Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Kde hledat paroží – 6 nejlepších míst

6 nejlepších míst, kde lze najít paroží. Kde hledat paroží. Nejlepší místa, kde lze najít paroží. Pokud jste lovec jelenů nebo milovník přírody. Pravděpodobně právě teď sbíráte kilometry na svých botách v honbě za shozenými parohy. Proč byste to neudělali? V mnoha částech země panují nadprůměrně teplé zimy. Sníh už většinou roztál a je ideální čas vyrazit do lesa a prohlédnout si ho. Zvažte, co všechno se můžete dozvědět o jelenech. Koho lovíte, nebo o stanovištích, ve kterých je lovíte, může být lov paroží skvělou příležitostí k učení.

 

Ale zatímco jsou všichni pohlceni myšlenkou najít tyto kouzelné shody, často nevědí, co s tím. Kde hledat odpovídající paroží. Pokud vlastníte velmi rozsáhlý pozemek nebo se zajímáte především o velké veřejné pozemky, může to být opravdu zastrašující: kde vůbec začít hledat něco tak malého na tak velkém území? Po chvíli máte pocit, že hledáte skutečnou jehlu v kupce sena. Pokud nejste myslivci, věnujte nalezené paroží místnímu myslivci. Protože je držení paroží nezákonné, je tento článek určen především lovcům. 

 

Kde hledat paroží

 

Kde hledat paroží

 

Naštěstí existuje několik skvělých míst, kde můžete hledat paroží, která můžete určit ještě předtím, než opustíte dům. Kde hledat paroží? Nejlepší místa pro hledání shozeného paroží jsou oblasti, kde se jeleni vyskytují během určitých částí svého denního života, což zvyšuje pravděpodobnost nálezu paroží. Když se začnete nejprve zabývat těmito prioritními lokalitami, můžete vyloučit obrovské oblasti, které mají velmi malý potenciál. V konečném důsledku to znamená, že můžete najít více shozených parohů za kratší dobu, což z vás dělá mnohem efektivnějšího lovce shozených parohů. Kde hledat paroží Vysoká efektivita je velmi důležitá, pokud se zabýváte obrovskými plochami a chcete najít paroží dříve, než je rozkoušou myši, veverky nebo lišky  nebo než je najde jiný lovec. Co dělat, když se nudím

 

Jak hledat paroží

 

Níže uvádíme několik nejlepších míst, kde lze paroží najít. Podívejte se na ně a zjistěte, zda vás napadne místo na pozemku, kde lovíte. Pokud si na některá místa vzpomenete, dejte jim při své příští cestě přednost. Pára rozhodně zasáhla celou zemi, jak pravděpodobně poznáte z aktualizací na sociálních sítích. Pokud se to ještě nestalo na vašem pozemku, pravděpodobně se to stane velmi brzy. Kdy se vydat hledat paroží, je těžká otázka. Nejpřesnějším způsobem je použití stopovacích kamer nebo fotopastí, které umožňují získat čas  .
Největší jelen na světě : lov jelenů na Novém Zélandu.

 

Nejprve si shrňme zvyky a životní prostředí jelenovitých. Jeleni jsou přizpůsobeni k odpočinku přes den a krmení v noci. Jsou to krepuskulární živočichové, což znamená, že vynikají za svítání a za soumraku (tj. při slabém osvětlení), ale jejich oči jsou uzpůsobeny tak, aby dobře viděly i v noci. Na základě těchto poznatků víme, že jeleni tráví většinu dne někde zalehlí a většinu noci se někde krmí. Je tedy logické, že jeleni častěji shazují paroží v jedné z těchto dvou oblastí, protože tam tráví většinu času.

 

Krmné oblasti pro jeleny

 

Krmné oblasti pro jeleny

 

Začněme krmnými oblastmi, o nichž mnoho lidí neochvějně tvrdí, že jsou nejlepšími místy pro nalezení shozeného paroží. Vzhledem k tomu, že jeleni obvykle shazují paroží v krmné oblasti během noci, budete mít dobrou šanci najít čerstvé paroží dříve než ostatní, pokud budete na veřejných místech čelit ostatním lovcům jelenů.

 

Zemědělské pole

 

Na jihu země jsou pole z hlediska výživy jelenů na prvním místě. V určitých obdobích roku tvoří většinu potravy jelenů a jsou plné sacharidů, resp. bílkoviny. Když se však na podzim sklidí úroda, musí jeleni místo toho shánět odpadní zrní na zemi. Tento způsob krmení je neefektivní a vždy hledají nejjednodušší způsob krmení.

