PÉČE O PSYPsi

10 důvodů, proč váš pes chrápe

Zhasnete světla, lehnete si do postele a najednou z rohu místnosti začne houkat „nákladní vlak“. Je velká pravděpodobnost, že by to mohl být váš pes.10 důvodů, proč váš pes chrápe : 

 

Stejně jako lidé i psi někdy chrápou.

Přestože chrápání může být u některých psů běžné, může být také včasným signálem, že něco není v pořádku. Stejně jako my, i váš pes potřebuje ke svému zdraví pevný spánek. Dokonce prožívají spánek REM stejně jako my. Pokud je chrápání trvalé a všudypřítomné, zejména pokud budí vaše děťátko z hlubokého spánku, je čas navštívit veterináře.

Zde je 10 možných příčin chrápání vašeho psa.

 

Překážka

Pokud má váš pes něco uvízlého v nose nebo v krku – ať už je to kousek jídla nebo část jeho oblíbené hračky – může to blokovat normální dýchání a způsobovat chrápání.10 důvodů, proč váš pes chrápe.

 

Zde je 10 možných příčin chrápání vašeho psa.
Anatomie

Některá plemena jsou náchylnější k chrápání než jiná. Psi s velmi krátkými nosy – mopsové, buldoci, bostonští teriéři – mají v noci častěji problémy s dýcháním. Tato plemena mají kratší dýchací cesty než ostatní psi a v některých případech musí hůře dýchat.

Alergie/citlivost

Psi mohou být citliví nebo alergičtí na mnoho věcí, které děláme my. Patří sem prach, pyl, parfémy a jiná domácí zvířata – to vše může vést k zúžení dýchacích cest a chrápání.

 

Alergie/citlivost

Obezita

Odhaduje se, že více než polovina psů trpí nadváhou nebo obezitou. Pokud máte štěně, které má několik kilogramů navíc, může mu nadbytečná tkáň v krku blokovat dýchací cesty nebo se mu mohou ve spánku zúžit či uzavřít prstence v průdušnici.

Léky jsou jednou z příčin chrápání vašeho psa

Některé léky, například léky proti bolesti, svalová relaxancia a trankvilizéry, mohou psa uvolnit natolik, že se svaly v krku uvolní a způsobí chrápání.

Problémy se zuby

Hlavní příčinou chrápání může být abscedující zub nebo jakýkoli výrůstek či útvar v ústní dutině. Neléčená infekce se může rozšířit po těle zvířete a způsobit mnohem závažnější problémy.

Pasivní kouření

Potřebujete další důvod, proč přestat kouřit? Mnoho lidí svůj zlozvyk v životě svého domácího mazlíčka přehlíží.Stejně jako může kouření poškodit dýchací systém u lidí, může totéž způsobit i u zvířat a vést k astmatu, bronchitidě a chrápání.

  Pasivní kouření, proč pes chrápe

Plísňové onemocnění

Chrápání může být důsledkem plísňového onemocnění zvaného aspergilóza. Onemocnění způsobuje plíseň, která se často zachytí na posečené trávě, senu, slámě nebo prachu. Houba může proniknout do vlhké sliznice nosu a způsobit příznaky, jako je kýchání, otok, rýma a chrápání.

Rýma

Psi mohou být stejně jako my nachlazení, což může vést k ucpanému nosu. Sliznice vašeho domácího mazlíčka jsou zanícené a podrážděné v důsledku infekce, plísně, úrazu nebo z jiného důvodu. To může mít za následek příznaky, jako je kýchání, chrápání a ztížené dýchání.Viz také :

Pes , pes domácí – Cesta od vlka k domácímu mazlíčkovi .

 

Rýma, proč pes chrápe

Poloha při spánku

 

Poloha při spánku, proč pes chrápe

Způsob, jakým váš pes rád spí, může vyvolat chrápání. Psi, kteří leží na zádech, jsou náchylnější k chrápání než psi, kteří se stočí do klubíčka nebo spí na břiše.10 důvodů, proč váš pes chrápe .

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button