Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Porcelaine: charakteristika plemene

Porcelánové plemeno psa je považováno za jedno z nejkrásnějších plemen duričů. Jeho bílá, hladká srst v kombinaci s rovnoměrnými, teplými, červenými skvrnami působí mystickým dojmem, který okouzlí mnoho lidí. Toto plemeno bylo vyšlechtěno ve Francii a používá se k lovu drobné zvěře slíděním.

 

Porcelán

 

Porcelán

 

Porcelaine je velmi ušlechtilý pes, který se v každém detailu svého vzhledu podobá velkému durianu. Hlava musí být typická, suchá a jemně modelovaná, celkově poměrně dlouhá. Mozkovna široká mezi ušima, týlní hrbol zaoblený. Tento pes je velmi francouzský a je považován za jedno z původních plemen.

Porcelánové plemeno psa je jedním z mála plemen, která mají velmi specifické vlastnosti. Stavbou těla se podobá bernskému durianovi a Billymu, má však kratší uši a více skvrn. Toto plemeno je velmi oblíbené mezi lovci drobné zvěře, protože je velmi rychlé a má vynikající čich. Pokud hledáte psa, který je velmi ušlechtilý, krásný a zároveň skvělý lovec, Porcelaine by mohl být tou správnou volbou.

 

Charakteristika plemene

 

Charakteristika plemene

 

Porcelánový pes je francouzské plemeno psa vyšlechtěné k lovu malých zvířat. Jeho jméno je odvozeno od slova „porcelán“, protože jeho hladká a lesklá srst připomíná jemný porcelán.

Tento pes má vznešený vzhled a je typický svou majestátností a mstivostí. Jeho hmotnost se pohybuje mezi 25 a 28 kg a výška mezi 53 a 58 cm. Porcelaine má velmi dlouhou a štíhlou hlavu s jemně tvarovanými rysy. Jeho mozeček je široký a týlní hrbol zaoblený. Přední část je plná a dělící brázda je patrná, ale ne příliš výrazná.

Porcelaine má bílou, hladkou srst s rovnoměrnými, teplými, červenými skvrnami, které jí dodávají mystický výraz. Toto plemeno má mnoho charakteristických vlastností, které ho činí velmi zajímavým a jedinečným.

Porcelaine je velmi inteligentní a oddaný pes, který se dobře učí a rychle si zapamatuje nové věci. Tento pes je vhodný pro majitele, kteří mají zkušenosti s výchovou psů. Porcelánová kočka dobře vychází s dětmi a jinými domácími zvířaty, ale může být trochu bázlivější v blízkosti cizích lidí.

Pokud hledáte ušlechtilého, inteligentního a věrného psa, je porcelán skvělou volbou. Toto plemeno je vynikajícím společníkem pro každého, kdo má rád psy s aristokratickým vzhledem a jedinečnou srstí.

 

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Porcelánový pes je francouzské plemeno, které bylo vyšlechtěno v klášteře v Cluny v 17. století. století. Plemeno bylo vyšlechtěno především pro lov velké zvěře a bylo využíváno především francouzskou šlechtou.

Historie porcelánového plemene je poměrně spletitá a stále se spekuluje o tom, zda je zemí jeho původu Francie nebo Švýcarsko. Porcelán se však často označuje jako francouzský durian, přestože jeho původ může být spojen i se sousedním Švýcarskem.

Svým vzhledem a vlastnostmi se porcelán podobá jiným francouzským durikům, jako je billy nebo francouzský durik. Porcelaine má krátkou, hustou srst, která může mít různé odstíny, od bílé po žlutou nebo oranžovou. Je to středně velký pes se silnou kostrou a výborným čichem.

Díky svému původu a vlastnostem se porcelán stal oblíbeným loveckým plemenem nejen ve Francii, ale i v dalších zemích. Dnes se porcelán stále používá k lovu velké zvěře, ale také jako společník a rodinný pes. Francouzská plemena psů – 15 francouzských plemen psů

 

Fyzický vzhled Porcelaine

 

Fyzický vzhled Porcelaine

 

Porcelánový pes je středně velké plemeno, které se vyznačuje elegantním vzhledem a ušlechtilou stavbou těla. Tento lovecký pes má silnou kostru a svalnaté tělo, které je dobře vyvážené a proporcionální. V této části se podíváme na hlavní rysy fyzického vzhledu plemene porcelán.

 

Hlava a nos

Porcelánová hlava je typická pro lovecké psy. Je suchá a jemně tvarovaná, celkově poměrně dlouhá. Mozkovna široká mezi ušima, týlní hrbol zaoblený. Nosní houba je černá a dobře vyvinutá. Čenichová část je dlouhá, rovná a špičatá. Uši jsou jemné, visí nejvíce v linii očí a jsou přiměřeně dlouhé.

 

Tělo

Tělo Porcelaine je pevné a svalnaté. Hřbet je výjimečně rovný, záď mírně skloněná, ocas je silný u základny a směrem ke konci se zužuje. Krk je štíhlý, dobře osvalený, často s mírným lalokem volnější kůže. Hrudník je hluboký a široký, žebra jsou dobře klenutá. Bedra jsou široká a silná, slabiny krátké a pevné.

 

Končetiny

Končetiny Porcelaine jsou rovné a silné. Lopatky jsou dlouhé a ohnuté, paže svalnaté. Tlapky jsou kulaté a pevné s dobře vyvinutými polštářky. Stehna jsou silná a dobře osvalená, paty nízko.

Celková výška psa v kohoutku je 55 – 58 cm u psů a 53 – 56 cm u fen. Hmotnost se pohybuje kolem 25-28 kg. Srst Porcelaine je krátká, hustá a lesklá. Barva srsti je čistě bílá nebo bílá s oranžovými/černými skvrnami.

