Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Briardský pes: vše o plemeni

Briardský pes je velké plemeno ovčáckého psa, které má své kořeny ve Francii. Je to silný a svalnatý pes s charakteristickou kozí srstí, která pokrývá celé jeho tělo. Briard má velkou mohutnou hlavu a svalnaté končetiny. Její výška je asi 70 cm a váží asi 30 kg.

 

Briardský pes

 

Briardský pes

 

Briard je známý svou vyrovnanou povahou a inteligencí. Jeho povaha je obecně vyrovnaná a nepředpokládá se, že by byl agresivní nebo bázlivý. Toto plemeno je velmi oddané svým majitelům a miluje fyzickou aktivitu. Jejich výcvik je obvykle snazší, protože se rádi učí a mají zájem o spolupráci s člověkem. Briard je také známý svou schopností chránit své majitele a jejich majetek, což z něj dělá skvělého hlídacího psa.

 

Historický původ

 

Historický původ

 

Briardský pes má bohatou historii a jeho původ sahá až do Francie. Toto plemeno bylo kdysi známé jako Berger de Brie. Jeho počátky sahají až ke Karlu Velikému, který byl v 8. století významným vládcem franského království. století. Briard byl původně vyšlechtěn jako pastevecký pes a používal se k pasení ovcí a dobytka.

 

Dějiny Francie

 

Briard byl oblíbený po celé Francii a chovala ho především francouzská šlechta. Plemeno si oblíbili francouzští vojáci, kteří ho používali jako služebního psa. Briard se používal také jako hlídací a lovecký pes k lovu divokých prasat a jiné zvěře. Francouzská plemena psů – 15 francouzských plemen psů

 

Napoleonův vliv

 

Briarda si oblíbil i Napoleon Bonaparte, který měl několik psů tohoto plemene. Napoleon si vážil inteligence a oddanosti Briarda, který byl využíván i jako vojenský pes. Briard si oblíbili také vojáci, kteří ho používali k různým úkolům, například k předávání zpráv a hledání raněných.

 

Thomas Jefferson a Lafayette

 

Briard byl oblíbený i ve Spojených státech. Thomas Jefferson, jeden z otců zakladatelů USA, měl několik psů tohoto plemene. Lafayette, francouzský vojín, který bojoval po boku amerických vojáků v americké revoluci, měl také Briarda. Plemeno si oblíbili také američtí farmáři, kteří ho používali k pasení ovcí a skotu. Portugalská plemena psů 8 plemen z Portugalska

 

Briardský pes má bohatou historii a stále se používá jako pastevecký pes a služební pes. Díky své inteligenci, oddanosti a schopnosti učit se novým věcem je oblíbený i jako rodinný společník.

Charakteristika plemene

 

Charakteristika plemene

 

Vzhled

 

Briardský pes je plemeno ovčáckého psa s velkou svalnatou hlavou a pružnou srstí, která by měla být jednobarevná. Srst je asi 7 cm dlouhá a rovnoměrně rozložená po těle. Charakteristickým znakem briardů jsou velké uši, které mohou být přirozené nebo zastřižené. Briardský pes dorůstá výšky asi 70 cm a dosahuje hmotnosti kolem 30 kg. Jeho končetiny jsou svalnaté a tělo má správné proporce.

 

Velikost a hmotnost

 

Briard je středně velký pes. Výška samce by se měla pohybovat mezi 62-68 cm a výška samice mezi 56-64 cm. Hmotnost briardy se pohybuje kolem 30 kg.

Temperament a temperament

 

Briard je energický pracovní pes, kterému nechybí inteligence a chuť do práce. Je to pes s vyrovnanou povahou, který by neměl být ani agresivní, ani bázlivý. Briard je vynikající hlídací pes a je velmi věrný svému majiteli. K cizím lidem je sice nedůvěřivý, ale ke své rodině je laskavý a milý. Briardský pes se snadno cvičí a je vhodný i pro rodiny s dětmi.

