Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Rotvajler – plemeno psa , dobře stavěný svalnatý pes

Rotvajler je plemeno pocházející z Německa. Rotvajler byl původně vyšlechtěn jako pastevecký pes. Pásl stáda po celém Německu. To z něj dělalo dobrého ochranného a hlídacího psa. Díky tomu se v Německu osvědčili jako policejní psi. To pomohlo udržet plemeno .

 

Rotvajler

 

Rotvajler je silný pes , patří k 6. místo v našem žebříčku

10 nejsilnějších psů na světě

. Celé jeho tělo je pokryto svaly , kromě toho má dobrou klidnou povahu . Je to věrný , inteligentní společník . Je vhodný pro hlídání, ale i pro rodinu , kterou bude věrně chránit. Jeho ocas je kopírován , ale rodí se štěňata se zkráceným ocasem ( medvědí ocas ) . Pes je věrný , milující ochránce rodiny . 

 

Plemeno rotvajlerů

 

Rotvajleři

Původ : Německo
Očekávaná délka života: 8 – 10 let
Srst : krátká, tvrdá, hrubá, rovná – snadná na údržbu.
Barva srsti : černá s ostře ohraničenými znaky na tvářích , nose , hrudi , nohách a nad očima . Znaky jsou tmavě hnědé , mahagonové až světle hnědé .
Výška: muži 60-68 cm, ženy 55-65 cm.
Hmotnost: muži 50-60 kg , ženy: 35-48 kg

Historie rotvajlera

 

historie rotwaileru

Rotvajler je považován za jedno z nejstarších psích plemen . Původ plemene sahá až do římských dob. Zpočátku byli psi chováni jako pastevečtí psi. S římskými legiemi překračovali Alpy a hlídali jejich dobytek. V oblasti Rottweilu se tito psi ukrývali s domácími psy. Podle města Rottweil dostal rotvajler své jméno.Byl vyšlechtěn především k hlídání stád. Později se díky těmto získaným vlastnostem prosadil jako hlídací a vodicí pes. Během první a druhé světové války byli díky svým vlastnostem oblíbenými vojenskými psy, používanými v rotách, jako kurýři, ordneři, tažní a strážní psi.

 

plemeno psa

Mohlo by vás zajímat :

Příčiny vypadávání vlasů u mužů : hlavní viníci

První klub 

Deutscher Rottweiler-Klub (DRK, Německý klub rotvajlerů)
První klub rotvajlerů v Německu byl založen 13. ledna 1914 a následně 27. ledna 1914 byl založen Süddeutscher Rottweiler-Klub (SDRK). dubna 1915 a nakonec se z něj stal IRK (Mezinárodní klub rotvajlerů). DRC napočítala asi 500 rotvajlerů a 3 000 rotvajlerů SDRC. Cíle obou klubů byly odlišné. DRK se zaměřila na produkci pracovních psů a nekladla důraz na konstituci rotvajlerů.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button