Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Irský červenobílý setr: vše o plemeni

Irský červenobílý setr je jedním z nejkrásnějších psích plemen na světě. Toto plemeno pochází z Irska, kde se používalo jako lovecký pes na ptáky a drobnou zvěř. Irský červenobílý setr je jedním z nejstarších plemen setrů a je známý svou krásnou kaštanovou srstí s bílými znaky.

 

Irský červenobílý setr

 

Irský červenobílý setr

 

Irský setr, známý také jako červený setr, je plemeno psa, které se vyznačuje krásnou hustou kaštanovou srstí střední délky. Tento pes má silnou a štíhlou postavu a je velmi živý. Irský setr je velmi inteligentní a má vynikající čich, což z něj dělá skvělého loveckého společníka.

Existuje několik druhů setrů, ale samotný irský setr nemá žádné další poddruhy, které by se vyznačovaly odlišnou velikostí, typem srsti nebo zbarvením. Červenobílý setr je starší ze dvou druhů irských setrů a teprve záměrnou selekcí vznikla jednotná červená barva. Irský červenobílý setr je velmi oblíbené plemeno psa a je vhodným společníkem pro lidi, kteří mají rádi aktivní životní styl a rádi tráví čas venku v přírodě.

 

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Irský červenobílý setr je plemeno psa, které má své kořeny v Irsku. Jeho historie sahá až do roku 17. století, kdy byl vyšlechtěn jako pracovní pes pro polní práce. Existuje několik teorií o tom, jak přesně vznikl, ale jedna z nich předpokládá, že irský červený setr a irský červenobílý setr na počátku 17. století. století v Irsku existovaly společně.

Podle jiné teorie vznikl irský setr křížením s irským červeným španělem. Jeho vývoj plemene ovlivnili také staří španělští perdiguerové, černobílí dlouhosrstí setři z Francie a skotští setři.

Kromě Irska není příliš známo, že existují dva druhy irských setrů, ale je téměř jisté, že červenobílý je starší z nich a že jednotná červená barva vznikla až záměrnou selekcí.

Dnes se irský červenobílý setr chová v mnoha zemích světa a je oblíbený nejen jako pracovní pes, ale také jako společník a rodinný mazlíček. V Anglii se tento pes nazývá „Red and White Setter“ a stal se oblíbeným mezi loveckými nadšenci. Lovecký pes – 11 nejlepších loveckých psů

 

Vzhled a fyzické vlastnosti

 

Vzhled a fyzická charakteristika Irský červenobílý setr

 

Velikost a hmotnost

 

Irský červenobílý setr je robustní, silný a atletický pes. Samci jsou obvykle větší než samice. Průměrná hmotnost samců se pohybuje mezi 27-32 kg, zatímco samice váží mezi 24-29 kg. Výška ramen se pohybuje mezi 62-66 cm u mužů a 57-62 cm u žen.

 

Barva a kabát

Barva irského červenobílého setra je obvykle kombinací červené a bílé. Srst je středně dlouhá a může být rovná nebo vlnitá. Hřbet a boky jsou červené, zatímco hruď, břicho a nohy jsou bílé. Srst na hlavě, uších a ocase je krátká a jemná.

 

Část hlavy a obličeje

Hlava irského červenobílého setra je poměrně dlouhá a štíhlá. Lebka je široká a mírně zaoblená. Čelo je rovné a obličejová část je mírně zaoblená. Tlama je dobře vyvinutá a čelní sklon je mírně zvednutý. Oči jsou tmavé a oválného tvaru. Uši jsou mírně nízko posazené a zavěšené.

 

Tělo a končetiny

Tělo irského červenobílého setra je svalnaté a dobře vyvážené. Krk je středně dlouhý a mírně zaoblený. Hrudník je hluboký a široký, s dobře zaoblenými žebry. Hřbet je rovný a lopatky jsou dobře skloněné. Přední končetiny jsou rovné a silné, s dobrým tvarem kostí. Zadní končetiny jsou rovněž silné a svalnaté, s dobrým úhlením. Tlapky jsou oválné a dobře zaoblené.

 

Souhrn

Irský červenobílý setr je krásný a vyrovnaný pes s poměrně dlouhou a štíhlou hlavou. Srst je středně dlouhá a může být rovná nebo vlnitá. Barva srsti je kombinací červené a bílé. Tělo je svalnaté a dobře vyvážené, s rovným hřbetem a dobře zaoblenými žebry. Přední nohy jsou rovné a silné, zadní jsou rovněž silné a svalnaté. Barzoi pes: původ, vlastnosti a péče

 

Povaha a temperament

 

Povaha a temperament

 

Irský červenobílý setr je živý a aktivní pes s přátelskou povahou. Je skvělým společníkem a přítelem rodin a dalších domácích zvířat. Jsou velmi inteligentní a rychle se učí novým trikům a cvikům. Mají vynikající čich a jsou skvělými loveckými psy.

