Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Ruská evropská lajka: Charakteristika plemene

Ruský evropský štěkající pes, známý také jako ruský evropský štěkající pes, je plemeno loveckého psa, které pochází z Ruska. Toto energické a inteligentní plemeno je vysoce ceněno pro své lovecké schopnosti, zejména při lovu drobné zvěře, jako jsou veverky a králíci.

 

Rusko-Evropa vtip

 

Rusko-Evropa vtip

 

Jako plemeno je rusko-evropská lajka relativně nová, vznikla selektivním šlechtěním v polovině 20. století. století. Toto plemeno je známé svou robustní stavbou těla a dobře vyvinutým svalstvem, díky čemuž se dobře hodí do náročných loveckých podmínek. Kromě svých fyzických vlastností je rusko-evropská lajka známá také svou přátelskou a společenskou povahou, díky níž je oblíbeným psem společníkem.

Navzdory své popularitě není projekt Rusko-Evropa mimo Rusko a další východoevropské země příliš známý. Díky svým působivým loveckým schopnostem a přátelské povaze si však v příštích letech pravděpodobně získá větší uznání. Co dělat, když váš pes nechce jíst granule – 10 tipů

 

Vzhled a konstrukce

 

Vzhled a konstrukce

 

Ruský evropský lajka je středně velký lovecký pes s hranatou stavbou těla. Výška v kohoutku se pohybuje od 52 do 58 cm u samců a od 50 do 56 cm u samic. Poměr výšky k délce trupu je 100:103 u mužů a 100:105 u žen. Celkový vzhled psa je suchý a svalnatý.

Hlava není velká a má tvar rovnoramenného trojúhelníku. Čenich je suchý, špičatý a s přiléhajícími pysky. Oči jsou tmavé a hluboce posazené, s výrazem inteligence. Uši jsou vztyčené, pohyblivé a na koncích zašpičatělé.

Zuby jsou silné a mají nůžkový skus. Srst je krátká, hustá a měkká. Kůže je silná a hrubá, bez záhybů. Ocas je středně dlouhý a silný. Kostra je silná a svalstvo dobře vyvinuté. Hrudník je hluboký a široký, hřbet rovný a dobře osvalený. Boky jsou mírně klenuté a široké. Kříže nejsou příliš dlouhé a jsou mírně šikmé. Břicho je mírně vtažené.

 

Končetiny jsou oválné, zkroucené a srpovité. Nohy jsou mírně klenuté a tlapky mají vlčí drápy. Ocas je zakřivený a má oválný tvar. Srst je hustá a krátká. Barva srsti může být různá: černá, šedá, bílá, pepřová a slaná, tmavá se světlými znaky nebo celá černá.

 

Celková stavba těla je čtvercová, s mírně širokým hrudníkem a silnou, dobře osvalenou kostrou. Čenich je suchý, špičatý a s přiléhajícími pysky. Hlava není velká a má tvar rovnoramenného trojúhelníku. Na tlapách jsou vlčí drápy. Co dělat, když v psovi zůstane hlava klíštěte

 

Pohyb

 

Pohyb

 

Rusko-evropský klus se pohybuje cvalem a klusem. Klus je rychlý a plynulý krok, který se střídá s klusem, který je pomalejší a plynulejší. Při pohybu se zvířata snaží udržet rovnováhu těla a zároveň správnou polohu předních a zadních končetin. Jak často koupat psa v bytě

Při přemísťování ruské lajky evropské je třeba dbát na to, aby nedošlo k přetížení předních a zadních končetin zvířete. Správná poloha předních a zadních končetin je důležitá pro udržení rovnováhy a minimalizaci zatížení kloubů.

 

Je důležité, aby jezero Rusko-Evropa mělo dostatek pohybu. Pravidelná fyzická aktivita pomáhá udržovat zdraví a kondici zvířat. Pokud zvíře nemá dostatek pohybu, může to vést ke zdravotním problémům, jako je nadváha nebo problémy s klouby.

Obecně je rusko-evropská lajka pohyblivé a energické zvíře, které potřebuje dostatek pohybu a fyzické aktivity. Správná péče o zvíře zahrnuje dostatek pohybu a pravidelné procházky, aby bylo v kondici a zdravé. Šampon na vlasy

 

Srst a barva rusko-evropská hnědá

 

Srst a barva rusko-evropská hnědá

 

Ruská evropská kůra má tvrdou a rovnou srst s dobře vyvinutou podsadou. Na hlavě a uších má krátké a přiléhavé vlasy. Zbarvení srsti může být různé a zahrnuje černou, šedou, bílou, pepřovou a slanou, tmavou se světlými skvrnami a bílou s tmavými skvrnami. Výrazné melíry a červená barva srsti jsou nežádoucí.

Protože barva srsti je pro toto plemeno důležitá, měli by chovatelé dbát na výběr rodičů pro svá štěňata. V ideálním případě by oba rodiče měli mít stejnou barvu srsti a neměli by mít žádné nežádoucí znaky.

Výška v kohoutku by se u psů měla pohybovat mezi 52 a 58 cm a u fen mezi 50 a 56 cm. Psi musí mít obě normálně vyvinutá varlata zcela sestouplá v šourku.

Celkově je rusko-evropská lajka krásné plemeno se zajímavým a pestrým zbarvením srsti. Je důležité, aby chovatelé zajistili, že jejich štěňata budou mít zdravou a správnou srst a barvu, aby se zachovaly vlastnosti plemene.

 

Výcvik a temperament Rusko-evropská kůra

 

Výcvik a temperament Rusko-evropská kůra

 

Ruská lajka je lovecký pes, který je velmi energický a vyžaduje hodně pohybu. Jeho temperament je nadprůměrný a je to nebojácný lovecký pes. Výcvik rusko-evropské lajky by měl být důsledný a trpělivý, protože se jedná o tvrdohlavé plemeno.

Lajka je známá svou nezávislostí a Rusko-Evropa Lajka není výjimkou. Je důležité, aby byl majitel jasným vůdcem a měl pevnou ruku při výcviku. Rusko-evropská lajka je lovecký pes, který má silný lovecký instinkt a je schopen lovit velká zvířata, jako jsou losi, vlci a dokonce i medvědi.

 

Ruský evropský labrador je lovecký pes, který je velmi inteligentní a má vysokou úroveň poslušnosti. Jeho výška v kohoutku se pohybuje od 58 do 68 cm a hmotnost od 25 do 30 kg. Jeho srst je hrubá a hustá, může být bílá s tmavými skvrnami nebo ostnatá.

Díky dobře vyvinutému svalstvu, vztyčeným uším a dobře zaťatým prstům je rusko-evropský lajkač lovecký pes, který je připraven na každou loveckou výzvu. Jeho temperament je rezervovaný vůči dětem a ostatním zvířatům, proto je důležité, aby byl od mládí veden k výcviku a socializaci.

Výcvik rusko-evropské lajky by měl zahrnovat poslušnost, základní povely a výcvik pro lovecký výkon. Jeho lovecký instinkt lze využít i k vyhledávání a sledování stop, což z něj dělá vynikajícího loveckého psa.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button