Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HLADKuriozity z živočišné říše

Byl zbit: Péče a chov

Pískomil, známý také jako pískomil mongolský, je malý hlodavec s charakteristicky dlouhýma zadníma nohama, které mu umožňují dělat dlouhé a vysoké skoky. Jako chovatel je důležité vědět, jaké jsou potřeby a péče o toto zvíře, aby mohlo prožít zdravý a spokojený život.

Pieskomil

 

Pieskomil

 

 

Chov pískomilů je zajímavý a poměrně snadný, je však důležité zajistit jim vhodné podmínky. Můžete je chovat v kleci nebo akváriu, přičemž klec by měla být především dostatečně vysoká, protože pískomilové jsou výborní akrobaté a skáčou velmi vysoko. Jejich strava by se navíc měla skládat nejen z rostlinných semen, ale také ze semen živočišných, jako jsou mouční červi, hmyz nebo vařené maso bez koření.

Mláďata pískomilů se rodí nahá a slepá a samice mají obvykle 2-8 mláďat v jednom vrhu. Při chovu je důležité nabídnout jim materiál na stavbu hnízda a připravit klec s menšími vrstvami pilin na dně. Dbejte také na to, abyste užívali správné množství vitaminů a podporovali jejich zdraví.

Péče o pískomily

 

Péče o pískomily

 

Primární péče

Při chovu pískomilů mongolských je důležité zajistit jim správné podmínky. Ujistěte se, že máte připravenou vhodnou klec nebo terárium s dostatkem prostoru pro pohyb a hru. pískomilové jsou společenská zvířata, takže byste měli zvážit koupi alespoň dvou, aby si mohli dělat společnost.

V kleci nebo teráriu je nutné použít kvalitní podestýlku, například piliny nebo jiný materiál, který dokáže absorbovat vlhkost a pachy. pískomilové rádi hloubí tunely, proto se ujistěte, že je podestýlka dostatečně hluboká, aby se mohli bezpečně schovat.

 

Výživa

Strava pískomilů by měla být pestrá a vyvážená. Základem je kvalitní krmivo určené speciálně pro hlodavce. Kromě toho můžete pískomilům nabídnout také čerstvé ovoce a zeleninu, například jablka, hrášek nebo mrkev. V menším množství jim můžete dávat také ořechy a semínka, které jsou bohaté na tuky a vitamíny. Co křeček může a nemůže jíst

Dávejte však pozor, abyste svého mazlíčka nepřekrmovali. Nepodávejte jim jídlo, které by pro ně mohlo obsahovat škodlivé látky nebo způsobovat zažívací potíže. Mongolský pískomil – Jak o něj pečovat

Základní požadavky

Pískomilové mongolští mají oči velmi citlivé na změny světelných podmínek, proto by terárium nebo klec měly být umístěny na místě, kam nedopadá přímé sluneční světlo. Zajistěte také pravidelnou výměnu podestýlky a čištění klece nebo terária, abyste minimalizovali riziko infekcí nebo výskytu parazitů, jako jsou vši nebo klíšťata.

Pískomilové mongolští se dožívají v průměru 3-4 let. Jsou odolné vůči nemocem, ale pravidelné prohlídky u veterináře pomohou udržet jejich zdraví v optimálním stavu.

Věnujte pískomilům dostatek pozornosti a dbejte na jejich potřeby, abyste si svého mazlíčka co nejvíce užili. Šampon na vlasy

Chov pískomilů

 

Chov pískomilů

 

 

Chov pískomilů vyžaduje péči a pozornost, aby byli šťastní a zdraví. Pískomilové potřebují vhodnou klec nebo akvárium, které je dostatečně vysoké, protože rádi skáčou a šplhají přes překážky. Zajistěte také dobré větrání, abyste zabránili hromadění vlhkosti. Čínský křeček: popis a charakteristika

Rozmnožování pískomilů

Mladí pískomilové se mohou začít dotýkat, když jsou jim asi dva týdny. To jim pomůže zvyknout si na přítomnost člověka. Ve dvou a půl týdnech otevřou mladí pískomilové oči a ve třech týdnech začnou přijímat běžnou stravu dospělých. V šesti až sedmi týdnech je můžete odstavit od rodičů.

