Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Hamilton Durcher: vše o plemeni

Hamiltonský dürcher je plemeno psa, které pochází z Finska a Švédska. Tito psi jsou známí svou schopností lovit lišky a zajíce, ačkoli nejsou určeni k lovu ve smečkách. Durian Hamilton má obdélníkový tvar a je trojbarevný. Jsou to dobře stavění psi, kteří působí dojmem výkonu a síly.

 

Hamilton durian

 

Hamilton durian

 

Durian Hamiltonův má protáhlou a protáhlou hlavu s mírně klenutým a přiměřeně širokým čelem. Jejich tváře příliš nevyčnívají. Pohlavní bimorfismus je dobře patrný. Kromě lovu jsou tito psi vhodní také jako společníci, protože mají dobrou povahu a jsou velmi oddaní svým majitelům. Hamilton Durcher je vhodný pro majitele, kteří mají dostatek času a prostoru na jeho chov a výcvik.

V současné době se hamiltonský durič stal oblíbeným plemenem i v dalších zemích, včetně Slovenska. Pokud uvažujete o pořízení psa tohoto plemene, je důležité vědět, že vyžaduje dostatek pohybu a aktivity. Hamilton Durich je vhodný pro majitele, kteří mají rádi aktivní životní styl a jsou ochotni věnovat svému psovi dostatek času a pozornosti.

 

O plemeni

 

O plemeni

 

Hamilton Durcher je velký a svalnatý pes, který působí dojmem výkonu a síly. Tento pes obdélníkového tvaru má podlouhlou hlavu s čistým řezem a nůžkovým skusem. Durian Hamiltonův má černou srst s tříbarevnými znaky. Výška psa se pohybuje mezi 53-61 cm a hmotnost přibližně 25-30 kg. Psík Hamiltonův je vzhledově podobný kolii, ale je menší a má kratší uši.

Hamilton Durcher má přátelskou a vyrovnanou povahu, což z něj dělá skvělého společníka. Tento pes je symetrický a má štíhlý pohyb, díky čemuž je vhodný pro aktivní majitele.

 

Hamiltonský durian patří do skupiny durianů, jezevčíků a příbuzných plemen. Tento pes pochází ze Švédska a je známý také jako Hamiltonův voříšek. Hamilton Durcher je vhodný pro majitele, kteří mají zkušenosti se psy a vědí, jak se o ně starat.

Vzhledem ke své velikosti a svalnatosti potřebuje durian hamiltonský pravidelný pohyb a dostatek prostoru pro volný pohyb. Tomuto psovi se dobře daří v rodinách s dětmi, ale je třeba dbát na to, aby děti přistupovaly ke psovi opatrně a s respektem. Psi pro pěší turistiku : 10 plemen vhodných pro pěší turistiku

 

Fyzikální vlastnosti Hamiltonian Durian

 

Fyzikální vlastnosti Hamiltonian Durich

 

Hlava

Hamiltonův durian má protáhlou hlavu s mírně klenutým a přiměřeně širokým čelem. Výstupek mezičelistní kosti je mírně naznačen a stop je dobře, ale ne příliš zřetelný. Hlava je čistě vykrojená a má nůžkový skus. Líce jsou svalnaté a čenich dobře vyvinutý. Hřbet nosu je rovný a čenich dobře vyvinutý. Rty jsou suché a uši svěšené.

Trup

Hamilton Durcher je obdélníkový, dobře stavěný pes, který působí dojmem výkonu a síly. Hřbet je rovný a bedra silná a široká. Hrudník je hluboký a široký s dobře klenutými žebry. Břicho je pevně usazené. Ramena jsou svalnatá a lopatky dobře skloněné. Kolena jsou dobře zaúhlená a paty jsou silné a dobře nasazené. Tlapky mají dobře vyvinuté polštářky.

 

Chyby

U hamiltonského duriana se mohou vyskytnout vady, jako jsou příliš skloněná ramena, otevřená záď, krátké, šikmé krupy, s vysoko nasazeným ocasem, zvednutým v akci, na které je třeba zvlášť myslet. Černý plášť by měl být dobře zřetelný.

Při hodnocení durianu Hamilton se přihlíží také k jeho zbarvení, které by mělo být trojbarevné. Ideální velikost pro psa je 56-60 cm, pro fenu 46-57 cm. Výška psa by měla být ideálně 57 cm a výška feny 53 cm.

Hamilton Durcher je plemeno, jehož fyzické vlastnosti jsou důležité při hodnocení exteriéru. Správně vyvinuté tělo, správné úhlení a správně umístěné tlapky jsou klíčem k jeho výkonu na loveckém terénu.

