Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Maďarský chrt: původ, vzhled a charakteristické znaky

Maďarský chrt, známý také jako maďarský chrt, je plemeno psa, které pochází z Maďarska. Toto plemeno je známé svou rychlostí, obratností a vytrvalostí, což z něj činí vynikajícího loveckého psa. Maďarský chrt je chrt, což znamená, že loví spíše zrakem než čichem.

 

Maďarský chrt

 

Maďarský chrt

 

Jedním z jedinečných rysů maďarského chrta je jeho vzhled. Má klínovitou hlavu a dlouhý, úzký čenich. Oči jsou mandlové a tmavé, uši jsou sklopené dozadu. Srst je krátká a hladká a může mít různé barvy, včetně černé, bílé, plavé a červené. Maďarský chrt je středně velký pes, v ramenou měří 22 až 27 cm a váží 45 až 65 kg.

Navzdory své lovecké minulosti může být maďarský chrt vynikajícím rodinným mazlíčkem. Je inteligentní, věrný a láskyplný a dobře vychází s dětmi a ostatními domácími zvířaty. Vyžaduje však pravidelný pohyb, takže je nejvhodnější pro aktivní rodinu. Maďarský chrt je jedinečné a fascinující plemeno, které stojí za zvážení pro každého, kdo hledá věrného a energického společníka.

 

Původ

 

Původ

 

Maďarský chrt je původní lovecké plemeno, které se vyvinulo v Maďarsku. Jeho počátky sahají až do doby, kdy zemi dobyli Maďaři. Při vykopávkách byly nalezeny lebeční kosti, které to potvrzují. Maďarský chrt byl v minulosti používán k lovu drobné zvěře, například zajíců a srnců.

V 19. Po staletí se toto plemeno křížilo s různými chrty, aby se zvýšila jeho rychlost a vytrvalost. Díky těmto křížením vznikla čistokrevná populace maďarských chrtů, která je dnes známá svou rychlostí a schopností lovit na dlouhé vzdálenosti.

 

Maďarský chrt má silné a svalnaté končetiny, které mu umožňují rychlý pohyb a vysokou vytrvalost. Jeho přední tlapy jsou poměrně velké a protáhlé, s polštářky a krátkými drápy. Zadní končetiny jsou dobře osvalené, se silnými kostmi a při pohledu zezadu rovnoběžné. Jeho stehna mají mohutné svaly, vyvinuté hlavně do délky.

V současné době je maďarský chrt oblíbeným psem nejen v Maďarsku, ale i v dalších zemích. Je to věrný a oddaný společník, který vyžaduje hodně pohybu a aktivity. Díky své rychlosti a odolnosti je ideálním společníkem pro lidi, kteří se věnují sportům, jako je běh nebo jízda na kole. Maďarská plemena psů – 9 plemen psů z Maďarska

 

Charakteristika plemene

 

Charakteristika plemene

 

Maďarský chrt je původní lovecké plemeno, které se vyznačuje harmonií proporcí a elegancí. Tělo je obdélníkového tvaru s výrazným svalstvem, hrudník je hluboký a poměrně široký, což poskytuje dostatek prostoru pro srdce a plíce, břicho je mírně vtažené. Hřbet je pevný, rovný nebo mírně klenutý, záď široká a jen mírně skloněná.

Maďarský chrt je středně velké plemeno, dorůstá výšky 60-70 cm a váží přibližně 25-35 kg. Jeho srst je krátká, lesklá a hladká a může mít různé zbarvení od bílé po tmavě hnědou. Nejrychlejší psi : 12 nejrychlejších psích plemen

Povaha maďarského chrta je rezervovaná, ale je velmi láskyplný a oddaný své rodině. Je to rychlý a vytrvalý pes, který je ve srovnání s ostatními hladkosrstými chrty výrazně odolnější a nenáročnější. Maďarský chrt má vrozený lovecký instinkt, takže je vhodný pro majitele, kteří se svým psem loví nebo se věnují jiným sportovním aktivitám.

