Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Bordeauxská doga: Vše o plemeni

Bordeauxský mastif, známý také jako francouzský mastif, je velké plemeno psa pocházející z Bordeaux ve Francii. Toto plemeno je jedním z nejstarších francouzských plemen psů. Bordeauxská doga je známá svou velikostí, silou a klidnou povahou.

 

Bordeauxská doga

 

 

Bordeauxská doga je velký, mohutný pes s robustní stavbou těla a mohutnou hlavou. Jejich srst je krátká a lesklá a může mít různé barvy, včetně červené, žluté a plavé. Toto plemeno je náchylné k obezitě a potřebuje dostatek pohybu a pohybu. Bordeauxská doga je vhodná pro majitele, kteří mají dostatek prostoru a času na péči o toto plemeno.

 

Pokud hledáte psa s velkou silou a klidnou povahou, může pro vás být bordó doga ideální volbou. Toto plemeno je vhodné jako hlídací pes nebo společník pro majitele, kteří mají dostatek prostoru a času na péči o toto plemeno. Bordeauxská doga je jedno z nejstarších francouzských plemen psů, jehož kořeny sahají až do Bordeaux ve Francii.

 

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Bordeauxská doga, známá také jako Dogue de Bordeaux, je jedním z nejstarších psích plemen ve Francii. Její kořeny sahají až do přelomu 19. a 20. století. 4. a 5. století, kdy jeho předkové přišli na Pyrenejský poloostrov s tehdejšími Alany. Od nich také dostala své původní jméno Alano. Tehdy měl pes do své současné podoby daleko.

Na začátku 14. Doguin d’Aquitaine, který byl potomkem francouzských molosů, byl ve Francii velmi známý. Byl vyšlechtěn k boji s medvědy, divočáky a jinými psy. Postupem času se bordó doga stala oblíbenou nejen pro své bojové schopnosti, ale také pro svou věrnost a oddanost majiteli.

V roce 1863 se bordeauxská doga zúčastnila první oficiální výstavy psů v Paříži. V tomto období se pes začal chovat také jako společník a ochránce rodiny. V roce 1928 byl založen Bordeaux Dog Club, aby tuto linii plemene zachoval a rozšířil. Za otce moderního bordeauxského psa je považován francouzský chovatel Raymond Triquet.

 

Dnes je bordeauxská doga oblíbená po celém světě a je chována nejen pro své vynikající vlastnosti, ale také pro svůj impozantní vzhled. Toto plemeno je někdy považováno za francouzskou verzi anglického mastifa, ale jedná se o samostatné plemeno s vlastními charakteristikami. Francouzská plemena psů – 15 francouzských plemen psů

 

Charakteristika a vlastnosti Bordeauxské dogy

 

 

Vzhled

 

Bordeauxská doga je plemeno psa s velkou a mohutnou hlavou s krátkýma ušima. Jeho tělo je svalnaté a mohutné, má krátké nohy a silné tlapy. Její srst je krátká a lesklá, s typickými vráskami na obličeji.

 

Velikost a hmotnost

Bordeauxská doga je velký pes s výškou v kohoutku 58 až 68 cm a hmotností 45 až 60 kg. Samci jsou obvykle větší než samice.

 

Barva

Bordeauxská doga má obvykle tmavě červenou srst, ale může být i hnědá, modrá nebo černá. Bílé skvrny na hrudi a tlapkách jsou povoleny, ale příliš mnoho bílé je nežádoucí.

 

Exteriér

Bordeauxská doga má klidnou a vyrovnanou povahu, ale zároveň je velmi ochranitelská a oddaná své rodině. Je to inteligentní pes, který může být tvrdohlavý, ale s trpělivostí a pozitivním posilováním se dá dobře vycvičit. Bordeauxská doga je ideální pro rodiny s dětmi, ale její velikost a síla mohou být problémem, pokud není dobře vycvičená a socializovaná. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Podle standardu FCI má bordó německá doga výraznou a silnou hlavu s krátkýma ušima a širokým nosem. Její tělo je svalnaté a mohutné, s dobře klenutými žebry a krátkým, silným krkem. Její srst je krátká a lesklá, s typickými vráskami na obličeji.

