PLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

Italská plemena psů : TOP 15 psů z Itálie

Italská plemena psů . Psi jsou nejlepšími přáteli člověka. Pokud najdete takový, který vyhovuje vašim potřebám, bude to ještě lepší. Itálie je již léta líhní mnoha domácích psů. Pokud tedy uvažujete o nejlepším příteli odtud, jste na správném místě.

Italská plemena psů se vyskytují v různých velikostech a barvách, mají různé povahy, silné a slabé stránky. Každé plemeno bylo vyšlechtěno pro určitou funkci. Od domácích mazlíčků až po hbité pracovní psy nebo energické sportovní psy – každý si zde najde něco pro sebe.

Tento článek je kompilací různých odrůd italských psů. Podívejme se blíže na jejich původ, temperament a zajímavosti, které činí každé plemeno jedinečným. Pokračovat ve čtení.

Nejlepší italští psi

Itálie je domovem téměř 30 různých plemen psů, což z ní činí jednu z nejproduktivnějších zemí, co se týče počtu plemen. Mnohá z nich se rozšířila po celém světě, jako například bernardýn, maltézský psík nebo cane corso.Zde jsou nejlepší italská plemena psů bez udání pořadí.

1. Italské spinone

1.italské spinone
Spinone Italiano byl vyšlechtěn jako lovecký pes v italském Piemontu a byl nejlepším společníkem mnoha italských lovců. Mezi jeho nejlepší vlastnosti pro tuto roli patří inteligence, schopnost aportovat na souši i na jezeře a velká vytrvalost.Italská plemena psů.

Italský spinone byl známý jako silný a všestranný lovec. Jsou jedním z mála plemen, která se snadno uplatní v drsné, kopcovité italské vegetaci.

Navzdory kýčovitému vzhledu má model Spinone pevnou a hranatou konstrukci. Jsou mnohem silnější, než vypadají. Díky působivé výdrži je navíc Spinone připraven na dlouhé bitvy v terénu po celé hodiny.

2. Cane corso

2.Cane corso


Původ tohoto italského mastifa sahá až do starověku, do dob Římské říše. Jako potomek římských válečných psů doprovázel vojáky v bitvě. Původní plemeno cane corso bylo tvrdé a agresivní.

Nebyli to jen agresivní psi, byli to velcí psi. Cane corso nezřídka dorůstá výšky až 70 cm a hmotnosti přes 50 kg. Koneckonců jsou to jedni z nejpůsobivějších a nejschopnějších hlídacích psů psí říše.

Po římských válkách sloužil cane corso jako hlídací pes a lovecký společník. Chránili dobytek, farmy a rodiny. Po první a druhé světové válce však toto plemeno téměř vyhynulo. Někteří nadšenci však pomohli v 70. letech minulého století model Korzo oživit. let.

3. Boloňské

3.Boloňský pes


Boloňské pochází z italské Boloni, podle které bylo pojmenováno. Toto nenáročné plemeno patří do skupiny bišonků, jejichž nejbližším příbuzným je maltézský psík.

Tito psi byli chováni jako královští společníci, zejména v italské a belgické šlechtě.Italská plemena psů.
Přicházejí výhradně ve svých ikonických bílých kabátech s charakteristickým nadýcháním a kudrlinkami. Vzhledově se velmi podobají maltézským psíkům nebo bišonkům. Černé korálkové oči, zářivé úsměvy a dlouhé svěšené uši jsou u těchto psů podobné.

Po umlčení šlechty hrozilo plemeni téměř vyhynutí. Díky nadšencům, jako je Gian Franco Giannelli (a několika dalším evropským chovatelům), se však toto plemeno podařilo oživit. V roce 1990 přivezla Liz Stannardová toto plemeno poprvé do Anglie a zbytek je historie.

4. Bernardýnský pes

4.Saint Bernard pes


Bernardýn, původem z francouzských Alp, byl původně zemědělský pes. Poté, co jej získali mniši z Hospice Velké pasáže svatého Bernarda. začali sloužit jako záchranářští psi. Toto plemeno by mohlo v Alpách vést, vyčenichat nebo zachránit ztracené pocestné.

