ZAJACEZemědělská zvířata

Největší plemena králíků : 10 největších králíků

Největší plemena králíků na světě . Mnoho lidí zná králíky jako malá zahradní plemena, která váží kolem tří kilogramů nebo méně. Takoví králíci by však vedle těchto mohutných plemen králíků vypadali maličcí!

Dnes se podíváme na 10 největších plemen králíků na světě a seřadíme je podle toho, kolik váží. Dozvíme se také několik zajímavých informací o původu a vlastnostech každého okouzlujícího plemene!

10. Králík Silver Fox

 

10. Králík Silver Fox

Velikost: 5,5 kg
Původ:USA
Charakteristický rys: jedinečné a syté zbarvení
Běžná barva: černá a šedá

Toto krásné plemeno, které pochází z Ohia, vzniklo pravděpodobně selektivním křížením králíka argentinského a německého špačka obrovského. Stříbrné lišky jsou pojmenovány podle své srsti, která má tradičně černošedé zbarvení velmi podobné skutečným stříbrným liškám! Toto plemeno je také známé tím, že je velmi učenlivé a snadno ovladatelné, což z něj činí dobrou volbu pro rodinného mazlíčka.

Věděli jste to?
Jedinečná srst tohoto plemene se po rozcuchání doslova vztyčí a stojí, dokud není zatlačena zpět na své místo!

9.Obří papillon

 

9.Obří papillon

Velikost: 5,5 kg
Původ:Francie
Charakteristický rys: hravý přístup
Běžná barva: bílá s černými skvrnami

Papillon obrovský, plemeno králíka údajně srovnatelné s německým obřím bekasínou , pochází údajně z lotrinské oblasti Francie z konce 19. století. Tito králíci mají štíhlou, ale svalnatou postavu a dlouhý, rovný hřbet. Vyznačují se jasnou a hravou povahou.

Věděli jste to?
Pokud jde o to, kde by se měly nacházet černé skvrny na srsti obřího papillona,standard plemene je velmi specifický a těm, kteří ho nedodržují, se říká „šarlatáni“. Chov králíků – průvodce chovem od začátku

8.Německý špaček obrovský

 

8.Německý špaček obrovský

Velikost: 5,5 kg
Původ:Francie / USA
Charakteristický rys: klenutý hřbet
Běžná barva: bílá s černými znaky

Německý obří ohař je podobný obřímu papillonovi, pokud jde o specifické znaky, které odpovídají popisu plemene. Mnoho lidí považuje tyto dva králíky za jemné variace stejného plemene, ale jiní se rozhodli zařadit papillonského obra a německého obřího hvězdnatého králíka do zcela samostatných plemen. Německý obří bekasina má podobnou stavbu těla, ale výraznější klenutý hřbet než její francouzský protějšek.Největší plemena králíků.

Věděli jste to?
Obří papillon je sice oficiálně uznán jako plemeno Americkou asociací chovatelů králíků a Britskou radou pro králíky, ta však německého obřího špačka jako legitimní plemeno neuznává.

7.British Giant

 

7.Britský obr Největší plemena králíků Top 10 největších králíků

Velikost: 6 kg
Původ: Belgie / Velká Británie
Charakteristický rys: široká konstrukce karoserie
Běžná barva: bílá, černá, modrá, šedá, vícebarevná

Tento nádherný králík byl vyšlechtěn z belgického obra, který měl podle standardu plemene přísně omezené zbarvení. Britský obr byl vyšlechtěn pro barevnou variabilitu a velikost, takže byl nakonec o něco menší než jeho belgičtí předci. Toto plemeno králíků je však stále největším plemenem ve Velké Británii a je známo, že se mu dobře daří v rodinných domácnostech s dětmi a dalšími domácími zvířaty!!!Největší plemena králíků.

Věděli jste to?
Britský obr stojí ve Velké Británii obvykle kolem 60 britských liber (66 eur)! Králíci do bytu – chov a péče

6.Altex

 

6.Altex

Velikost: 6 kg
Původ:USA
Charakteristický rys: rychlý přírůstek hmotnosti
Běžná barva: jakákoli, často bílá

Altex byl speciálně vyšlechtěn jako hospodářské zvíře pro komerční masný průmysl. Co se týče vlastností králíka Altex, existuje velké množství odrůd a jeho hlavní předností je rychlejší přibývání na váze díky křížení. Díky schopnosti rychle tloustnout je tento králík ideální jako hospodářská zvířata.

Věděli jste to?
Název „Altex“ je odvozen od příslušných státních iniciál, které se vztahují na Alabama A&M University a Texas A&M University, kde bylo plemeno vyšlechtěno.

