Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Bolognese: Popis plemene

Boloňský psík je malý, elegantní pes s bavlněnou bílou srstí, která ho odlišuje od ostatních plemen. Plemeno bylo původně vyšlechtěno v Itálii a pojmenováno podle města Bologna. Boloňské plemeno je známé svou láskyplnou a oddanou povahou, která z něj činí ideálního společníka pro rodiny i jednotlivce.

 

Boloňský samec

 

Boloňský samec

 

Boloňský psík je poměrně zdravé plemeno, které se ve většině případů těší dobré kondici po dlouhou dobu a dožívá se poměrně vysokého věku. Jsou to ideální psi pro canisterapii! Každý si je okamžitě zamiluje a díky své drobné velikosti nevzbuzují v lidech strach. Boloňský jazyk se vyznačuje inteligencí a hravostí, takže všude šíří dobrou náladu. Rád tráví čas se svými oblíbenci: hraje si, chodí na procházky nebo tráví příjemné odpoledne na pohovce.

 

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Původ

Boloňský psík patří do skupiny bišonků a pochází z Itálie. Plemeno se vyvinulo z bišonka a v minulosti byla tato plemena často spojována a označována jako jedno plemeno. Nepatrné rozdíly ve vnějším vzhledu boloňského kmene byly zjištěny v Itálii, poblíž Boloně. Plemeno bylo oficiálně uznáno Mezinárodním kynologickým svazem (FCI) v roce 1934.

 

Středověk

Ve středověku byli tito psi oblíbení u italské šlechty a sloužili jako společníci. Boloňský salám se často dával na znamení přátelství nebo jako výraz úcty. V 16. století si ji oblíbily i francouzské dvory.

 

Řím

Podle některých teorií se boloňský pes vyvinul ze psů, které používali římští vojáci ke střežení svých táborů. Později byli tito psi kříženi s bišonky a vzniklo plemeno, které dnes známe pod názvem boloňský psík. Italská plemena psů : TOP 15 psů z Itálie

 

Charakteristika plemene Bolognese

Charakteristika plemene Bolognese

 

Příroda

 

Boloňský psík je inteligentní, přizpůsobivý a velmi přátelský. Je to spíše domácí typ psa, který je rád se svým majitelem a rodinou. Je velmi oddaný a věrný, což z něj dělá skvělého společníka. Boloňský psík je velmi hravý a má rád pozornost, takže je vhodný pro rodiny s dětmi. Vůči cizím lidem bývá trochu plachý, ale při dobré socializaci se to dá snadno překonat. Mini psi plemen – 18 mini plemen psů
 

Velikost a hmotnost

 

Boloňský psík dosahuje výšky až 30 cm a váží 3 až 5 kg. Celý trup je vysoký přibližně jako vodovodní kohoutek.

 

Bílý plášť

 

Srst tohoto psa je čistě bílá. Je nadýchaný a hedvábný na dotek. Mohou se objevit známky plavání, které jsou však považovány za nežádoucí.

 

Nátěry

 

Boloňští psi mají charakteristickou bílou srst připomínající bavlnu, která je typická pro plemeno bišonek. Srst tohoto malého psa se podobá srsti pudla. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Školení a vzdělávání Bolognese

Školení a vzdělávání Bolognese

 

Boloňský psík je inteligentní a učenlivé plemeno, které je schopné naučit se různé triky a poslušnost. Je důležité začít s výchovou a výcvikem již od štěněte.

 

Školení

Školení by mělo být založeno na pozitivním posilování a motivaci. Boloňský psík je citlivé plemeno, které nesnese přísné a tvrdé výcvikové metody. Je důležité trénovat ho pravidelně, ale v krátkých intervalech, aby se neunavil a neztratil zájem.

 

Poslušnost

 

Boloňský psík je přirozeně velmi poslušný a oddaný svému majiteli. Důležité je naučit ho základní povely, jako je sedni, lehni, ke mně a zůstaň. Důležité je také naučit ho chodit na vodítku a zvládat kontakt s ostatními psy a lidmi.

 

Socializace

Socializace je důležitou součástí výchovy boloňského psíka. Měl by se seznamovat s různými lidmi a psy, aby se naučil zvládat nové situace a nebyl příliš plachý nebo agresivní. Je také důležité naučit ho zvládat samotu a nebýt příliš fixovaný na svého majitele.

Chov a výcvik boloňského psíka není náročný, ale vyžaduje trpělivost a pravidelný trénink. Důležité je trénovat ho pozitivními metodami a zvládat jeho citlivost a oddanost.

 

Zdraví a péče Bolognese

Zdraví a péče Bolognese

Zdraví

Boloňský psík je považován za zdravé plemeno bez vážných zdravotních problémů. Jako u každého psa se však i u boloňského psíka mohou vyskytnout zdravotní problémy. Mezi nejčastější zdravotní problémy patří alergie, dýchací a oční problémy, epilepsie a kloubní potíže. Proto je důležité pravidelně navštěvovat veterináře a podstupovat preventivní prohlídky.

 

Kromě toho je důležité dbát na správnou výživu psa a pravidelný pohyb. Boloňský psík je poměrně aktivní plemeno a potřebuje pravidelný pohyb a cvičení. Vhodná je chůze, běh nebo hra s míčem.

 

Péče o kabát

 

Boloňský psík má dlouhou a jemnou srst, která vyžaduje pravidelnou péči. Srst je třeba denně kartáčovat a alespoň jednou týdně důkladně vyčesávat. Při pročesávání srsti nesmí být příliš silné, aby nedošlo k roztržení srsti a zranění psa. Kromě toho je nutné pravidelně stříhat měsíčky a čistit uši a oči.

