Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Starověký stavitel: charakteristika plemene

Staroanglický ovčák je plemeno psa, které pochází z Dánska. Je to středně velký pes s hranatou stavbou těla a silnou tělesnou konstrukcí. Jedním z nejvýraznějších rysů tohoto plemene je výrazný rozdíl mezi samci a samicemi. Zatímco samci jsou silní a svalnatí, samice jsou lehčí, jemnější a temperamentnější.

 

Starověký stavitel

 

Starověký stavitel

 

Toto plemeno je poměrně vzácné a ve své domovině patří k nejoblíbenějším pracovním a loveckým psům. Používá se také k detekci omamných látek. Staroanglický stavěč se snadno cvičí a dobře vychází s ostatními psy i dětmi. Aby však zůstal zdravý a šťastný, vyžaduje hodně pohybu.

 

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Původ plemene

Oldenburský stavák je lovecké plemeno původem z Německa. Původem je z oblasti severního Dánska, kde se v minulosti používal k loveckým účelům. Původním účelem tohoto plemene bylo vyhledávání lovné zvěře, jako jsou kuřata, bažanti a kachny.

 

Historie

V minulosti se staromódní stavěč používal hlavně k loveckým účelům, ale dnes je stále oblíbenější jako rodinný společník. Jeho chov se datuje již od roku 17. století a v průběhu času se vyvinulo několik různých typů stavitelů. Starověký stavitel však zůstal věrný svému původnímu vzhledu a povahovým rysům.

Toto plemeno se vyznačuje inteligencí, vytrvalostí a věrností. Je středně temperamentní, ale při správném výcviku se dokáže dobře přizpůsobit různým situacím. Staroanglický stavěč je středně velký pes s hustou srstí, která ho chrání před chladem a vlhkem.

V dnešní době se stavěče používají i k jiným účelům, například k vyhledávání drog. Starobylý stavěč je však stále považován za jednoho z nejlepších loveckých psů a jeho původní účel se dodnes nezměnil.

 

Vzhled a fyzické vlastnosti Starověký stavitel

 

Vzhled a fyzické vlastnosti Starověký stavitel

 

Staroanglický stavěč je pes střední velikosti, hranaté postavy a silného těla. Jeho výška se pohybuje mezi 54 a 60 cm a hmotnost mezi 25 a 35 kg. Jednou z nejzvláštnějších vlastností tohoto plemene je velký rozdíl mezi samci a samicemi. Zatímco samci jsou silní a mohutní, samice jsou lehčí, jemnější a temperamentnější.

 

Hlava a nos

Hlava je silná a široká s mírně vypouklým čelem. Nos je dobře vyvinutý a zbarvení závisí na barvě srsti. Uši jsou vysoko nasazené a zavěšené, středně velké a mírně zakřivené. Oči jsou tmavé, oválné a mají inteligentní výraz.

 

Tělo

Tělo je silné a dobře vyvážené. Krk je středně dlouhý a silný. Lalok je dobře osvalený a široký. Kohout je dobře vyvinutý. Hřbet je rovný a silný, bedra široká a dobře osvalená. Hrudník je hluboký a široký, s dlouhým hrudním košem.

 

Srst a barva

Srst je hrubá, drsná a hladká, s výraznou podsadou. Zbarvení se mění od červené po hnědou, na břiše a hrudi může být bílá skvrna.

 

Končetiny

Končetiny jsou dobře osvalené a silné, s dobrým úhlením. Zadní končetiny jsou o něco delší než přední. Tlapky jsou pevné a dobře vyvinuté.

Celkově je starosetr silný, dobře osvalený a vyvážený pes s hrubou srstí a silnou podsadou. Díky své velikosti a stavbě těla je skvělým loveckým psem, ale také příjemným společníkem.

 

Charakter a chování Starověký stavitel

 

Charakter a chování Starověký stavitel

 

Příroda Prastarý stavitel

Staroanglický setr je plemeno psa, které se vyznačuje vytrvalostí, klidem a rychlostí. Tento pes má vynikající nos a čich, což z něj dělá vynikajícího loveckého psa. Může se však také dobře přizpůsobit rodinnému životu a stát se skvělým společníkem.

Starý stavitel je velmi oddaný svému majiteli a jeho rodině. Je to pes, který miluje lidskou společnost a rád tráví čas se svými lidmi. Je velmi inteligentní a snadno se učí, což z něj dělá skvělého společníka pro rodiny s dětmi.

 

Chování v rodině

Staroanglický stavěč je velmi dobrý rodinný pes. Je to pes, který dobře vychází s dětmi a dokáže s nimi být velmi trpělivý. Je velmi oddaný svému majiteli a může být skvělým společníkem pro celou rodinu.

Tento pes však potřebuje dostatek pohybu a výcviku. Je důležité, aby byl dostatečně fyzicky i psychicky stimulován, jinak se může začít projevovat nežádoucím chováním, jako je ničení věcí nebo útěky.

 

Lovecké dovednosti Starověký stavitel

Staroanglický stavěč je původně lovecký pes a má vynikající lovecké schopnosti. Má vynikající nos a čich, díky nimž dokáže skvěle vyhledávat zvěř. Je velmi odolný a rychlý, což mu umožňuje pronásledovat zvěř na delší vzdálenosti.

