Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Kanárské ostrovy: Charakteristika plemene

Kanárský podenco, známý také jako podenco canario, je plemeno psa, které pochází ze španělských Kanárských ostrovů. Toto plemeno patří do skupiny špiců a primitivních psů, kteří jsou známí svými loveckými schopnostmi a dynamickým pohybem. Kanár je středně velký pes se štíhlou a dobře vyvinutou stavbou těla. Jsou velmi odolné a mají dobře vyvinuté svaly, které jsou vidět pod kůží.

 

Kanárské ostrovy

 

Kanárské ostrovy

 

Historie kanárského podenka sahá až do starověkého Egypta, kde se používal k loveckým účelům. Jsou blízce příbuzní s dalšími plemeny, jako je ibizský honič a portugalský honič. Podenka kanárská je zkušený lovec, který ke sledování a lovu kořisti používá nos, oči a uši. Jsou vhodné pro lov v nepravidelném terénu a mohou lovit od časného rána do pozdní noci.

Navzdory svému starobylému původu není podrobná historie kanárských podenků dobře známa. Předpokládá se však, že toto plemeno na Kanárské ostrovy přivezli Řekové, Féničané, Kartaginci a Egypťané. Kanárci jsou vysoce inteligentní a věrné plemeno, které vyžaduje správný výcvik a socializaci. Jsou vynikající volbou pro lovce a rodiny, které hledají aktivního a oddaného společníka.

 

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Kanárský podenco je jedním z nejstarších psích plemen, jehož původ sahá až do starověkého Egypta. Plemeno se vyvinulo z faraonských psů, kteří byli v minulosti uctíváni a považováni za posvátné. Původně se používal k lovu ryb a malých zvířat.

Na Kanárské ostrovy se toto plemeno dostalo asi před 400 lety, kdy sem přišli obchodníci z Egypta, Řecka a Fénicie. Na ostrovech se podenco stal oblíbeným loveckým psem a dodnes se používá k lovu králíků, zajíců a dalších malých zvířat.

 

V současné době je kanár uznán jako plemeno a je zařazen do skupiny 5 – špicové a primitivní typy a do skupiny 7 – ostatní plemena psů podle klasifikace FCI (Mezinárodní kynologický klub).

Ačkoli je původ plemene dobře zdokumentován, podrobné informace o jeho historii nejsou známy. V minulosti se kanár podenco používal také k ochraně majetku a jako společník lidí. Ve španělském regionu Tenerife se dokonce pořádají soutěže agility pro kanárská štěňata.

 

Fyzické vlastnosti

 

Fyzické vlastnosti

 

Kanár je středně velké plemeno psa se silnou a štíhlou postavou. Průměrná výška mužů se pohybuje mezi 55-64 cm a žen mezi 53-60 cm. Hmotnost se pohybuje od 16 do 22 kg.

Tento pes má krátkou a hustou srst, která může mít různé barvy, včetně bílé, černé, červené, žluté a šedé. Podenka kanárská má výrazné nozdry, které jí umožňují vynikající čich. Jeho oči mají oválný tvar a tmavou barvu. Uši jsou středně velké, trojúhelníkové a vztyčené.

Toto plemeno má silný krk, který se postupně zužuje k ramenům. Hrudník je dobře vyvinutý a hluboký. Stopka je jemně rýhovaná a chrup má nůžkový tvar. Boky jsou široké a silné, hřbet je rovný a záď mírně zakulacená. Břicho je mírně nafouklé. Ocas je dlouhý a tenký a je zakončen špičkou.

Kanár má silné a dobře vyvinuté končetiny. Délka těla, výška a hmotnost jsou dobře vyvážené. Kohout je dobře osvalený a hrudník je hluboký a široký. Hřbet a hrudní kost jsou dobře vyvinuté a ocas je přirozeně zakřivený. Plemeno psa na 4 – oblíbené maďarské plemeno

Celkově má Canary inteligentní výraz a působí sebevědomě a nezávisle. Jeho lebka a čenichová partie jsou rovnoběžné a nůžkový skus je správný.