 

Celkově je briardský pes plemenem ovčáckého psa s výraznou povahou a temperamentem. Jeho inteligence a ochota pracovat z něj dělají vynikajícího společníka pro jeho majitele. Briard je vhodný pro majitele, kteří mají zkušenosti s tvrdohlavými psy a mohou mu věnovat odpovídající péči.

 

Briardský pes Zdraví a péče

 

Briardský pes Zdraví a péče

 

Délka života

Briard je plemeno psa, které se průměrně dožívá 10 až 12 let. Stejně jako u každého psa je důležité dodržovat základní zásady zdravého životního stylu, jako je pravidelná fyzická aktivita a vyvážená strava.

Zdravotní problémy

Briard je relativně zdravé plemeno, ale přesto se mohou vyskytnout určité zdravotní problémy. Mezi nejčastější patří dysplazie kyčelních kloubů, která může vést k bolesti a omezení pohybu, a artritida, která může způsobovat infekce a záněty.

U briardů je navíc důležité věnovat pozornost jejich srsti, která může být náchylná k zánětům a infekcím.

 

Výživa

Správná výživa je pro zdraví briard velmi důležitá. Je třeba mu poskytnout vyváženou stravu, která bude obsahovat všechny potřebné živiny a vitamíny. Důležité je také zajistit, aby měl pes dostatek čisté pitné vody.

 

Péče o kabát

 

Srst briarda je velmi hustá a dlouhá, a proto vyžaduje pravidelnou péči. Je třeba ji čistit a vyčesávat, aby se zabránilo tvorbě chuchvalců a zánětů. Při péči o srst je třeba používat speciální šampony a kondicionéry, které pomáhají udržet srst zdravou a lesklou.

Obecně je briard vitální a zdravý pes, který vyžaduje pravidelnou péči a pozornost. Dodržováním základních zásad zdravého životního stylu a péče o srst můžete zajistit, aby byl váš briard zdravý a spokojený. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Výcvik a chov

 

Výcvik a chov briardů

 

Stipendium

Briard je učenlivý pes, který si rychle zvyká na nové prostředí a lidi. Jeho inteligence a schopnost rychle se učit z něj dělají skvělého společníka a pracovního psa. Při výcviku se doporučuje používat pozitivní posilování a trpělivost. Briard se dokáže naučit mnoho triků a povelů, takže je vhodný pro zkušené kynology.

Potřeba stěhování

Briard je plemeno, které má velkou potřebu pohybu a aktivity. Díky svému původu ovčáckého psa má vrozený sklon k hlídání a práci. Proto je důležité, abyste byli dostatečně fyzicky i psychicky stimulováni. Briard je vhodný pro aktivní majitele, kteří mu mohou poskytnout dostatek pohybu a zábavy.

Chov v Rodině

Briard je skvělý rodinný pes, který si rychle získává srdce svých majitelů. Jeho klidná povaha a láska k dětem z něj činí ideálního společníka pro rodiny s dětmi. Briard má však také své vlastní požadavky na vzdělávání a odbornou přípravu. Jeho tvrdohlavost a nezávislost může být pro méně zkušené majitele výzvou. Proto je důležité, aby výchova a výcvik Briarda byly založeny na trpělivosti, důslednosti a pozitivním posilování.

 

Plemeno Briard
Výška žena 56 – 64 cm, muž 62 – 68 cm
Hmotnost 34 kg
Temperament Mírumilovný, učenlivý, tvrdohlavý
Použijte Pracovní pes, rodinný pes, hlídací pes
Skupina FCI Skupina 1 – Ovčáčtí a pastevečtí psi
Původ Francie

Celkově je briard skvělým plemenem pro majitele, kteří mu mohou poskytnout dostatek pohybu a aktivity. Jeho inteligence a schopnost rychle se učit z něj dělají skvělého společníka a pracovního psa. Při výchově a výcviku je důležité být trpělivý a důsledný a používat pozitivní posilování. Briard je ideálním psem pro zkušené majitele, kteří mu dokáží poskytnout dostatek lásky, péče a zábavy.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button