 

Charakter a chování Porcelaine

 

Porcelaine je milý a inteligentní pes, který se často stává skvělým společníkem svého majitele. Má odolnou povahu a rád chodí na procházky a výlety. Je to pes, který je velmi aktivní a potřebuje hodně pohybu a podnětů.

Toto plemeno psů je velmi sebevědomé a nezávislé, ale zároveň je to pes, který rychle přilne ke svému majiteli. Porcelaine potřebuje hodně pozornosti a lásky a ráda se zapojuje do rodinného života.

Je to pes, který dobře vychází s dětmi a ostatními domácími zvířaty. Porcelaine je velmi ostražitý a chrání své majitele i svůj domov. Je to pes, který se dobře učí a rád plní různé úkoly a cvičení.

Porcelaine je odolný pes, který má velmi dobrou vytrvalost a odolnost. Je to pes, který je vhodný pro sportovní aktivity, jako je canicross nebo jízda na kole se psem. Porcelán má velmi dobrý čich a může být využíván jako lovecký pes.

Vzhledem ke své vytrvalosti a energii potřebuje Porcelaine dostatek pohybu a stimulace. Tento pes by neměl být chován v bytě, ale měl by mít přístup na zahradu nebo do venkovního prostoru, kde si může hrát a běhat.

 

Školení a aktivity Porcelaine

 

Školení a aktivity Porcelaine

 

Porcelánový pes je plemeno vyšlechtěné jako lovecký pes. Proto je důležité být trénovaný a mít dostatek fyzické aktivity. Porcelán je velmi aktivní pes, který potřebuje hodně pohybu a podnětů. Proto je důležité, aby měl majitel dostatek času a energie na jeho výcvik a činnost.

Trénink je důležitou součástí tréninku porcelánu. Je to pes s velkou odvahou a tvrdostí při práci, proto je důležité, aby byl řádně a s respektem vycvičen. Porcelaine je velmi inteligentní pes, takže se dokáže rychle učit novým věcem. Je důležité, aby byl cvičen pozitivními metodami a aby výcvik byl zábavný pro něj i pro majitele.

Agility je další aktivita, kterou Porcelaine zvládne. Jedná se o sportovní aktivitu, která zahrnuje překážky, tunely a další objekty, které musí pes překonat. Je to skvělý způsob, jak stimulovat Porcelána a posílit jeho fyzickou zdatnost a koordinaci.

Další loveckou aktivitou, kterou Porcelaine zvládne, je slídění. Jedná se o proces, kdy pes sleduje stopu zvířete a snaží se ho najít. Je důležité, aby byl majitel v této činnosti vyškolen a aby byl pes vycvičen správně a s respektem. Šampon na hnojení vlasů

Celkově je důležité, aby byl porcelán vycvičen a stimulován jako šťastný a zdravý pes. Je to pes s velkou energií a odvahou, který potřebuje hodně pohybu a podnětů. Majitelé by měli být připraveni na to, že porcelánka je velmi aktivní a potřebuje hodně pozornosti a lásky.

 

Zdraví a péče

Porcelánový pes patří mezi zdravá a relativně dlouhověká plemena. Přestože se u nich mohou vyskytnout ortopedické vady, jako je dysplazie kloubů, zejména kyčelního nebo loketního, a vzácněji luxace čéšky. Dlouhé a svěšené uši zase zvyšují riziko zánětu, podráždění a následného zanícení zvukovodu. Proto je důležité uši pravidelně čistit a sledovat jejich stav.

Kromě toho je důležité dbát na správnou výživu psa. Porcelán potřebuje kvalitní stravu, která bude obsahovat všechny potřebné živiny a vitamíny. Chovatelé by měli svým psům zajistit dostatek čisté pitné vody a pravidelně je nechávat kontrolovat veterinářem.

Chov porcelánového plemene není obtížný, ale vyžaduje důsledný výcvik a socializaci od útlého věku. To jim pomůže naučit se správnému chování a interakci s lidmi a ostatními zvířaty. Proto je důležité najít kvalitní chovatelské stanice, které se zaměřují na zdraví a správnou péči o psy.

V případě, že se rozhodnete chovat porcelánové plemeno, je důležité mít dostatek času a prostoru, aby se pes správně vyvíjel a cítil se dobře. Kromě toho je třeba zajistit dostatek pohybu a zábavy, aby se pes nenudil a nevyvinulo se u něj destruktivní chování.

 

Chov v různých zemích Porcelaine

 

Porcelánové plemeno psa je známé po celém světě. V současné době je uznán jako samostatné plemeno FCI, což znamená, že je uznáván v mnoha zemích včetně Slovenska.

Mezinárodní kynologická federace (FCI) je mezinárodní organizace, která se zabývá uznáváním a standardizací plemen psů. Porcelánové plemeno bylo uznáno FCI v roce 1971.

V různých zemích se porcelánové plemeno může lišit vzhledem i temperamentem. Například ve Francii jsou porcelánoví psi obvykle větší a mají tmavší skvrny než v jiných zemích. V Itálii jsou porcelánoví psi obvykle menší a mají světlejší skvrny.

V některých zemích je porcelánové plemeno velmi oblíbené, zatímco v jiných zemích je méně známé. Například ve Francii je porcelánové plemeno velmi oblíbené pro lov, zatímco v USA se porcelánoví psi používají hlavně jako společníci.

V každé zemi jsou však porcelánoví psi obvykle považováni za krásné a elegantní psy s přátelskou a milou povahou.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button