 

Charakterové rysy

 

Charakterové rysy

Příroda

Bordeauxská doga je pes, který vypadá velmi impozantně, ale pod tímto dojmem se skrývá klidný a mírumilovný pes. Je to velmi oddaný společník, který miluje svou rodinu a dokáže se velmi rychle spřátelit. Je to velmi milující pes, který od svého majitele potřebuje hodně lásky a pozornosti.

 

Vzdělávání

Bordeauxská doga je velmi tvrdohlavá a někdy se obtížně cvičí. Je velmi důležité začít ji vzdělávat již od útlého věku. Je důležité ji vychovávat s láskou a trpělivostí. Důležité je také naučit ji poslouchat a respektovat svého majitele.

 

Školení

Bordeauxská doga je pes, který potřebuje velmi důkladný výcvik. Je velmi důležité naučit ji poslouchat a respektovat svého majitele. Důležité je také naučit ji základní povely, jako je sedni, lehni, přines. Pro udržení jejích schopností je důležité ji pravidelně trénovat.

 

Socializace

 

Bordeauxská doga je pes, který potřebuje velmi důkladnou socializaci. Je důležité naučit ji, jak se správně chovat v přítomnosti jiných psů a lidí. Je také důležité naučit ji, jak se chovat v různých situacích, například při návštěvě veterináře nebo při cestování.

Funkce Popis
Oddaně Bordeauxská doga je velmi oddaný pes, který miluje svou rodinu.
Zastavte Bordeauxská doga má velmi dobře vyvinutý stopovací instinkt.
Loving Bordeauxská doga je velmi milující pes, který potřebuje hodně lásky a pozornosti.
Práh vzrušivosti Bordeauxská doga má velmi vysoký práh vzrušivosti, což znamená, že se jen tak nevzruší.

Bordeauxská doga je velmi klidný a mírumilovný pes, který miluje svou rodinu a dokáže se velmi rychle spřátelit. Je to velmi oddaný společník, který od svého majitele potřebuje hodně lásky a pozornosti. Je to pes, který potřebuje velmi důkladnou výchovu a výcvik. Velmi důležitá je také socializace, aby se naučila správně chovat v přítomnosti jiných psů a lidí.

 

Zdraví a péče

 

Zdraví a péče

Kabát

Bordeauxská doga má krátkou a hladkou srst, která se velmi snadno udržuje. Doporučujeme ji pravidelně kartáčovat, abyste odstranili odumřelé chloupky a zabránili tvorbě uzlíků. V období pelichání může být potřeba kartáčovat častěji. Při koupání psa by se měly používat speciální šampony určené pro psy, aby se zachovala přirozená rovnováha kůže.

 

Krmení

 

Bordeauxská doga je velké plemeno psa a potřebuje dostatečné množství kvalitní stravy, která jí poskytne dostatek živin a vitamínů. Je důležité zajistit, aby byl pes krmen pravidelně a ve stejnou dobu. Doporučujeme používat krmivo pro psy velkých plemen, které obsahuje dostatek bílkovin, tuků a sacharidů. Při výběru krmiva je také třeba dbát na to, aby bylo vhodné pro danou věkovou skupinu psa.

 

Péče

 

Bordeauxská doga je poměrně nenáročná na péči. Je důležité zajistit, aby byla pravidelně očkována a odčervována. Při venčení na veřejnosti by měl být pes dostatečně chráněn před parazity. Doporučujeme pravidelně kontrolovat uši, oči a zuby psa a brát ho na pravidelné preventivní prohlídky k veterináři.

Úloha bordeauxské dogy

 

Bordeauxská doga je plemeno psa, které má v životě svého majitele mnoho různých rolí. Toto plemeno je známé svou velikostí a silou, ale také dobrosrdečností a oddaností svému majiteli.

Jednou z rolí, kterou může bordó doga hrát, je role hlídače. Díky své velikosti a síle dokáže tento úkol plnit velmi dobře, aniž by musel použít svou sílu. Je to pes, který má vrozenou schopnost chránit svého majitele a jeho majetek.

