Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Giant Scorpion: chov a péče

Obří škorpion. Pokud se zajímáte o chov exotických zvířat, možná jste uvažovali o chovu štírů. Škorpion obrovský, známý také jako štika královská, je jedním z největších druhů škorpionů na světě a jeho chov může být zajímavým a vzrušujícím zážitkem. V tomto článku se dozvíte základní informace o péči a chovu štíra obrovského.

Obří škorpion

 

Obří škorpion

 

 

Než začnete škorpiona obrovského chovat, musíte se seznámit s jeho potřebami a požadavky. Štír obrovský je masožravý a živí se různými bezobratlými a malými obratlovci. Jeho terárium by mělo být dostatečně velké, aby se v něm mohl pohybovat a měl místo k odpočinku. Kromě toho by mu měl být k dispozici vhodný substrát, úkryty, zdroje vody a tepla.

Chov štíra obrovského

 

Chov štíra obrovského

 

 

Vědecká klasifikace a synonyma

Štír obrovský neboli Pandinus imperator patří do čeledi štírů (Scorpionidae). V roce 1841 ji popsal německý entomolog a arachnolog Karlo Koch. Jedná se o největší druh štíra na světě, který může dorůstat délky až 23 cm. Má několik synonym, například štika obrovská nebo štika královská.

Domů a vlhkost Obří škorpion

 

Domů a vlhkost Obří škorpion

 

Štír obrovský pochází z tropických oblastí Afriky, kde žije v suchých a horkých podmínkách. Proto je důležité udržovat v teráriu teplotu mezi 26 a 30 stupni Celsia a vlhkost 70 až 80 procent. K udržení vlhkosti se používá rozprašování vody na stěny terária nebo zvlhčovací substrát.

Velikost a přístřeší

Jak jsme již zmínili, štír obrovský může dorůst délky až 23 cm, proto je důležité poskytnout mu dostatečně velký úkryt. Může to být kůra, kameny nebo dřevo. Při výběru kůže je také důležité vzít v úvahu, aby se do ní vešel celý štír.

Terárium a substrát

Při chovu štíra obrovského je důležité použít dostatečně velké terárium o rozměrech alespoň 60x40x40 cm. Jako substrát se používá rašelina nebo kokosové hobliny (lignocelulóza), které jsou schopné zadržovat vlhkost. Terárium by mělo obsahovat také různé úkryty a předměty ke šplhání.

Žihadlo obřího škorpióna

Štír obrovský má jedovou žlázu umístěnou na ocase. Jeho žihadlo není smrtelné, ale může být pro člověka bolestivé a způsobit zánět. Při manipulaci se štírem je proto důležité nosit rukavice a dbát zvýšené opatrnosti.

Toto jsou základní informace o chovu štíra obrovského. Doufáme, že vám pomohly při přípravě chovu tohoto zajímavého tvora.

Péče o štíra obrovského

 

Péče o štíra obrovského

 

 

Pokud se rozhodnete štíra obrovského chovat, musíte se o něj řádně starat. Tento druh štíra je velmi odolný, ale přesto potřebuje náležitou péči. V této části se dozvíte, jak se starat o štíra obrovského. Šampon na vlasy

Štika Obr a Štika Královská

Štír obrovský a štír královský jsou velmi podobné druhy. Obě mají stejné požadavky na péči. Jejich útočnou i obrannou zbraní je ocas, na jehož konci mají páteř s jedovými žlázami. Proto je důležité naučit se s nimi správně zacházet.

Tito štíři jsou noční živočichové a potřebují tmavé místo, kde se mohou přes den schovat. Jejich terária by měla být dostatečně velká, aby se jim v nich pohodlně žilo. Měly by mít také dostatek prostoru k pohybu a úkrytu. Jedovatá zvířata top 10 nejjedovatějších zvířat na světě

Rozmnožování a vajíčka

Obří štíři se rozmnožují pohlavně. Samice nosí vajíčka v břišní dutině až do jejich vylíhnutí. Počet vajíček se liší v závislosti na velikosti samice.

Po vylíhnutí se mladí štíři musí o sebe postarat sami. V tomto období jsou velmi křehká a zranitelná, proto je důležité nechat je na pokoji a nedotýkat se jich. 10 nejsmrtelnějších zvířat

Při péči o štíra obrovského je důležité dodržovat základní pravidla. Musíte se ujistit, že má dostatek jídla a vody. Musíte také zajistit, aby měly dostatek prostoru k pohybu a úkrytu. Pokud se o něj budete správně starat, bude váš štír obrovský zdravý a šťastný.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button