Koupání boloňského psíka není nutné často, stačí asi 3-4krát ročně. Při koupání je nutné používat speciální šampony a kondicionéry pro psí srst. Po koupeli je důležité srst důkladně osušit, aby nedošlo k podráždění kůže.

Pokud se rozhodnete pro chov boloňského psíka, je důležité vybrat si kvalitního a zdravého psa od prověřeného chovatele. Chovatel by měl být schopen poskytnout potřebné informace o rodičích a jejich zdravotním stavu.

 

Interakce s lidmi a jinými zvířaty

 

Boloňsko je známé svou přátelskou a klidnou povahou. Je to velmi společenské plemeno, které má rádo společnost. Boloňský salám se dokáže dobře přizpůsobit jakémukoli prostředí a lidem různého věku.

 

Děti

Bolognese je ideální pro rodiny s dětmi. Toto plemeno je velmi trpělivé a laskavé k dětem. Boloňský pes dobře zvládá hlučné prostředí a zábavu s dětmi. Děti si s nimi mohou hrát a mazlit se s nimi, což z boloňského psíka dělá skvělého společníka pro děti.

 

Společník

Boloňský psík je svému majiteli velmi oddaný. Toto plemeno je ideální pro lidi, kteří hledají věrného společníka. Boloňský psík je velmi inteligentní a rychle se učí novým věcem. Toto plemeno je také velmi hravé a rádo si hraje se svými majiteli.

 

Mazání

Boloňský psík je velmi milý a přítulný. Toto plemeno má tendenci být svým majitelům velmi blízké a rádo se mazlí. Boloňský kůň je také velmi samostatný a dokáže se dobře přizpůsobit různým prostředím. Toto plemeno je ideální pro lidi, kteří hledají věrného společníka, který se dokáže přizpůsobit různým situacím.

 

Boloňský psík se obecně dobře snáší s ostatními zvířaty. Stejně jako u každého psa je však třeba vzít v úvahu jeho individuální povahu a to, zda je zvyklý na přítomnost jiných zvířat. Boloňský psík může dobře vycházet s jinými domácími zvířaty, například s kočkami, ale také s jinými psy.

 

Chování a aktivity Bolognese

 

Chování

Bolognese je nekomplikovaný společník se skvělým charakterem. Je to inteligentní a hravý pes, který rozdává radost a dobrou náladu. Tento oddaný psík rád tráví čas se svými mazlíčky a účastní se všech aktivit. Boloňský psík je velmi vázaný na svého majitele a rád se mu přizpůsobuje.

 

Procházky

Boloňský psík je aktivní pes a potřebuje dostatek pohybu. Chůze je pro něj důležitá nejen z hlediska fyzické kondice, ale také z hlediska duševního zdraví. Boloňští psi milují procházky na čerstvém vzduchu a rádi poznávají nová místa. Na procházkách je důležité mít ho na vodítku, protože se může nechat unést svou hravostí a nepozorností.

 

Psí sporty

Boloňský psík je vhodný pro psí sporty, jako je agility. Je to aktivní pes, který má rád výzvy a rád se učí novým věcem. V psích sportech se může projevit jeho inteligence a obratnost. Boloňský salát však není vhodný pro vrcholové sportovní výkony.

 

Dogdancing

 

Dogdancing je nový sport, který je v naší zemi stále populárnější. Boloňan se pro tento sport hodí, protože má rád hudbu a rád se hýbe. Dogdancing je skvělá aktivita pro majitele i psa, která posiluje jejich vztah a zlepšuje vzájemnou komunikaci. Boloňští psi se snadno učí nové kroky a rádi se předvádějí.

 

Srovnání s jinými plemeny

 

Boloňský psík patří do skupiny bišonků a má s nimi mnoho společného, proto bývá často zaměňován s jinými plemeny bišonků. V této části se podíváme na některá z těchto plemen a porovnáme je s boloňským psem.

 

Bišonek

 

Skupina bišonků zahrnuje několik plemen, která jsou si navzájem podobná. Kromě boloňského psíka k nim patří bišonek frisé, havanský psík, maltézský psík, lvíček a coton de tuléar. Boloňský psík a bišonek jsou si velmi podobní, ale boloňský psík je menší a má kratší a jemnější srst. Havanský psík má hustou a jemnou srst a je o něco větší než boloňský psík. Maltézský psík je ještě menší než boloňský psík a má dlouhou a jemnou srst.

 

Havanský psík

 

Havanský psík je podobný boloňskému psíkovi, ale má o něco delší a hustší srst. Oba psi však mají podobnou povahu a jsou velmi přátelští a hraví.

 

Maltézský psík

 

Maltézský psík je menší než boloňský psík a má delší a jemnější srst. Maltézský psík má také jinou barvu srsti, protože je většinou bílý. Maltézský psík má podobnou povahu jako boloňský psík a oba jsou velmi přátelští a mazliví.

 

Ruská barevná salámová omáčka

 

Ruský barevný boloňský psík je větší než boloňský psík a má hustší srst. Barva srsti může být různá, od bílé po různé odstíny šedé a černé. Oba psi však mají podobnou povahu a jsou velmi přátelští a mazliví.

 

Coton de Tuléar

Coton de tuléar je větší než boloňský psík a má hustší srst. Barva srsti může být různá, od bílé po různé odstíny šedé a černé. Oba psi však mají podobnou povahu a jsou velmi přátelští a mazliví.

Celkově má boloňský psík mnoho společného s ostatními plemeny bišonků, ale má také své vlastní vlastnosti, které ho činí jedinečným.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button