Navzdory obrovské velikosti jsou tito psi pravděpodobně silnější a svalnatější, než si myslíte. A i když se mohou zdát hrozivé, zdaleka tomu tak není. Bernardýni jsou v podstatě obrovští plyšoví medvědi.

Bernardýn se tak neříkalo vždy. Název byl plemeni dán v roce 1880. Dříve měl různá jména, například alpská doga, posvátný pes, barryhunden a alpendog. Dnes je toto plemeno chováno jako rodinný mazlíček, který projevuje náklonnost všem ve svém okolí.

5. Italský stavitel

5.Italský stavitel


Italský setr je střelecký pes, který pochází ze severní Itálie. Předpokládá se, že se jedná o křížence egyptského ohaře a mollosa nebo asijského mastifa. Není divu, že tyto psy chovali bohatí Medicejové a Gonzagové jako lovce. Italský stavěcí pes: charakteristika plemene

Italští setři byli skvělí v tom, jak dostat ptáky do sítí, ukázat na ně a sledovat je. Postupem času a se změnami loveckých metod se z nich stali špičkoví střelečtí psi. Toto plemeno bylo do Velké Británie dovezeno koncem 80. let 20. století. let a v roce 1994 dovezen do Spojených států.

Tito psi jsou odolní. Koneckonců museli být odolní a silní, aby zvládli své lovecké povinnosti v nejtěžším italském terénu.

Přečtěte si :
10 psích plemen, která vypadají jako vlci

6. Neapolský mastif

6.Neapolský mastif Italská plemena psů . Viz plemena psů z italské . Vše o psech z Itálie .Italská plemena psů, která musíte vidět . Psi


Existence psa se datuje do roku 700 př. n. l. Proto byli poprvé vyšlechtěni v jižní Itálii farmáři, kteří chtěli plemeno velkého vzrůstu, s pěknou hladkou srstí a propadlou kůží. Zaměřili se přitom také na plemeno, které je přívětivější pro rodiny s dětmi.
Stejně jako všichni ostatní psi je i neapolský pes obrovský. Je pravděpodobné, že tito psi mohou v závislosti na genetice a pohlaví dorůst až 70 kg nebo více. Kromě toho jsou to dlouzí a kompaktní psi. Délka těla je ve skutečnosti asi o 15 % delší než jejich výška. Neapolský mastif

Díky svému mohutnému, zastrašujícímu vzhledu plnili neapolští mastifové dobře roli hlídacích psů a ochránců. V 70. let se plemeno rozšířilo po celé Evropě a Americe. Dnes jsou neapolští psi skvělými rodinnými mazlíčky a stále fungují jako ochránci.

7. Italský chrt

7.Italský chrt
Předkové italských chrtů byli původně chováni asi před 2 000 lety v oblasti dnes známé jako Turecko a Řecko. V Itálii se však dále rozvíjeli a popularizovali jako špičkoví společníci a lovci šlechty.

Pokud jde o chrty, italský chrt je nejmenším existujícím čistokrevným chrtem. Tento chrt může měřit až 35 cm, ale obvykle neváží více než 5 kg. Z tohoto důvodu patří mezi nejrychlejší plemena psů – dosahují rychlosti 40 km/h. Italský chrt: charakteristika plemene

Tento miniaturní chrt byl po světových válkách téměř vyhuben – stejně jako mnoho dalších evropských plemen psů. Naštěstí americká populace tohoto plemene pomohla k jeho oživení ve Spojených státech i v Evropě. Navzdory své velikosti jsou to rychlí a odolní psi.

8. Chirneko z Etny

8. Chirneko z Etny Italská plemena psů . Podívejte se na plemena italských psů . Vše o psech z Itálie .Italská plemena psů, která musíte vidět . Psi


Cirneco je původní plemeno pocházející ze Sicílie – z jižního pobřeží Itálie. Psi podobní čirnekovi byli navíc zobrazováni na sicilských mincích již v roce 500 př. n. l. Používaly se k lovu drobné zvěře, jako jsou králíci, zajíci a ptáci.

