PÉČE O PSYPsi

Jak naučit dítě venčit psa

Děti a psi jsou obecně jako burákové máslo a želé – hodí se k sobě. A to dává dokonalý smysl! Mají toho společného více, než by se mohlo zdát. Zdá se, že děti a pejsci jsou na stejné vlně, od úrovně energie (100% po spánku v nejkratší době), přes koníčky (štěňata, stejně jako batolata, testují svět tím, že si všechno strkají do pusy) až po lásku . jak naučit dítě venčit psa :

 

 

 

Jak naučit dítě venčit psa

 

Proto když rodiče nevyhnutelně slyší: „Můžeme si pořídit psa?“, je dost těžké říct ne. Mnoho rodičů přidá zřeknutí se odpovědnosti: „Jen když slíbíš, že se o něj postaráš!“ Ale ne vždy vědí, kde začít.
Jaké jsou úkoly péče o psa podle věku?

Mezi ideální úkoly pro děti patří krmení , kakání, čištění zubů a – hádáte správně – venčení psa ! Jak naučit dítě venčit psa . 

Proč je důležité, aby děti venčily psa

Naučit dítě venčit psa je skvělý způsob, jak dítě nejen naučit převzít zodpovědnost za domácího mazlíčka, ale také naučit psa vnímat děti jako členy domácnosti, kterým je třeba naslouchat. Po zakoupení nového štěněte do domácnosti by se venčením psa měly zabývat všechny děti ve věku od pěti let, protože vám to pomůže stanovit role, které budou ve vaší domácnosti pro nové štěně plnit.

To může být důležité zejména v případě, že váš pes má tendenci být vůdcem smečky. Štěňata, která se brzy naučí, že i ti nejmenší lidé stojí v hierarchii výše, se naučí poslouchat příkazy dětí v rodině.
Jste připraveni pomoci svým dětem převzít odpovědnost za psa? Zde je několik rad, které vám pomohou začít!Jak naučit dítě venčit psa. 

Krok 1: Nastavení tónu

I když s výcvikem štěněte na vodítku teprve začínáte, není ještě příliš brzy na to, abyste k němu vzali i své dítě ! Jedním z prvních povelů, které se štěňata naučí, je „sedni“. Jakmile váš pes začne vykazovat dovednosti vsedě, může brzy následovat výcvik na vodítku. Klidné sezení pomáhá nastavit správnou chůzi.

Tip: Psi jsou přirozeně nadšení, když vidí vodítko – „Procházka! Můj oblíbený!“ Je naprosto v pořádku, když je pes trochu vzrušený – vrtí ocasem, mrská jazykem – ale přílišné vzrušení může rychle přerůst v chování, které ztěžuje nastavení dobrého tónu procházky. Je váš pes příliš vzrušený? Zkuste ho trénovat základními povely před procházkou – udělá to zázraky s jeho hladinou energie a pozorností!

Přečtěte si také :

Pes , pes domácí – Cesta od vlka k domácímu mazlíčkovi . 

Pomozte dítěti udávat tón. Požádejte je, aby dali povel „sedni“, a pokud pes nereaguje, povel zesilte. Jakmile pes zareaguje, požádejte dítě, aby povel zopakovalo, a pak psa odměňte pohlazením nebo pamlskem. (Děti milují pamlsky stejně jako štěňata!). Pes si tak uvědomí, že dítě může dát povel a má moc rozdávat pamlsky, což mu okamžitě dodá důvěryhodnost.

Krok 2: Zkrácení vodítka

 

venčení psů

Menší děti mohou mít problémy s přivázáním vodítka ke psovi, ale pokud pes trpělivě sedí, zatímco dítě pracuje s mechanismem, jste na dobré cestě. Možná budete muset povel „sedni“ během připínání vodítka dítěti opakovat, ale trpělivost není nikdy zbytečná, zejména pokud pracujete se štěnětem.

Nechte dítě odměnit psa za trpělivé čekání. V jistém ohledu se přidaný čas, který dítěti zabere splnění tohoto úkolu, vyplatí, protože vyžaduje, aby se pes přesunul dál, až když je dítě připraveno – což posiluje zodpovědné osoby.

Krok 3: Jdeme na to!

Přiznejte si, že jedním z nejtěžších aspektů výcviku chůze na vodítku je naučit psa chodit s vámi a vaším tempem – i když vám přes cestu přeběhne veverka (mňam!) nebo psa vyděsí náhlý hluk (fuj!).

Chůze na vodítku je však skvělým způsobem, jak zjistit, zda váš pes reaguje na vaše vodítko. Dospělí jsou obvykle spokojeni se psem, který táhne , protože jsou obvykle dost silní na to, aby psa stáhli zpět a napravili ho.

Děti však nemusí být silnější než jejich psi – proto je tak důležité vytvořit si autoritu dítěte. Kromě toho, že musíte být trpěliví, když dítě připne psovi vodítko, je vaším úkolem zajistit, aby dítě bylo osobou odpovědnou za držení vodítka.

Začněte příkazem, například „Jdi!“. a začít postupovat vpřed. Ať už zvolíte jakýkoli povel, buďte důslední a dávejte dítěti stejný povel, který bude říkat stejným hlasem. Opakujte všechny příkazy, které dítě ihned nesplní. Opět nechte dítě, aby psa odměnilo za dobré chování.

Pokud pes táhne, okamžitě cvičení přerušte a začněte znovu. Příkazy jsou krátké a výstižné.

Dobrou zprávou je, že jakmile psa vycvičíte k chůzi s dítětem, můžete si být jisti, že chápe svou roli v rodině. A následný výcvik bude o to přínosnější jak pro dítě, tak pro štěně! Možná budete překvapeni, jak jemně se váš pes k dítěti chová, protože si uvědomuje nejen to, že dítě je vůdce, ale také to, že je to jen malý kluk.Zároveň si však k dítěti vytvoří ochranitelský postoj.

Když už jste zvládli výcvik psa, aby poslouchal dítě – co takhle vycvičit dítě?

Krok 4: Vytvoření správných návyků

 

vedení psa na vodítku

Každý, kdo má psa, ví, že výcvik může být náročný a frustrující. Děti si však nemusí uvědomit, že učení je proces… někdy pomalý proces. Při práci s dítětem dbejte na správné tréninkové návyky. Děti (stejně jako štěňata!) mají mnohem kratší dobu pozornosti, takže kratší sezení mohou být produktivnější. (Tip: Stejně jako odměňujete psa pamlsky, odměňujte i dítě!)

Především je důležité být štěněti i dítěti oporou a zajistit, aby dítě pochopilo, že má také velkou zodpovědnost! Nejenže je zodpovědný za bezpečnost svého psa, ale jeho pes se od něj neustále učí. To znamená, že děti musí pochopit, jak se psem mluvit autoritativně (ale ne rozzlobeně), a musí s ním jednat sebevědomě (ale ne agresivně).

Jedním z nejpřínosnějších aspektů pomoci dětem je sledovat, jak jejich vztah s rodinným psem přerůstá v něco, co vydrží celý život!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button