Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Největší sovy světa : 5 největších sov na světě

Největší sova na světě 5 největších sov na světě. Sova je obvykle noční tvor. Sova je dravec, který obvykle loví hlodavce, ale větší sovy mohou ulovit i zajíce nebo malou lišku. Některé druhy sov mohou dorůst neuvěřitelných rozměrů. Největší sova na Slovensku je druhým největším druhem sovy na světě. Podívejte se na 5 největších druhů sov na světě.

 

 

 

5. Orel mořský (1,4 kg Rozpětí křídel až 1,4 m )

 

Puštík bělavý Největší sova

 

 Vydra bělovousá je zajímavá tím, že se o mláďata starají jak samec, tak samice, a to i když sedí na vejcích.Vydra bělovousá se živí drobnými hlodavci i jinými ptáky, včetně dravců.Svou kořist polyká celou.

Největší pták světa : 10 největších ptáků světa 

 

4. Beluga tundrová ( 2 kg Rozpětí křídel 1,4 m )

 

Beluga tundrová Největší sova

 

Běluha tundrová je krásná bílá sova , je dokonale izolovaná, aby odolala chladnému podnebí. Nohy jí slouží jako sněžnice, aby neuvízla nebo se nezahrabala ve sněhu. Výjimkou je, že sova přes den loví a v noci odpočívá.

 

3. Sova pálená ( 1,1 kg Rozpětí křídel až 1,5 m )

 

Sova pálená

Největší sova .Sova pálená je jednou z nejkrásněji zbarvených sov na světě. Zvláštností je jakýsi kruh na hlavě , jde o zvláštní útvar z peří , který účinněji směruje zvuk k uším sovy. Výborný sluch pomáhá sově pálené při lovu . Sova pálená se živí hlavně hlodavci a malými ptáky . Loví v noci a příležitostně i ve dne.Tato sova si nestaví vlastní hnízda, ale raději využívá starší hnízda jiných ptáků.

Tipy pro péči o vlasy: 6 způsobů, jak zabránit suchým, lámavým a nepoddajným vlasům 

 

2. Orel skalní ( 2,7 kg Rozpětí křídel přes 1,5 m ) Největší sova na Slovensku

 

Zlatý orel

Výr velký je největší slovenskou sovou. Žije v různých biotopech , někdy si staví hnízda i ve městě.Ve volné přírodě nemá přirozeného predátora, a proto se někteří jedinci mohou dožít až 20 let. Výr velký se živí hlodavci , ptáky , rybami a plazy . Zvládne i malé straky.

 

1. Orel vodní ( 4 kg Rozpětí křídel 2 m ) Největší sova na světě.

 

Vydra vodní

 

Největší sova na světě .Výr velký je největší sova na světě. Vyskytuje se pouze na několika místech na světě. Orel vodní je jedním z nejvzácnějších druhů ptáků na světě. Většina sov má malé měkké peří, které tlumí jejich let a umožňuje jim nepozorovaně dosáhnout kořisti, ale výr velký tato peří nemá, protože se živí především rybami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button