Podle nejnovějších studií DNA má tento italský pes mnoho podobností s ostatními středomořskými ostrovními psy.

Vyhubení se čirůvka vyhnula až na počátku 30. let 20. století. let, kdy veterinář Maurizio Migneco napsal o jejich klesajícím počtu. Článek si přečetla italská šlechtična – baronka Agata Paternó Castello – a rozhodla se toto plemeno na Sicílii oživit.

 

Italská plemena psů

 

9. Maremansko-abruzský ovčák

9.Maremma-Abruzzo ovčák Italská plemena psů . Viz plemena psů z italské . Vše o psech z Itálie .Italská plemena psů, která musíte vidět . Psi


Toto plemeno vzniklo v Itálii jako hlídač stád ovcí i koz. Proto patřili k nejlepším hlídacím psům. V roce 1898 byla u Italského kynologického klubu zaregistrována první maremma a v roce 1924 byl vypracován standard plemene. Maremsko-abruzský pastevecký pes: Charakteristika

Maremma pomáhá chránit stáda před nebezpečnými predátory, jako jsou vlci, již stovky let. S výškou 70 cm a tělesnou hmotností 55 kg si na tyto mohutné hlídací psy troufne jen málokterý predátor. Navíc jsou záludně rychlí.Italská plemena psů.

Původně byl mahmský ovčák považován za dvě samostatná plemena: Maremmano a Abruzzo. Na konci 50. Dlouhá léta se oba psi díky křížení příjemně znali a byli považováni za jedno plemeno.

10. Bergamo Shepherd

10.Bergamský ovčák Italská plemena psů . Viz plemena psů z italské . Vše o psech z Itálie .Italská plemena psů, která musíte vidět . Psi
Historie tohoto plemene sahá téměř 7 000 let zpátky, což mu dává starobylý rodokmen. Často jsou spojovány s Bergamem, alpským městem nedaleko Milána v Itálii. Proto mají tento název. V Bergamu žili po mnoho staletí a pracovali jako zdatní hlídači ovcí.

Vzhledem k dlouhé historii se však o jejich skutečném původu vedou diskuse. Francouzské úřady se domnívaly, že plemeno pochází z francouzského briarda. Jiní však tvrdí, že ve skutečnosti pocházejí z Blízkého východu.

Toto odolné plemeno psů se dobře hodilo k hlídání ovcí na skalnatých svazích italských Alp. Jeho jedinečná srst se přizpůsobila tak, aby ho chránila před chladem ve vysokých nadmořských výškách a zároveň sloužila jako dodatečná ochrana v případě útoku predátorů.

Přečtěte si :
Pěší turistika se psy: 10 plemen vhodných pro pěší turistiku

11. Italský krátkosrstý ohař

11.Italský krátkosrstý ohař Italská plemena psů . Viz plemena psů z italské . Vše o psech z Itálie .Italská plemena psů, která musíte vidět . Psi
Italský krátkosrstý ohař patří do skupiny pachových psů. Pocházejí z egyptských honičů na Blízkém východě. Později do země vtrhli Římané, adoptovali duriče a přesunuli psy do Itálie, kde je dále zdokonalovali a pokračovali v jejich šlechtění.Italská plemena psů.

Italští krátkosrstí ohaři byli původně vyšlechtěni jako lovečtí psi. Často lovili ve velkých smečkách čítajících stovky psů. Dnes je to jedno z nejoblíbenějších plemen v Itálii.

12. Volpino

12.Volpino Italská plemena psů . Viz plemena psů z italské . Vše o psech z Itálie .Italská plemena psů, která musíte vidět . Psi
Italští volpini jsou potomky špiců, jejichž existenci lze datovat do doby před 5000 lety. V těchto dávných dobách bylo toto plemeno velmi oblíbené mezi italskými královskými rodinami a rolníky. Byli to všestranní psi.