Maďarský chrt se vyznačuje dobrým zdravím a dlouhým životem. Jeho předpokládaná délka života je přibližně 12-14 let. Jelikož se jedná o aktivní plemeno, potřebuje dostatek pohybu a pohybu, aby byl zdravý a šťastný.

 

Fyzická charakteristika Maďarský chrt

 

Fyzická charakteristika Maďarský chrt

 

Maďarský chrt je poměrně velký pes s dlouhými a štíhlými končetinami. Jeho postava je harmonická a elegantní. V této části se podíváme na jednotlivé části jeho těla.

 

Hlava

Hlava maďarského chrta je dlouhá a štíhlá. Má dobře uzavřené pysky a dobře pigmentovanou tlamu. Nos je velký a široký s velkými nosními dírkami. Oči mají oválný tvar a tmavou barvu. Uši jsou vysoko nasazené a zavěšené.

 

Tělo

Maďarský chrt má dlouhý, štíhlý krk, který se ke konci zužuje. Truhla je hluboká a dostatečně široká. Hřbet je rovný a silný. Zadní končetiny jsou silné a svalnaté. Kohout je dlouhý a ke konci se zužuje. Šampon na hnojení vlasů: zlepšení zdraví vlasů

 

Končetiny maďarského chrta

Maďarský chrt má dlouhé a štíhlé končetiny se silnou kostrou. Přední a zadní končetiny mají stejný tvar a velikost. Přední tlapky mají pět prstů a jsou zahnuté. Zadní tlapky mají čtyři prsty a jsou méně zahnuté než přední.

 

Ocas

Ocas maďarského chrta je dlouhý a ke konci se zužuje. Je nízko posazený a klidně se drží při zemi. Při pohybu se zvedá a může být mírně zakřivená.

 

Kůže a srst maďarského chrta

Kůže maďarského chrta je tenká a pružná. Srst je krátká a hladká s bohatou podsadou. K dispozici jsou různé barvy, například kávově hnědá, černá a žlutá. Bílá barva může být přítomna na hrudníku, krku nebo končetinách.

Maďarský chrt působí celkovým dojmem elegantního a štíhlého psa s krátkou a hladkou srstí. Jeho stavba těla je harmonická a vypadá velmi pohybově zdatně.

 

Povaha a chování maďarského chrta

 

Povaha a chování maďarského chrta

 

Maďarský chrt je plemeno, jehož povaha a chování jsou velmi zajímavé a osobité. Tento pes je ostražitý, inteligentní, neúnavný a odolný. Má vynikající hlídací instinkty a je výborným ochráncem svého pána a majetku. K cizím lidem je zdrženlivý až nedůvěřivý, ale svému majiteli a rodině je velmi oddaný a věrný.

Maďarský chrt je také velmi odolný a rychlý pes, který vyniká v psích dostizích. Na některých tratích dokonce překonává chrty. Toto plemeno je také elegantní a majestátní, ale zároveň nebojácné a rozvážné. Má velkou výdrž a odolnost, což z něj dělá ideálního společníka pro lidi, kteří milují aktivní životní styl.

Maďarský chrt má také přátelskou povahu a je považován za skutečně bezproblémového psa. Je pozorný a aktivní a má velmi dobrý vztah k dětem a ostatním psům. Je také velmi odolný a nenáročný, což z něj činí ideálního společníka pro lidi, kteří žijí v různých klimatických podmínkách.

Závěrem je třeba zdůraznit, že maďarský chrt je skutečně vynikající pes, který má mnoho pozitivních vlastností. Jeho povaha a chování jsou charakteristické pro toto plemeno a dělají z něj ideálního společníka pro lidi, kteří hledají věrného a oddaného psa s vynikajícími vlastnostmi.

