obavy vzbuzuje úbytek stanovišť a konflikty s lidmi. Největší plemena kurů.

 

5. leopard – Zvířata na l

 

Leopard - Zvířata na l

 

 Zvířata na l. Skvrny mizí směrem k bílému podbřišku a vnitřní a dolní části nohou. U východoafrických populací levhartů jsou růžice kulaté, u jihoafrických populací hranaté a u asijských populací obvykle větší. V chladnějším podnebí bývá srst šedavá, v deštných pralesích tmavě zlatá. Vzor rozet je u každého jedince jedinečný. Předpokládá se, že tento vzor je adaptací na hustou vegetaci s nejednotnými stíny, kde slouží jako maskování.

Bíle zakončený ocas je dlouhý asi 60-100 cm, na spodní straně je bílý a má skvrny, které ke konci ocasu tvoří neúplné pruhy. V chladnějším podnebí se jeho srst prodlužuje.  Rozety levharta se liší od rozet jaguára (Panthera onca), které jsou tmavší a mají uvnitř menší skvrny.

 

6. lama – Zvířata na l

 

Lama - Zvířata na l

 

Dospělá lama dosahuje výšky 1,7 až 1,8 m v horní části hlavy a může vážit 130 až 272 kg. Mládě lamy (tzv. cria) může po narození vážit 9 až 14 kg. Lamy se obvykle dožívají 15 až 25 let, někteří jedinci se dožívají 30 let a více. 10 nejlepších bojovníků všech dob.

 

 V horní čelisti následuje po stlačeném, ostrém, špičatém, laniarisovitém řezáku při zadním okraji premaxily, alespoň u samců, mírný, špičatý, zahnutý pravý špičák v přední části horní čelisti; izolovaný premolární špičák, který následuje u velbloudů, chybí. Zvířata na l. V dolní čelisti jsou tři řezáky dlouhé, špičaté a vyčnívající; vnější jsou nejmenší. Po nich následuje zakřivený, vzpřímený špičák, po němž následuje izolovaný malý a často opadavý jednoduchý kuželovitý premolár; pak následuje souvislá řada jednoho premoláru a tří stoliček, které se od stoliček Camelus liší tím, že mají na předním vnějším okraji malý dodatečný sloupek.

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button