Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata s písmenem o – 12 zvířat s písmenem o

Zvířata na o 12 zvířat na písmeno o. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno o? Připravili jsme seznam zvířat začínajících na písmeno o. Zvířata a něco o nich.

 

Zvířata na o

 

 

 

Domácí ovce jsou relativně malí přežvýkavci, obvykle s vlněnou srstí zvanou rouno a často s rohy tvořícími boční spirálu. Domácí ovce se od svých volně žijících příbuzných a předků liší v řadě ohledů, protože se v důsledku selektivního lidského šlechtění staly jedinečnými neotenickými zvířaty. Zvířata na o. Některá primitivní plemena ovcí si zachovala některé znaky svých divokých příbuzných, například krátké ocasy. V závislosti na plemeni mohou mít ovce domácí rohy zcela bez rohů (tj. bezrohé), nebo rohy u obou pohlaví, případně pouze u samců. Většina rohatých plemen má jeden pár, ale některá plemena jich mohou mít několik. Ovce – co byste měli vědět o přírodních sekačkách.

 

Zvířata na asi 2. osel

 

Zvířata na 2. oslu

 

Velikost oslů se značně liší v závislosti na plemeni a podmínkách prostředí a jejich výška v kohoutku se pohybuje od méně než 90 cm do přibližně 150 cm. Průměrná délka života pracujících oslů v nejchudších zemích je 12 až 15 let, v bohatších zemích se mohou dožít 30 až 50 let. Zvíře na i

 

Zvířata asi na 3. oryx

 

Zvířata na asi 3. oryx

 

Oryx je rod tvořený čtyřmi velkými druhy antilop zvaných oryx. Jejich srst je světlá s kontrastními tmavými skvrnami v obličeji a na nohách a jejich dlouhé rohy jsou téměř rovné. Výjimkou je oryx scimitarský, který nemá tmavé znaky na nohách, pouze slabé tmavé znaky na hlavě, okrový krk a výrazně zahnuté rohy. Zvíře na c

 

4. orel

 

  orel

 

Orli jsou velcí, mohutně stavění dravci s těžkou hlavou a zobákem. I ti nejmenší orli, jako je orel skalní (Aquila pennata), který je velikostí srovnatelný s kachnou divokou (Buteo buteo) nebo jestřábem lesním (B. jamaicensis), mají relativně delší a rovnoměrně široká křídla a přímější a rychlejší let – navzdory zmenšené velikosti aerodynamických per.

 

Většina orlů je větší než všichni ostatní dravci s výjimkou některých supů. Nejmenším druhem orla je hadí orel jižní nikobarský (Spilornis klossi), který váží 450 g a měří 40 cm. Největší druhy jsou popsány níže. Zvířata na o. Stejně jako všichni draví ptáci mají i orli velmi velký zobák s hákem, kterým trhají maso z kořisti, silné svalnaté nohy a mohutné drápy. Zobák je obvykle těžší než u většiny ostatních dravců. Orlí oči jsou extrémně silné. Odhaduje se, že orel skalní, jehož oči jsou více než dvakrát větší než lidské, má až osmkrát ostřejší zrak než člověk. Akvarijní rostliny – 10 nejlepších rostlin a jak o ně pečovat.

 

5. orangutan

 

orangutan

 

Orangutani jsou lidoopi žijící v deštných pralesích Indonésie a Malajsie. Dnes se vyskytují pouze v některých částech Bornea a Sumatry, ale v pleistocénu se vyskytovali v celé jihovýchodní Asii a jižní Číně. Orangutani, kteří jsou řazeni do rodu Pongo, byli původně považováni za jeden druh. Zvířata na o. Orangutani jsou jediným žijícím druhem z podčeledi Ponginae, který se geneticky oddělil od ostatních hominidů (goril, šimpanzů a lidí) před 19,3 až 15,7 miliony let.

 

6. pižmovka

 

pižmovka

 

Velký vodní hlodavec, dorůstá velikosti 25 – 40 cm. Ocas je 20 až 30 cm dlouhý, po stranách zploštělý, pokrytý drobnými šupinami a při plavání slouží jako kormidlo. Dosahuje hmotnosti 1-2 kg. Zvířata na o. Pižmoň je kaštanově hnědý, na břišní straně světlejší. Má silné přední zuby. Pižmovka se snadno pozná podle pižmového zápachu, který vydává žláza v blízkosti řitního otvoru. Je výborný plavec. Zajímavá fakta o Africe.

 

7. olingo Zvířata na o

 

olingo Zvířata na o

 

Olingo severní (Bassaricyon gabbii), známý také jako olingo chundelatý nebo prostě olingo (protože je to nejčastěji vídaný druh), je stromový člen čeledi Procyonidae, kam patří také mývalové. Byl to první popsaný druh olinga, a přestože ho někteří autoři považují za jediný skutečný druh olinga. Zvířata na o. Nedávný přehled rodu Bassaricyon ukázal, že existují celkem čtyři druhy olingů, i když dva z nich by nyní měly být považovány za součást rodu Bassaricyon. Jeho vědecké jméno je poctou Williamu More Gabbovi, který nasbíral první exemplář. Pochází ze Střední Ameriky. Vypadávání vlasů u mužů.

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button