Kromě toho je tento pes velmi tichý a dokáže se pohybovat nenápadně, což mu umožňuje přiblížit se ke zvěři bez jejího varovného signálu. Díky svým loveckým schopnostem je staroanglický stavěč velmi oblíbeným loveckým psem.

 

Srovnání s jinými plemeny

Staroanglický stavěcí pes je lovecký pes, který se vyznačuje vytrvalostí, inteligencí a vynikajícími smysly. Toto plemeno lze srovnávat s jinými plemeny, která mají podobné vlastnosti a kvality.

 

Srovnání se staviteli

Staroanglický stavěč je často srovnáván s jinými stavěči, jako je německý krátkosrstý stavěč, slovenský hrubosrstý stavěč a výmarský ohař. Tato plemena mají podobné vlastnosti a charakteristiky, jako je vynikající zrak a čich, vytrvalost a inteligence. Každé plemeno má však svá specifika a odlišnosti.

Staroanglický setr se od německého krátkosrstého setra liší větší velikostí a hrubší srstí. Slovenský hrubosrstý ovčák má hustší a delší srst a je menší než staroanglický ovčák. Výmarský ohař má jemnější srst a je menší než oldenburský ohař.

 

Srovnání s nastavovači

Starý setr je také často přirovnáván k různým setrům, jako je anglický setr, irský setr a gordonský setr. Tato plemena mají podobné vlastnosti a charakteristiky, jako je vynikající čich a orientační smysl, vytrvalost a inteligence. Každé plemeno má však svá specifika a odlišnosti.

Staroanglický setr se od anglického setra liší hustší a kratší srstí a větší velikostí. Irský setr má jemnější srst a je menší než staroanglický setr. Gordonský setr má hrubší srst a je větší než staroanglický setr.

 

Srovnání s ukazateli

Staroanglický ohař je také často srovnáván s různými ohaři, jako je německý hrubosrstý ohař, anglický ohař, maďarský ohař a maďarský hrubosrstý ohař. Tato plemena mají podobné vlastnosti a charakteristiky, jako je vynikající zrak a čich, vytrvalost a inteligence. Každé plemeno má však svá specifika a odlišnosti.

Staroanglický stavák se od německého hrubosrstého staváka liší větší velikostí a hrubší srstí. Anglický ohař má jemnější srst a je menší než staroanglický setr. Maďarský stavák má jemnější srst a je menší než staroanglický stavák. Drsnosrstý maďarský stavák má hrubší srst a je větší než starý maďarský stavák.

 

Standardy FCI

 

Standardy FCI

 

Kód a klasifikace FCI

Staroanglický setr je plemeno psa, které podle klasifikace Mezinárodního kynologického svazu (FCI) patří do skupiny 7 – Setři, sekce 1 – Kontinentální setři brakového typu s pracovní zkouškou. Kód FCI pro toto plemeno je 281. Plemeno pochází ze Slovenska a je jedním z nejstarších plemen stavěčů. Šampon na vlasy

 

Standard plemene

Podle standardu FCI je starosetr středně velký pes silné stavby těla a čtvercového formátu. Jeho výška v kohoutku by měla být 60 až 70 cm a hmotnost 25 až 30 kg. Hlava je středně dlouhá a široká, s mírně zvlněnou lebkou a výrazným stopem. Oči jsou hnědé, oválného tvaru a s přátelským výrazem.

Starověký stavitel má dvoubarevnou srst, která je na dotek tvrdá a hrubá. Hlava, krk a přední část hrudníku jsou černé nebo tmavě hnědé. Zbytek těla je bílý s černými nebo tmavě hnědými skvrnami nebo širokými pruhy. Srst na uších, nohách a ocase je kratší a jemnější.

Toto plemeno je všestranné, používá se především k lovu, ale také jako společník. Staroanglický stavěcí pes je inteligentní, poslušný a přátelský pes, který se snadno učí. Jeho povaha je vyrovnaná a vyžaduje dostatek pohybu a aktivity.

 

Převzato z

Staroanglický stavěcí pes je všestranný pes, který se používá především jako pracovní a lovecký pes. Jeho střední stavba těla a silná postava mu umožňují být vynikajícím společníkem lovců. Kromě toho se používá také k vyhledávání omamných látek. Lovecký pes – 11 nejlepších loveckých psů

Toto plemeno je velmi energické a potřebuje hodně pohybu. Jeho použití je tedy vhodné pro aktivní majitele, kteří mu mohou věnovat dostatek fyzické aktivity. Staroanglický stavěč dobře vychází s ostatními psy a dětmi, takže může být dobrým společníkem i pro rodiny.

Při lovu se používá k vyhledání a zaměření zvěře i k jejímu usmrcení. Používá se především k lovu divokých prasat, zajíců a lišek. Jeho temperament mu umožňuje být vynikajícím lovcem, který dokáže rychle a efektivně najít zvěř. Pes pro kuny – 10 plemen psů pro kuny

Vzhledem k jeho původu a použití se doporučuje věnovat mu dostatek výcviku a sociální interakce. Správná výchova a výcvik mohou zajistit, že pes bude poslušný a bude se mu líbit jako pracovnímu a loveckému psovi.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button