Pokud v zimě najdete stojící kukuřičné nebo fazolové pole, můžete si být jisti, že se jeleni za potravou vydají na kilometry daleko. A co víc, taková pole jsou pro srnčí zvěř tak silným magnetem, že můžete najít shozené paroží srnce, kterého jste na svém pozemku nikdy předtím neviděli. Podobnou atraktivitu nabízejí i ozimá pícninářská pole s kukuřicí, fazolemi, vysokými kapustovitými plodinami nebo obilovinami. Lidé často přehlížejí potravní políčka pro lov na laně. Jelikož se všichni jeleni shromažďují v těchto polích, máte mnohem větší šanci najít paroží. Pokud neznáte žádné pole, můžete také vyzkoušet doplňková krmítka.

 

Kde hledat paroží v zimě 

 

Kde hledat paroží v zimě

 

Jeleni jsou přizpůsobeni tomu, že mají v zimě snížený metabolismus. Jejich trávicí trakt je dokonce uzpůsoben tak, aby obsahoval mikroorganismy pro účinné trávení vláknitých mršin. Co rozumíme pod pojmem „lakomství“? V zásadě lze všechny chutné dřeviny klasifikovat jako hraboše. Mezi oblíbené zimní druhy patří javory, duby, jilmy, ovocné stromy, borovice bílá a cedr bílý. Je důležité si uvědomit, že srnčí zvěř obvykle konzumuje pouze mladé a křehké přírůstky z předchozího léta.

Je totiž lépe stravitelná než starší, tvrdé a dřevnaté stonky. Přestože můžete na svém pozemku najít místa s mladým porostem, budou pravděpodobně roztroušena po okolí a bude obtížné určit konkrétní místo. Pokud jste však v nedávné době vyčistili nějaké plochy z loňského roku, určitě tam bude spousta mladých porostů, které si srnčí zvěř může prohlédnout. Veřejné pozemky jsou obvykle plné takových výřezů, které mohou být součástí vaší celkové strategie. Nezapomeňte zkontrolovat, zda v těchto oblastech nejsou shozené parohy. Péče o vlasy,

 

Pokud na svém soukromém pozemku žádnou nemáte, můžete si toto prostředí vytvořit již nyní a zvýšit tak své šance, že tuto zimu najdete několik laní a mnoho dalších. Stačí vzít motorovou pilu a pokácet několik stromů na malé ploše (od desetiny akru až po akr nebo více). Většinu dubů a ovocných stromů, které poskytují jelenům potravu, budete chtít ponechat, což ještě více posílí jejich potravní potenciál. Všechny ostatní nežádoucí stromy však mohou být zcela vykáceny. Čerstvě pokácené stromy poskytnou spoustu mladé, křehké hrabanky, která byla pro srnčí zvěř nedostupná, ale náhlý příliv slunečního světla příští léto poskytne také spoustu pařezů. Pokud stromy vykácíte, vytvoříte hustou plochu, která může sloužit jako pelech i jako krmná plocha. To je skvělý způsob, jak skutečně zvýšit šance na nalezení shozeného paroží!

 

Místa, kde leží jeleni

 

Místa, kde leží jeleni

 

Nyní si povíme o další hlavní oblasti, kde pravděpodobně najdete většinu shozených parohů. Jeleni se po většinu dne zdržují na stejném místě. V zimě je poměrně snadné najít tato místa na podestýlku i proto, že jsou vidět ve sněhu nebo v matné trávě. Proto počkejte s kontrolou paroží na všech místech, kde jelen leží, dokud nebudete vědět, že jelen paroží shodil, protože byste ho mohli zahnat na sousední pozemek dříve, než bude připraven.

 

Husté porosty jehličnanů Kde hledat paroží

 

V severněji položených oblastech mimo zemědělskou oblast poskytují husté jehličnaté porosty podobnou úroveň ochrany před zimou s některými dalšími výhodami. Borové lesy s vysokými korunami pomáhají filtrovat sníh, což udržuje jeho hladinu v podrostu velmi nízko. To je důležité, protože kopyta jelenů se propadají přímo do hlubokého sněhu; toto chráněné místo poskytuje úlevu od jinak náročných podmínek pohybu. Tento typ úkrytu může také obsahovat mladé nebo spadlé větve smrku nebo borovice, které může jelení zvěř okusovat. Jeleni se mohou příležitostně přesouvat do míst, kde se na jižních okrajích smrkových porostů nacházejí úkryty, aby se vyhřívali na slunci a zároveň byli chráněni před ledovým větrem ze severu.

 

Husté křovinaté oblasti

 

Jak již bylo zmíněno výše, v nedávno vytěžených oblastech se nachází množství padlých stromů a větví, které jelenům poskytují dostatek úkrytů. Pokud byly před několika lety vykáceny, měla by tam být i spousta dalších porostů. Podobnou výhodu poskytují na nenarušených vrchovištních stanovištích porosty lísky nebo dřínu, zatímco na mokřadních stanovištích jsou ekvivalentem olšiny nebo vrbové mokřady.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button