5.Chinchilla králíci

 

5.Chinchilla králíci Největší plemena králíků Top 10 největších králíků

Velikost: 7 kg
Původ:Francie
Charakteristický rys: odolná , svěží srst
Běžná barva: stříbřitě šedá

Ačkoli se toto plemeno běžně nazývá činčila, nemá s činčilou žádný skutečný vztah a nemůže se s ní křížit. Jméno dostala podle činčily, protože jejich srst, která je stříbřitě šedá a nesmírně bujná a jemná, je velmi podobná. Existuje několik různých druhů činčil, přičemž standardní druh je ve skutečnosti jedním z nejmenších, pokud jde o délku těla.Největší plemena králíků na světě.

Věděli jste to?
Toto plemeno králíků bylo poprvé vyšlechtěno ve Francii v roce 1919 křížením králíka beverenského a himálajského.

4.Maďarský obří králík

 

4.Hungarian Giant Rabbit Největší plemena králíků Top 10 největších králíků

 

Velikost: 7 kg
Původ:Maďarsko
Charakteristické znaky: Hustá srst
Běžné zbarvení: šedé a trochu hnědé

Toto plemeno vzniklo selektivním šlechtěním divokých králíků a blízkých příbuzných s žádoucími vlastnostmi. Stávající exempláře tohoto plemene nejsou tak dobré pro chov hospodářských zvířat jako modernější vyspělá plemena, protože jejich chov pro výživu je relativně horší. V důsledku toho je třeba věnovat cílevědomé úsilí o zachování plemene .

Věděli jste to?
Tento králík byl kdysi chován pouze ve vlčí barvě zvané Agoutis , ale plemeno se rozšířilo o další barvy.

 

3 Největší plemena králíků

 

3.Blanc de Bouscat

 

3.Blanc de Bouscat Největší plemena králíků Top 10 největších králíků

 

Velikost: 7 kg
Původ:Francie
Charakteristický znak: velké, robustní uši
Běžná barva: bílá

Vzácný a krásný Blanc de Bouscat byl původně vyšlechtěn francouzským párem, který chtěl vyšlechtit odolného králíka s mrazivě bílou srstí a červenýma očima. S tímto plemenem, které se od té doby stalo ve Francii známým a oblíbeným plemenem domácích mazlíčků, se jim to rozhodně podařilo. Jedním z králíků použitých k vytvoření tohoto plemene byl hedvábně jemný francouzský angorský králík, který přispěl k velmi luxusní srsti plemene Blanc de Bouscat.

Věděli jste to?
Toto nádherné plemeno králíků má několik dlouhých, hedvábných ochranných chlupů, které mu dodávají mrazivý nebo třpytivý vzhled.

2.Kontinentální větev, známá také jako německá větev

 

2.Kontinentální obr, známý také jako německý obr Největší plemena králíků Top 10 největších králíků

 

Velikost: 7,5 kg
Původ:Německo
Charakteristická vlastnost: snadné zaškolení
Běžná barva: bílá, kaštanová, černá

Tito velcí králíci se ve skutečnosti nazývají podle místa svého chovu: králíci chovaní v původní vlasti, v Německu, se nazývají němečtí obři, zatímco králíci chovaní v jiných zemích se nazývají kontinentální obři. Tito králíci jsou známí svou mírnou povahou a údajně pocházejí z plemene belgických obrů. Kontinentální obři jsou také známí svou robustní stavbou těla a vysokou tvrdostí kostí.

Věděli jste to?
Průměrná velikost kontinentálního obra je asi pětkrát větší než průměrná velikost bavlníku východního!

18 nejlepších kmenů koz pro produkci mléka a masa

 

Největší zajíc

 

1.Belgický obr (vlámský králík)

 

1.Belgický obr (vlámský obr) Největší plemena králíků

 

Velikost: 12 kg
Původ:Belgie
Charakteristická vlastnost: vynikající zrak
Běžná barva : jiná

Belgický obr je hmotnostně největší plemeno králíků na světě. Někteří lidé se domnívají, že toto plemeno vzniklo křížením belgických králíků s obřími argentinskými králíky, které v 16. století přivezli námořníci ze zámoří. století. Každopádně vznikl obří králík, který si pro svou impozantní velikost a osobnost vysloužil přezdívku „král králíků“! Zajímavé je, že z pokrevních linií divokých králíků se zachovaly vlastnosti jako dlouhé uši a dobrý zrak.

Věděli jste to?
Díky kombinaci mírné povahy a učenlivosti je belgický obr vhodným domácím mazlíčkem pro rodiny s dětmi.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button