Můžete jim říkat italští pomeranianci, protože vypadají velmi podobně a jsou temperamentní. A na starých italských uměleckých dílech byli tito psi často zobrazováni ve všech třídách. To vysvětluje, proč byli v minulosti tak oblíbení. Volpino pes: charakteristika plemene

Volpini však byli tradičně používáni jako hlídací psi. Štěkotem varovali mnohem větší hlídací psy typu mastifa před případnými vetřelci. Ale stejně jako mnoho jiných plemen, i v 60. letech. let se jejich počet snížil. Chovatelé se snažili plemeno oživit, ale jeho původní popularita se vytratila.

.

Italská plemena psů

 

13. Lagotto Romagnolo

13.Lagotto Romagnolo Italská plemena psů . Viz plemena psů z italské . Vše o psech z Itálie .Italská plemena psů, která musíte vidět . Psi

Původ Lagotian sahá až do starověku, zhruba do roku 1474 našeho letopočtu. L. V „předřímském“ období. Pochází z italské Romagny z bažin Ravenna, kde byli chováni jako aportéři vodního ptactva. Ve skutečnosti jsou považováni za předky všech vodních psů. Italský vodní pes

Na konci 18. let byly bažiny bohužel vysušeny a přeměněny na zemědělskou půdu. To znamenalo, že už nebude žádné vodní ptactvo, a tedy ani žádná práce pro jezero Lagotto Romagnolo. V té době byl pes Lagotto přeřazen k hledání lanýžů, což je práce, kterou jeho vysoce vyladěný nos zvládá efektivně.Italská plemena psů.

Vzhled lagotta je velmi podobný pudlovi nebo bišonkovi. Ačkoli se může zdát, že jsou to líní psi, ve skutečnosti jsou to psi pracovití. Lagotto je mnohem silnější, než vypadá, a má působivou výdrž.

14. Maltský

14.Maltézský psík Italská plemena . Viz plemena psů z italské . Vše o psech z Itálie .Italská plemena psů, která musíte vidět . Psi
Věřte nebo ne, maltézský psík je prastarý pes, ale není jasné, odkud pochází. Většina historiků se shoduje na tom, že byli chováni na Maltě – u jižního pobřeží Itálie. Féničané však pravděpodobně přivezli tohoto psa na Maltu při svých obchodních cestách.
Historie Malťanů je dlouhá a pestrá. Kdysi je zpopularizovali Řekové, které fascinovala jejich geometrická krása. Nakonec se dostali do povědomí Římské říše.Italská plemena psů. Maltézský psík

Maltézští psíci však byli chováni jako společníci.Královské dámy si toto plemeno obzvláště oblíbily a nosily je v rukávu nebo s nimi sedávaly na klíně. Maltézští psíci jsou dodnes oblíbenými výstavními psy.

15. Cane di Oropa

15.Cane di Oropa Italská plemena psů . Viz plemena psů z italské . Vše o psech z Itálie .Italská plemena psů, která musíte vidět . Psi
Cane di Oropa pochází z italských Alp ze severní Itálie a je to pastevecký pes, který se po staletí používal k hlídání stád místního skotu a ovcí. Dodávají se v různých barvách, typech, hmotnostech a výškách.

Oropa byla vyvinuta jako výkonný ovčácký pes, a proto je dobře přizpůsobena drsnému vysokohorskému prostředí. Jsou to pracovití psi s velkou vytrvalostí a ochotou pracovat. Ale v 50. minulého století hrozilo plemeni téměř vyhubení. Naštěstí se podařilo zachránit skupinu pro stabilizaci plemene.

Navzdory své přátelské povaze není oropa oblíbeným psem. Dokonce ani v jejich rodné zemi, v Itálii. V Itálii se stále vyskytují ve venkovských oblastech. O tomto plemeni je bohužel velmi málo informací, ačkoli se zdá, že si zachovává auru tajemství.

Jak koupat psa? Vše, co byste měli vědět o koupání psa

Většina psů by čas koupání nejraději vynechala, ale koupání hraje důležitou roli pro zdraví srsti a kůže vašeho psa, protože pomáhá udržovat psa čistého a bez parazitů.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button