 

Povaha a chování kanárských podenků

 

Povaha a chování kanárských podenků

 

Kanár je pes s odvážnou a energickou povahou. Jeho chladnokrevnost a inteligence z něj činí ideálního společníka pro aktivní majitele, kteří dokáží ocenit jeho ušlechtilé chování.

Tento pes je nadšený a aktivní, a proto potřebuje dostatek pohybu a podnětů. Je odolný vůči povětrnostním vlivům a nemocem a dokáže lovit zajíce od rána do večera. Jeho vynikající čich a sluch mu umožňují najít kořist i v obtížném terénu.

Kanár je oddaný svému pánovi a jeho typickými povahovými rysy jsou dobromyslnost, vyrovnaný temperament a neúplatná věrnost. Je chytrý a učenlivý, což z něj dělá dobrého psa pro majitele, kteří vědí, jak ho správně vycvičit.

Vzhledem k jeho dominantní povaze je důležité, aby byl řádně socializován a vychováván. Při dokonalém výcviku a správné péči může být kanárek skvělým společníkem pro celou rodinu.

 

Standardní

 

Kanárský podenco je plemeno loveckého psa, které pochází ze Španělska. Podle klasifikace FCI patří do skupiny 5 – špicové a primitivní typy a sekce 7 – primitivní typ loveckých psů.

Podle standardu plemene FCI č. 329 je kanárský pes střední velikosti, mírně protáhlý, štíhlý, lehce stavěný a velmi odolný. Výška v kohoutku by měla být 53-64 cm u samců a 53-60 cm u samic. Hmotnost by se měla pohybovat v rozmezí 20-25 kg u mužů a 18-23 kg u žen.

 

Podenco kanárský má krátkou a hustou srst, která může být bílá, bílá s hnědými nebo černými skvrnami nebo zcela hnědá. Má dlouhou a štíhlou hlavu s rovným nosem a tmavýma očima. Uši jsou středně dlouhé, trojúhelníkového tvaru, nosí se vztyčené nebo ohnuté dopředu. Kdy začít s výcvikem psa – věk, kdy můžete začít s výcvikem

 

Standard plemene popisuje také chování a temperament kanárského podenka. Tento pes je velmi energický, inteligentní a věrný svému majiteli. Je to dobrý lovec s vynikajícím zrakem, sluchem a čichem. Jeho povaha je klidná a mírumilovná, ale zároveň je to velmi odvážný a nebojácný pes.

Celkově je Standard pro štěňata kanárů důležitým nástrojem pro chovatele a majitele tohoto plemene, kteří by měli zajistit, aby jejich psi odpovídali tomuto standardu. Tím se zajistí, že kanár bude mít správné fyzické vlastnosti a temperament a bude schopen plnit svou funkci loveckého psa.

 

Péče

 

Podenco kanárský je plemeno, které nevyžaduje náročnou péči. Srst tohoto psa je krátká a hladká, takže ji stačí pravidelně kartáčovat a podle potřeby koupat.

Péče o kabát je snadná. Kanárský ohař je chytrý, bystrý a dobře reaguje na intonaci hlasu, takže není třeba tvrdého přístupu.

Je důležité začít se zvládnutím povelu „ke mně!“, protože jakmile uvidí králíka nebo jinou kořist, je těžké ho přivolat zpět. Kanárský podenco je však přizpůsobivý a při dostatečném pohybu může být chován i v interiéru.

Pokud jde o pohyb, kanárci potřebují dostatek pohybu a aktivity. Je to rychlý a vytrvalý pes, který se hodí pro lidi, kteří rádi běhají, jezdí na kole nebo chodí na dlouhé procházky.