Toto plemeno je velmi ostražité a věrné svému majiteli. Jsou přátelští i k cizím lidem, ale v případě nebezpečí se dokážou chovat i velmi ochranitelsky. Jsou skutečnými ochránci svého majetku.

 

Irský červenobílý setr je velmi živý a energický pes. Potřebují hodně pohybu a pohybu, aby se cítili šťastní a zdraví. Jsou to opravdoví sportovci, kteří rádi běhají a hrají si. Mají velmi silný lovecký instinkt a potřebují dostatek podnětů, aby se nenudili.

Povaha tohoto psa je velmi přátelská a milá. Jsou to skvělí společníci a přátelé pro celou rodinu. Mají velké srdce a milují svou rodinu. Jsou to velmi milí a laskaví psi, kteří si získají srdce každého, kdo se s nimi setká.

 

Školení a vzdělávání

Výchova a výcvik irského červenobílého setra jsou důležité, aby se z něj stal dobře vychovaný a poslušný společník. Toto plemeno má silný lovecký instinkt a tvrdohlavou povahu, takže majitel by měl být při výcviku trpělivý a důsledný.

Výcvik irského červenobřichého setra by měl začít již v raném věku. Je důležité, aby se pes naučil základní povely, jako je sedni, lehni a povely „ke mně“ a „zůstaň“. Majitel by měl být důsledný a používat pozitivní posilování, jako jsou odměny a pochvaly, aby podpořil chování, které chce vidět.

Výcvik irského červenobřichého setra by měl být zaměřen na jeho lovecké schopnosti. Toto plemeno je schopné pracovat jako stavěč a aportér. Majitel by měl psa vycvičit tak, aby dokázal zvěř najít a označit a poté ji přivést zpět k majiteli. Výcvik by měl probíhat postupně a majitel by měl být trpělivý, aby pes pochopil, co se od něj očekává.

 

Existují různé kluby a organizace zabývající se irskými červenobílými setry. Mezi nejznámější patří klub chovatelů severských loveckých psů. Tyto organizace mohou majitelům psů poskytnout užitečné informace o výcviku a výchově irského červeného setra.

Celkově je výchova a výcvik irského červenobřichého setra náročný, ale s trpělivostí a důsledností může být pes dobře vychovaný a poslušný. Majitel by měl být připraven věnovat čas a úsilí výcviku svého psa, aby se stal skvělým společníkem. Bladhaund pes: vše o plemeni

 

Zdraví a péče

 

Zdraví a péče Irský červenobílý setr

 

Potřeba stěhování

Irský červenobílý setr je energické plemeno, které potřebuje dostatek pohybu. Proto je důležité, aby měl přístup k dostatečně velkému a bezpečnému výběhu, kde může běhat a hrát si. Chovatelé by měli dbát na to, aby měl pes každý den dostatek pohybu a aby byl fyzicky i psychicky stimulován. Pro toto plemeno jsou ideální dlouhé procházky a aktivní životní styl.

 

Délka života

Irský červenobílý setr patří mezi plemena se střední délkou života kolem 12 let. Pro dosažení maximální délky života je důležité, aby byl pes pravidelně veterinárně kontrolován a očkován. Chovatelé by také měli zajistit, aby jejich psi měli zdravé stravovací návyky a optimální fyzickou kondici. Šampon na vlasy: nejlepší rady a účinky

 

Výskyt některých onemocnění, jako je dysplazie kyčelních kloubů a osteochondrolýza, může být u tohoto plemene vyšší než u jiných plemen. Proto je důležité, aby si majitelé byli vědomi zdravotních rizik tohoto plemene a snažili se riziko vzniku těchto onemocnění minimalizovat.

 

Závěr

Irský červenobílý setr je plemeno psa, které pochází z Irska a nyní je oblíbené na Slovensku. Tento aristokratický lovecký pes je známý svou přítulností a nůžkovým skusem. Jeho hlavním úkolem bylo najít a ukázat kořist při lovu.

Pokud si plánujete pořídit štěně irského setra červenobřichého, je důležité zvážit, zda máte dostatek času a prostoru pro jeho potřeby. Tito psi potřebují hodně pohybu a aktivity, a proto nejsou vhodní pro majitele, kteří nemají čas na pravidelné procházky a cvičení.

 

Důležité je také zvážit, zda je tento pes vhodný pro vaši rodinu a životní styl. Irský červenobílý setr je velmi přítulný a miluje společnost lidí, ale může být příliš energický pro malé děti nebo starší lidi.

Pokud si však za svého nového přítele vyberete irského setra červenolícího, nebudete zklamáni. Tento pes je věrný a oddaný přítel, který vám bude vždy stát po boku a chránit vás. Jeho vlajka je červenobílá, což mu dodává krásný a elegantní vzhled.

 

Na závěr je důležité zdůraznit, že irský červenobílý setr je skvělou volbou pro majitele, kteří mají rádi aktivní životní styl a mají pro tohoto úžasného psa dostatek času a prostoru. Pokud se rozhodnete pro toto plemeno, určitě nebudete zklamáni a získáte věrného a oddaného přítele na celý život.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button