Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Zvířata Himálaje 7 nejkrásnějších zvířat

Zvířata Himálaje 7 nejkrásnějších zvířat . Podívejte se na tato krásná zvířata žijící v Himálaji. Himálajská zvířata mají krásnou srst.

Jak náročný může být život v neustále se měnících podmínkách Himálaje? Nejvyšší pohoří světa překvapivě přináší úžasnou rozmanitost života. Mnoho úžasných druhů zvířat, ptáků , plazů , obojživelníků a ryb z Himálaje. Zde je seznam 7 nejkrásnějších z nich

7. Divoká prasata Zvířata Himálaje

Kanec
Prase divoké je široce rozšířený savec, který žije v Asii , severozápadní Africe a Evropě. Existuje 16 poddruhů prasete divokého. Divoká prasata v Himálaji mají šedočernou srst a mohou vážit až 200 kg.

6. Himálajská modrá ovce

Himálajská modrá ovce Zvířata z Himálaje


Jedná se o vysokohorskou ovci, která žije v himálajských oblastech Indie, Číny a Nepálu v nadmořské výšce 4000-6000 m. . Mohou vážit až 75 kg. Mají krátkou hustou srst šedé barvy s modrým nádechem. Díky této barvě srsti mohou být téměř neviditelné.

5. Himálajský černý medvěd

Himálajský černý medvěd Zvířata z Himálaje


Žije v himálajských horách. Může vážit až 120 kg. Žijí ve vysokohorských oblastech. Teprve s příchodem zimy se snižují. Zvíře na g

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

4. Himálajský monal

Himálajský monal Zvířata Himálaje


Je to nádherný , pestře zbarvený pták druhu bažant. Žije v otevřených nebo smíšených lesích. Je to národní pták Nepálu. Žije v nadmořské výšce 2 000 m n. m.
Zvíře na f

 

3. Himálajská koza (Tatr)

Himálajská koza Zvířata z Himálaje

Je příbuzná divoké koze. Žije v himálajských oblastech. Jsou dokonale přizpůsobeni životu ve vysokohorských podmínkách. Mají dlouhou tmavě hnědou srst. Dorůstají výšky až 1 metr a hmotnosti 85 kg. Zvíře na n

2. Pandy červené v Himálaji

Panda červená Zvířata Himálaje

Je to kočkovitá šelma s velkým huňatým ocasem . Je zařazen mezi ohrožené druhy a na světě jich žije méně než 1 000. Dospělý člověk může vážit až 62 kg . Mají velmi atraktivní červenohnědou srst, která se stala terčem pytláctví.

5 největších vlků na světě Největší vlk na světě

1. Sněžný levhart Zvířata Himálaje

Levhart sněžný Zvířata Himálaje
Je to pravděpodobně nejkrásnější zvíře žijící v Himálaji. Může vážit až 75 kg. Jedním skokem dokáže překonat vzdálenost 15 metrů. Živí se především himálajskými modrými ovcemi a králíky.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button