Je důležité naučit ho povel „pusť“, aby se vyhnul nebezpečným situacím a potravinám, které by mu mohly ublížit. Kdy je pes dospělý: vývojové fáze a znaky dospělosti

Pokud jde o stravu, kanárci potřebují kvalitní stravu, která jim poskytne dostatek živin a energie. Jeho strava by měla obsahovat všechny potřebné vitamíny a minerály, které potřebuje pro zdravý růst a vývoj.

 

Školení a aktivity Kanárské ostrovy

 

Školení a aktivity Kanárské ostrovy

 

Kanár je aktivní pes, který potřebuje pravidelný pohyb a cvičení. Je to primitivní lovec, takže by měl být vycvičený v poslušnosti a dobře socializovaný, aby se vyhnul problémům s ostatními psy a lidmi.

Pro toto plemeno jsou vhodné různé aktivity, jako je canicross, coursing nebo agility. Canicross je závod se psem, při kterém pes táhne svého majitele na speciálním postroji. Coursing je sportovní aktivita, při níž psi loví umělou kořist a soutěží v rychlosti a obratnosti. Agility je disciplína, při které pes musí co nejrychleji proběhnout překážkovou dráhu.

Kanárci také potřebují pravidelný výcvik na vodítku, aby se naučili poslušnosti a vyhnuli se nežádoucímu chování. Je důležité ho naučit povely, jako je „nech to být“, aby se předešlo nebezpečným situacím.

Celkově je Canary Podenco vhodný pro majitele, kteří jsou aktivní a mají rádi venkovní aktivity. Při pravidelném cvičení a tréninku může být skvělým rodinným společníkem. Šampon na vlasy: nejlepší rady a účinky

 

Zdravotní problémy a průměrná délka života

 

Kanár je zdravé plemeno psa s průměrnou délkou života 12 až 14 let. Toto plemeno není zatíženo dědičnými chorobami, a proto se pro chov nevyžadují žádné testy.

Kanárský podenok je poměrně odolné plemeno, které je zvyklé pracovat ve vysokých teplotách. Jako každé plemeno však může trpět některými zdravotními problémy.

Mezi nejčastější zdravotní problémy, se kterými se může Canary Podenco setkat, patří:

  • Ušní infekce
  • kožní alergie
  • Problémy s očima
  • Onemocnění srdce a cév
  • Zuby a ústní dutina

Je důležité, aby majitelé kanárů Podenco pravidelně navštěvovali veterináře a dbali o zdraví svého psa. Správná výživa, pohyb a péče o srst jsou klíčem k udržení zdraví tohoto plemene.

Při podezření na zdravotní problémy by majitelé měli okamžitě vyhledat veterinární péči. Včasná diagnostika a léčba může úspěšně vyřešit mnoho zdravotních problémů a prodloužit život kanárků.

 

Závěr Kanárské ostrovy

 

Kanárský podenco, známý také jako podenco canario nebo kanárský chrt, je plemeno pocházející z Kanárských ostrovů. Tento pes byl vyšlechtěn k lovu králíků a jiné drobné zvěře v nepravidelném terénu. Kanár je středně velký, štíhlý pes se silným osvalením a dobře vyvinutými kostmi.

Toto plemeno je velmi odolné a schopné lovit od časného rána do pozdní noci. Podenka kanárská má vynikající zrak, sluch a čich, což jí umožňuje být úspěšným lovcem v různých prostředích. Tento pes se vyznačuje vytrvalostí a rychlostí, což z něj činí ideálního společníka pro každého, kdo hledá loveckého psa.

Kanár má bohatou historii a je jedním z nejstarších plemen na světě. Její původ sahá až do starověkého Egypta, kde se používala k lovu divoké zvěře. Dnes je toto plemeno oblíbené po celém světě a je oblíbeným společníkem mnoha lidí.

Pokud hledáte psa, který je odolný, rychlý a vytrvalý, může pro vás být kanárský podenco ideální volbou. Toto plemeno má vynikající lovecké schopnosti a je skvělým společníkem pro každého, kdo miluje lov.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button