 

Použití maďarského chrta

Maďarský chrt je lovecké plemeno, které se původně používalo k lovu králíků a jiných malých zvířat. Díky své rychlosti a vytrvalosti je skvělým loveckým psem. Maďarský chrt se vyznačuje schopností rychlého pohybu a zároveň vytrvalosti. Jeho počátky sahají až do doby, kdy zemi dobyli Maďaři. Při vykopávkách byly nalezeny lebeční kosti, které to potvrzují.

Maďarský chrt se používá také jako dostihový pes. Jeho rychlost a vytrvalost z něj dělají skvělého závodního psa. V současné době se maďarský chrt často kříží s chrty a agary, aby se zlepšila jeho rychlost a výkonnost.

Maďarský chrt se používá také jako společník. Má velmi dobrý vztah k dětem a ostatním zvířatům. Jeho přátelská povaha z něj dělá skvělého rodinného společníka. Je to pes, který potřebuje hodně pohybu a aktivity, takže není vhodný pro každého majitele.

Maďarský chrt je celkově velmi všestranný pes s mnoha možnostmi využití. Jeho rychlost, vytrvalost a přátelská povaha z něj dělají skvělého loveckého psa, závodního psa i společníka.

 

Chyby a zdravotní problémy

Maďarský chrt je považován za velmi zdravé plemeno a nevykazuje žádné závažné choroby. Jako každé plemeno má však i maďarský chrt některé vady a zdravotní problémy.

 

Chyby

Jakákoli odchylka od výše uvedených bodů se považuje za chybu, jejíž hodnocení je přesně úměrné míře odchylky. Mezi vylučovací vady patří atypická hlava, předkus, podkus, zkřížený skus, absence jednoho nebo více řezáků, očních zubů, P2 až P4, absence více než dvou P1. Chybějící M3 se nezohledňují.

 

Zdravotní problémy

Maďarský chrt je považován za plemeno s vynikající fyzickou kondicí a silou. Stejně jako u jiných plemen se však i u maďarského chrta mohou vyskytnout zdravotní problémy.

Jedním z problémů může být problém s varlaty, který se u mužů může projevit neplodností. Je důležité sledovat zdravotní stav psa a v případě jakýchkoli problémů okamžitě kontaktovat veterináře.

Obecně je maďarský chrt považován za velmi zdravé plemeno a nevyskytují se u něj žádné závažné choroby. I u tohoto plemene se však mohou vyskytnout některé zdravotní problémy, které je třeba sledovat a včas řešit.

 

Závěr Maďarský chrt

 

 

 

Maďarský chrt, známý také jako magyar agar, je lovecké plemeno, které má své kořeny v Maďarsku. Její původ sahá až do osídlení Uherské kotliny, kdy se používala k lovu zajíců a lišek. Tento pes je vysoký a štíhlý, má hladkou srst a klínovitou hlavu. Má dobře vyvinutý instinkt pro hlídání, ale není agresivní.

Maďarský chrt je inteligentní a ostražitý pes, který je věrný svému majiteli. Má vynikající běžecké schopnosti a je skvělý v psích závodech. Na některých tratích dokonce překonává rychlost chrtů. Díky svému přirozenému loveckému instinktu je skvělým loveckým psem, ale je také dobrým rodinným společníkem.

Vzhledem ke svému loveckému původu potřebuje maďarský chrt dostatek pohybu a aktivity. Je to pes, který se dokáže přizpůsobit životu v bytě, ale potřebuje pravidelné vycházky a běhání na čerstvém vzduchu. Jeho srst je krátká a lesklá, takže péče o něj není náročná.

 

Pokud hledáte psa s vynikajícími loveckými schopnostmi a dobrého společníka, maďarský chrt může být skvělou volbou. Tento pes je inteligentní, věrný a ostražitý, ale také velmi stylový a elegantní. Je vhodný pro majitele, kteří mu mohou poskytnout dostatek pohybu a aktivity, ale také lásku a péči.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button