HADYKuriozity z živočišné říše

10 nejnebezpečnějších druhů hadů na světě

Pokud jde o hady, okamžitě začneme pociťovat strach, protože tito tvorové jsou extrémně nebezpeční. Na světě žije mnoho různých druhů hadů.Nejlepší místa, kde je můžete vidět a dozvědět se o nich, jsou zoologické zahrady a muzea. Podívejme se, které druhy hadů patří mezi 10 nejnebezpečnějších na světě.

10. Hnědák východní

10. Hnědák východní
Hnědák východní vypadá velmi nevinně, ale neměli byste se nechat unést jeho vzhledem, protože je velmi nebezpečný.Tito hadi mají mnoho poddruhů a jejich domovem jsou australské lesy.

9. Štěrkovna

9. Štěrkovna


V Americe a jižní Africe jsou hrabáči přemnožení. Obvykle žijí v lesích a křovinách Severní Ameriky. Nejděsivějším druhem je rybák diamantový. Nejen dospělci, ale i mláďata jsou prudce jedovatá a obsahují hemotoxický jed. Vstřikují do oběti jed a vedou ji k ochrnutí, zvracení a smrti.

8. Filipínská kobra

8. Filipínská kobra


Známe také kobru filipínskou, která se nazývá kobra severní filipínská. Tito hadi pocházejí ze severních Filipín. Jed obsahuje neurotoxin, který negativně ovlivňuje kardiovaskulární a dýchací systém oběti. Tito hadi jsou dlouzí 4 až 8 metrů a při útoku na kořist jsou velmi aktivní. Vtipy o zvířatech

7. Viper

7. Vipers


Vřetena patří do č.elade Viperidae. Tito hadi se běžně vyskytují v Austrálii, Irsku, na Novém Zélandu a v Jižní Koreji. Jsou známé svou agresivní povahou. Jejich kousnutí může vést k ochrnutí, náhlému selhání srdce a krvácení do mozku.

6. Smrtící zmije

6. Smrtící zmije


Smrtící zmije se vyskytují v Austrálii, na Nové Guineji a v Americe. Tito hadi vypadají podobně jako zmije, ale jsou mnohem nebezpečnější. Do těla kořisti vstříkne asi 50 mg jedu, což vede k náhlé smrti. Tento jed je neurotoxinem a dospělé oběti mohou utrpět ochrnutí, kloubní potíže a dokonce i smrt, pokud jim není okamžitě poskytnuta lékařská pomoc.

5. Modré krakatice

5. Blue Krait


Patří mezi nejsmrtelnější druhy hadů na světě. Vyskytují se především ve východní Asii, Indonésii a Jižní Koreji. Jsou to noční hadi a jsou známí svou agresivitou. V případě nebezpečí mohou napadnout i společníky stejného druhu hada. Je lepší se vyhnout jejich stanovištím , protože je to vede ke křečím, třesu a dokonce i smrti.

4. Kobra tygrovaná

4. Tygří had
Pakobry tygrované žijí v Austrálii a na Novém Zélandu. Tito hadi žijí v hlubokých lesích a obsahují neurotoxický jed. Zoologové a ochránci přírody, kteří navštíví toto prostředí, by měli dbát na vážnou opatrnost, protože jediné uštknutí tímto hadem může vést ke smrti již za 20 minut. Tito hadi obvykle na člověka neútočí. Živí se především rybami a hmyzem.

3. Černá mamba

Obávaná mamba černá pochází z afrického kontinentu. Jsou mnohem agresivnější než jiné druhy hadů. Mamuti černí se dokáží plazit rychlostí 23 km za hodinu. Žijí převážně ve skupinách o 10 až 30 dospělých jedincích. Jed mamby černé obsahuje chemickou látku hemotoxin, která je velmi nebezpečná a dokáže zastavit srdce během několika minut.

2. Taipan

Taipan má neurotoxický jed, který je dostatečně nebezpečný na to, aby zabil více než 10 000 morčat najednou. Pokud jde o lidské oběti, vstřikují jed velmi děsivým kousnutím a může dojít k zablokování krevního oběhu v žilách.

1. Anakonda

Anakonda je mimořádně nebezpečný had. Tyto hady jsme viděli v různých napínavých a hororových filmech. Jsou velmi velké a mohou člověka spolknout. Jed anakondy je smrtící. Jsou schopni strávit 3-5 lidských těl za půl hodiny. Přesvědčí nás o tom, jak nebezpečné a jedovaté anakondy jsou.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button