Při chovu pískomilů je třeba vzít v úvahu následující aspekty:

  • **Krmivo:**Podstatnou část krmiva tvoří rostliny a jejich plody. Nabízejte jim zejména zeleninu, různá zrna, slunečnicová semínka, vojtěškové granule, pampeliškové listy, jetel, hvězdnici, řebříček a pastinák. Pískomilové mají také rádi sušenky.
  • Skákání: pískomilové jsou výborní skokani a rádi zdolávají různé překážky. Klec by proto měla být dostatečně vysoká a shora dobře zajištěná.
  • Cévy a ocas: pískomilové jsou chovní díky svým dlouhým nohám a ocasu. Proto je důležité udržovat jejich ocas čistý a vést je k dobrému zdraví.
  • Společnost: zvažte, zda chováte samce, samici nebo skupinu pískomilů. Pískomilové mongolští jsou teritoriální zvířata, která mohou být agresivní.

Pamatujte, že péče o pískomily a jejich chov vyžaduje čas, trpělivost a odborné znalosti. Věnujte jim dostatek pozornosti, abyste jim zajistili šťastný a zdravý život. Křeček Campbellův – charakteristiky a péče

Možné problémy

 

Možné problémy

 

 

Zdravotní problémy pískomilů

Jako chovatel je důležité znát možné zdravotní problémy pískomilů a vědět, jak jim předcházet nebo jak je řešit. Pískomil je hlodavec, který je často chován jako domácí mazlíček. Správná péče a chov zahrnují dodržování několika základních pravidel, aby se předešlo problémům.

Jednou z nejznámějších zdravotních komplikací jsou problémy s dýcháním. Mohou se projevovat například kýcháním nebo výtokem z očí. V případě těchto příznaků doporučujeme navštívit veterinárního lékaře, který určí příčinu a předepíše léčbu, například antibiotika.

Strava pískomilů je také důležitou součástí jejich zdraví. Správné krmivo by mělo obsahovat hlavní složky, jako jsou mouční červi, zelenina a ovoce. Dávejte pozor, abyste jim nedávali potraviny, které by mohly způsobit zažívací potíže, jako jsou mléčné výrobky nebo sladkosti.

Musíte svým zvířatům doma zajistit bezpečný a pohodlný prostor. To znamená, že klec musí být vybavena vhodnou podestýlkou, jako jsou bukové štěpky nebo piliny. Poskytněte jim také dostatek hraček a úkrytů, aby se cítily bezpečně a mohly se bavit.

Jedním z faktorů, které mohou ovlivnit zdraví pískomilů, je srst. Ujistěte se, že je čistý a bez parazitů. Pomůže pravidelné mytí a kartáčování srsti.

Chcete-li sledovat zdravotní stav svého psa, sledujte jeho váhu, chování a celkový vzhled. Pokud zjistíte, že váš hlodavec hubne nebo se mění jeho chování, navštivte veterinárního lékaře, který určí příčinu a doporučí řešení.

Vždy dbejte na pečlivou péči a hygienu pískomilů, abyste předešli jakýmkoli zdravotním problémům. Vyhněte se situacím, které by mohly způsobit stres, jako je hluk, jiná zvířata, například myši, křeček nebo jiní hlodavci v kleci, nebo nepřiměřená manipulace ze strany domácnosti. Pokud budete dodržovat tyto zásady, budou vaši pískomilové žít šťastný a zdravý život. Křeček polní: péče o křečka polního

 

Chov pískomilů

 

Chov pískomilů

 

 

pískomilové jsou zajímavá a aktivní zvířata, která vyžadují zvláštní péči. Můžete je chovat doma v kleci nebo v akváriu, přičemž klec je pro ně vhodnější, protože by měla být dostatečně vysoká. Tito malí hlodavci jsou vynikající akrobaté, kteří rádi zdolávají různé překážky a dokáží skákat velmi vysoko.

Rady pro chovatele

Pokud chcete zřídit chovné zařízení pro pískomily, je důležité připravit jim vhodné prostředí, kde si budou moci vybudovat své vnitřní teritorium a různé tunely nebo komůrky. Jejich potravu by měly tvořit rostliny, zelenina a její plody, slunečnicová semena, vojtěškové granule, listy pampelišek a další rostlinné materiály. Krmte je ovsem, prosem, zeleninou, slunečnicovými semínky, kukuřicí a fazolemi.

Pískomilům je také třeba poskytnout možnost jejich oblíbené písečné koupele, která pomáhá udržovat jejich srst čistou a zbavovat je parazitů. pískomilové mají silnou potřebu žít ve skupině, takže chov jednoho pískomila může být pro zvíře nepříznivý.

Udržujte své chovné pískomily zdravé a šťastné tím, že jim poskytnete dostatek prostoru k pohybu, čistý životní prostor, bohatý krmný plán a společnost dalších pískomilů. Tímto způsobem budou moci bez problémů prožít svůj průměrný život 3-4 roky.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button