Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Bernardýn – Velký pes pro malé děti

Bernardín. Bernardi byli od nepaměti chováni v Alpách , kde byli používáni k vyhledávání a záchraně lidí zasypaných lavinou. Nejslavnější bernardýn byl Bary , za svůj život zachránil ve švýcarských Alpách 40 lidí. Je vycpaný a vystavený v muzeu v Bernu. Dnešní bernardýni se od těch původních trochu liší, protože byli kříženi s novofundlandskými psy. Poté mají hlavně tvar hlavy .

 

Bernardýnský pes

 

Mají dobrou povahu , hodí se do rodiny , umí to s dětmi . Záměrně jsou však vynikajícími strážci a ochránci své rodiny.

Očekávaná délka života: 8 až 10 let
Srst : 1 typ – krátká, tvrdá, s hustou hmotou, je jako druh brnění pro bernardýna.
          2. typ – dlouhý, hladký až mírně zvlněný
Barva : bílá s červenou
Výška: samec do 70 cm, samice do 65 cm.
Hmotnost: 64 – 120 kg

Bernardine Health

 

Bernardýnský pes

Bernardýn roste velmi rychle, což může poškodit jeho klouby a kosti. Proto je nutné psa pravidelně cvičit a podávat mu přesnou stravu . U tohoto plemene se vyskytuje dědičný osteosarkom ( rakovina kostí ). Jsou náchylné k očním poruchám zvaným entropium a ektropium, při nichž se víčka stáčejí dovnitř nebo ven. Toto plemeno je také náchylné k epilepsii a záchvatům, srdečnímu onemocnění zvanému dilatační kardiomyopatie a ekzémům.

10 největších plemen psů na světě

 

Bernardýnská příroda

Dostal přezdívku Něžný obr , je klidný, trpělivý a laskavý, zejména k dětem. Stejně jako všichni psi , i bernardýn musí být brzy socializován s ostatními lidmi a psy, aby se nebál a nebyl agresivní. Nebezpečí pro malé děti spočívá v tom, že je velký a může dítě nechtěně srazit. Celkově jsou to mírní , inteligentní a láskyplní psi. Začněte s výcvikem od štěněte , pomůže to omezit nadváhu a vycvičit ho. Neovladatelný bernardýn může být skutečným problémem i pro silného člověka.Není to příliš agresivní pes, ale jeho velikost a štěkot nahání strach, takže je to dobrý hlídací pes.

Bernardín Historia

 

záchranářští psi

 

První písemné zmínky o svatém Bernardovi pocházejí od mnichů z roku 1707. Obrazy a kresby psa však pocházejí z ještě pozdější doby. První obrazy psů nakreslil Salvator Rosa v roce 1690.Psi nikdy neprošli zvláštním výcvikem, místo toho se mladí psi vždy učili vykonávat práci podle starších.
Klasický kostel sv. Bernard vypadal úplně jinak než dnešní sv. Bernard kvůli přechodu. Těžké zimy v letech 1816-1818 vedly ke zvýšenému počtu lavin, při jejichž záchraně zahynulo mnoho psů. Ve snaze zachránit plemeno bylo v 50. 18 let. století zkříženého s novofundlandským psem. Zdědili dlouhou srst a ta už nebyla vhodná pro jejich typickou práci záchranářských psů v Alpách , protože srst by se nabalovala sněhem a mrzla, což by pro ně bylo zátěží.

 

Švýcarský klub

 

Švýcarský klub Svatý Bernard byl založen v Basileji 15. Březen 1884. Bernardýn byl prvním plemenem zapsaným do švýcarské plemenné knihy v roce 1884 a standard plemene byl definitivně schválen v roce 1888. Od té doby je toto plemeno švýcarským národním psem.

Tipy pro péči o vlasy: 6 způsobů, jak v zimě zabránit suchým, lámavým a nepoddajným vlasům

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button