Další úlohou, kterou může bordó doga plnit, je role hlídacího psa. Toto plemeno je velmi inteligentní a má vrozenou schopnost rozpoznat nebezpečí. Dokáže rychle reagovat na neobvyklé zvuky a situace a upozornit svého majitele na přítomnost neznámé osoby nebo zvířete.

Bordeauxská doga může působit také jako obranný pes. Toto plemeno má velmi silnou vůli a dokáže bránit svého majitele a jeho majetek za všech okolností. Dokáže se bránit před útočníky a chránit svého majitele před nebezpečím.

 

Dobrý strážce

 

Pokud jde o lov, není bordó německá doga tou nejlepší volbou. Toto plemeno není příliš rychlé ani obratné, což z něj dělá špatného lovce. Při správném výcviku však může plnit roli lovce divočáků a velké zvěře.

Bordeauxská doga je vhodná i pro sporty, jako je agility. Toto plemeno je velmi inteligentní a má velkou chuť do práce. Je to pes, který se rád učí novým věcem a má rád výzvy.

Poslední rolí, kterou může bordeauxská doga plnit, je role domácího hlídače. Toto plemeno je velmi oddané svému majiteli a má vrozenou schopnost chránit svůj majetek. Může to být velmi věrný a oddaný pes, který bude vždy ochoten bránit svého majitele.

Bordeauxská doga má také velmi výraznou intonaci hlasu. Je to pes, který má hluboký a hlasitý štěkot, který může upozornit na přítomnost nebezpečí. Tento hlas může být velmi užitečný při střežení domů a majetku.

 

Bordeaux Dogo a další plemena

Bordeauxská doga je jedním z nejstarších psích plemen a patří mezi molossoidní plemena. Toto plemeno je často srovnáváno s jinými plemeny psů, jako jsou pinčové, knírači, švýcarští salašničtí psi a další.

V porovnání s plemeny pinčů a kníračů má bordó doga mnohem větší hlavu a tělo. Je to velmi mohutné plemeno s velkou silnou hlavou a krátkým, viditelně zvrásněným nosem. Ve srovnání se švýcarskými salašnickými psy má bordó doga kratší srst a méně výrazné barevné kombinace.

Bordeauxský mastif je molossoidní plemeno se silnými čelistmi a mohutnými svaly. Tato plemena jsou známá svou silou a odvahou. V porovnání s ostatními francouzskými plemeny má bordó doga méně výraznou historii, ale přesto patří k nejstarším plemenům psů.

 

Díky své mohutnosti a síle byla bordó doga často používána jako ochranný pes. Při správném výcviku a socializaci však může být bordó doga také velmi dobrým rodinným psem. Je to velmi přátelské plemeno, které dobře vychází s dětmi a ostatními domácími zvířaty.

Celkově je bordó doga jedinečné a výjimečné plemeno psa, které si získalo srdce mnoha lidí. Pozornost si získává svou silou a mocí, ale lásku a přátelství si získává svou laskavostí a oddaností.

Závěr Bordeaux Doga

 

Bordeauxská doga je nádherné plemeno psa, jehož majitelé si mohou být jisti, že jejich pes bude věrným přítelem a ochráncem. Toto plemeno je velmi klidné a vyrovnané, a proto se skvěle snáší s dětmi. Kromě toho je bordó doga skvělým hlídacím psem a dokáže ochránit svého majitele i jeho majetek.

Pokud plánujete čekat na bordeauxskou dogu, můžete se obrátit na některou z chovatelských stanic ve Slovenské republice. Je však důležité vybrat si spolehlivého chovatele, který dbá na zdraví svých psů a dodržuje pravidla chovu.

Majitelé psů plemene bordeaux by také měli zvážit, zda svého psa nepřidat do Bordeaux klubu. Tento klub nabízí mnoho výhod, například školení a výstavy. Kromě toho klub pomáhá bojovat proti nelegálnímu obchodu se psy a chrání práva psů plemene Bordeaux.

Závěrem lze říci, že bordeauxská doga je skutečně nádherné plemeno psa, jehož majitelé si mohou být jisti, že mají věrného a oddaného psa. Pokud se rozhodnete pořídit si toto plemeno, ujistěte se, že se o něj staráte a poskytujete mu vše, co potřebuje.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button