PÉČE O PSYPsi

Význam psů v našem životě

 

Psi žijí po boku lidí již tisíce let. Nebyly však vždy brány tak, jak jsou brány dnes. Dříve se používaly k hlídání , lovu , tahání saní ….. Teprve od 18. století se psi začali chovat spíše jako společníci. A to jim zůstalo dodnes. Mnozí z nás je milují a nedají na ně dopustit. Kromě toho jsou pro nás i dnes v mnoha ohledech velmi důležité. Podívejte se na těchto 5 důvodů, proč jsou psi v našem životě důležití .Importance of dogs in our lives :

Společnost

 

Společnost

Psi jsou lidem společníky. Mohou být útěchou pro lidi, kteří touží po bezpodmínečné lásce s jinou živou bytostí. Psi mohou snížit míru lidské osamělosti. To může být zvláště přínosné pro lidi, kteří žijí sami, málo se stýkají s lidmi , mají prázdná místa nebo nedávno prožili velkou životní změnu, například ztrátu milované osoby nebo rozvod.

 

Snížení stresu a přínosy pro zdraví

 

Snížení stresu a přínosy pro zdraví

Psi pomáhají snižovat hladinu stresu a často se používají k terapeutickým účelům v nemocnicích nebo pečovatelských domech. Hra se psem, cvičení, procházky nebo běh mohou lidem pomoci snížit hladinu stresu a zlepšit jejich zdraví a pohodu.

 

Služební zvířata

 

3.Bladhaund

Psi chovaní jako služební, asistenční nebo terapeutická zvířata mohou nemocným lidem otevřít svět . Speciálně vyškolení společníci pomáhají s každodenními činnostmi a pomáhají lidem čelit výzvám, které s sebou přináší život ve světě. Služební zvířata umožňují tělesně postiženým osobám pracovat, cestovat a žít samostatně. Pátrací a záchranářští psi dokážou vystopovat lidský pach i v těch nejnáročnějších prostředích.Význam psů v našem životě. viz 10 nejčastějších chyb při výcviku psa

 

Zabezpečení

 

Jsou němečtí ovčáci nebezpečníTady je to, co by měli noví majitelé vědět Význam psů v našem životě

Psi dávají lidem pocit bezpečí. Vycvičení hlídací psi mohou poskytnout vysoký stupeň bezpečnosti, zatímco i malí domácí psi mohou poskytnout pocit ochrany tím, že upozorní své majitele na cizí osoby nebo neobvyklé okolnosti v domácnosti. Psi zaměstnaní vládními agenturami a policejními organizacemi zajišťují veřejnou bezpečnost v podobě vyhledávání bomb nebo drog.

 

Učí odpovědnosti

 

Zodpovědnost Význam psů v našem životě

 

Děti se mohou prostřednictvím psa učit rodičovství .Tím, že se o psa starají a mají zodpovědnost za jeho krmení, venčení, výcvik a péči o něj, se od útlého věku učí, jak zacházet s živým tvorem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button