 

Pohyb a chov

Hamilton Durcher je plemeno, které potřebuje dostatek pohybu. Tito dobře stavění psi nemají vůbec žádné neobratné pohyby a jsou velmi aktivní. Jsou vhodné pro lidi, kteří se rádi věnují outdoorovým aktivitám, jako je běh, jízda na kole nebo pěší turistika. Aby se pes cítil dobře, měl by mít dostatek pohybu a být aktivní.

Hamilton durich je vhodný pro lidi, kteří mají rádi pohyb a rádi tráví čas venku. Tito psi jsou vhodní i pro rodiny s dětmi, protože dobře vycházejí s ostatními psy i dětmi. Toto plemeno bylo využíváno k lovu králíků a lišek, takže má přirozené lovecké instinkty.

Udržet duriana Hamiltona není obtížné, ale vyžaduje dostatek pohybu a pozornosti. Jsou to přátelští a vyrovnaní psi, kteří působí dojmem velké síly a vitality. Jejich srst je krátká a hladká, takže je snadno udržitelná.

Je důležité, aby byl pes pravidelně očkován a veterinárně kontrolován. Durian Hamiltonův má trojbarevnou srst a dobře patrný pohlavní bimorfismus. Klub chovatelů severských loveckých psů je organizace, která se zabývá chovem a výcvikem tohoto plemene.

Ve Švédsku byl Hamilton Durian křížen s jinými plemeny, aby se zlepšily jeho vlastnosti. Zastávka Hamilton duric je dobře, ale ne příliš, zřetelný. Oči jsou tmavé a oválné. Hamilton Durian je skvělým společníkem pro lidi, kteří mají rádi aktivní životní styl. Lovecký pes – 11 nejlepších loveckých psů

 

Výcvik a chov

 

Výcvik a chov

 

Hamiltonská plchovice je plemeno, které se hodí k lovu králíků a lišek. Tento pes vyžaduje dostatek pohybu a aktivity. Trénink Hamiltona duriana by měl být založen na pozitivním posilování a motivaci.

Je důležité začít s výcvikem v raném věku, aby se pes naučil základní povely a správně se socializoval. Hamilton Durcher je energický, přátelský a snadno ovladatelný pes, který dobře vychází s ostatními psy a dětmi.

Pokud se rozhodnete pro chov Hamiltonova duriana, je důležité vybrat si kvalitní chovatelskou stanici. Je nutné zjistit informace o zdravotním stavu rodičů a štěňat a také o podmínkách, ve kterých štěňata vyrůstají.

Majitelům hamiltonského duriana se doporučuje, aby se přihlásili do klubu chovatelů psů, kde mohou získat užitečné rady a informace o výcviku a péči o psa. Klub psích fanoušků může majitelům hamiltonských durianů také poskytnout informace o různých soutěžích a akcích.

 

Hamilton Duric jako společník

 

Hamilton Duric jako společník

 

Hamiltonský durič je středně velký pes, který se používal jako lovecký pes k lovu králíků a lišek. Dnes je však stále oblíbenější jako skvělý společník. Hamilton Durich je velmi přátelský, energický a snadno ovladatelný pes. Jeho přátelská a klidná povaha z něj dělá skvělého společníka pro rodiny s dětmi.

Hamilton Durich má krátkosrstou srst, která nevyžaduje přílišnou péči. Pravidelně ho přikládejte a koupejte jen v případě potřeby. Tento pes má také velmi silné a svalnaté horní končetiny, které mu umožňují být rychlý a silný.

Pokud hledáte skvělého společníka, Hamilton Durich by pro vás mohl být tím pravým. Má skvělou povahu a je velmi snadno ovladatelný. Pokud hledáte Hamilton Duric na prodej, můžete najít nabídky na různých stránkách. Šampon na hnojení vlasů

 

Vzhledem ke svému původu loveckého psa má Hamilton Durich velmi silné lovecké instinkty. Proto je důležité, abyste byli vzděláváni a školeni již od útlého věku. Pokud ho správně vycvičíte, bude skvělým společníkem pro vás i vaši rodinu.

Věk Hamiltona Durica se pohybuje kolem 12-13 let. Jedná se o zdravé plemeno, u kterého se však může vyskytnout několik onemocnění, například dysplazie kyčelních kloubů. Proto je důležité, aby byl Hamilton Durich pravidelně veterinárně kontrolován.

Celkově je Hamilton Durich skvělým společníkem pro rodiny a lidi, kteří mají rádi aktivní životní styl. Je to skvělý pes, který má velmi přátelskou povahu a je snadno ovladatelný. Pokud hledáte psa, který vám bude věrným společníkem, Hamilton Durich by pro vás mohl být tou správnou volbou.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button