PÉČE O PSYPsi

Jsou němečtí ovčáci nebezpeční? – Co by měli noví majitelé vědět

Německý ovčák , který je popisován jako „sebevědomý, odvážný a inteligentní“, je druhým nejoblíbenějším rodinným psem. Protože jsou to ale tak velcí psi, je u nich vždy třeba dbát na bezpečnost. Jsou němečtí ovčáci nebezpeční? – Zde jsou informace, které by měli noví majitelé vědět.

Jsou němečtí ovčáci nebezpeční? Němečtí ovčáci nemusí být nebezpeční psi. Byli vyšlechtěni k pasení dobytka, nikoli jako agresivní psi. Mnoho psů má však agresivní sklony, které je třeba držet na uzdě. Při správné výchově však může být německý ovčák milujícím a ochranitelským zvířetem.

Při práci s tak velkými a silnými psy, jako je německý ovčák, je třeba mít na paměti jednu věc. Je zapotřebí velké péče a pozornosti. Čtěte dále a zjistěte, zda je jejich pověst agresivních psů správná.

Původ německého ovčáka

Plemeno patří do rodiny německých ovčáků. Kdysi mělo plemeno mnoho variant. Ale na konci 18. století se kapitán Max von Stephanitz, důstojník německého jezdectva, rozhodl vyvinout ideálního ovčáka.

Během šlechtitelského procesu (který trval více než 35 let) došlo ke smíšení mnoha kmenů, z čehož vznikl německý ovčák (Deutsche Shäferhund).

Navzdory svému ranému původu se však německý ovčák stal ve Spojených státech populárním až počátkem 20. let 20. století. století. Částečně k tomu přispěly filmové hvězdy jako Strongheart a Rin-Tin-Tin, které si získaly srdce Američanů.

Kvůli světové válce se jim po určitou dobu začalo říkat alsaský ovčák, což mnozí Britové používají dodnes, přestože oficiální název plemene je od roku 1977 „německý ovčák“.

Německý ovčák

Znaky nebezpečného ovčáckého psa?

Protože byl německý ovčák vyšlechtěn z ovčáckých psů, nese různé vlastnosti, které byste očekávali od pasteveckých psů. Tyto vlastnosti mohou být na farmě ideální, ale bez výcviku mohou být také potenciálně nebezpečné.

Tito psi jsou například velmi atletičtí a mrštní. Koneckonců jejich těla jsou postavena na základech štíhlé svalnaté kostry. Němečtí ovčáci jsou navíc nuceni běhat a pronásledovat pohybující se předměty kvůli svým pasteveckým instinktům.

Mezi jejich další role patří špičkoví strážní psi a vojenští poslové, stejně jako policejní a ochranní psi. Pro tyto specializované práce museli být ochranářští a teritoriální a zároveň si udržovat určitý odstup od cizinců. Latinské citáty

Němečtí ovčáci byli vyšlechtěni také pro pátrací a záchranné úkoly, vyhledávání drog a bomb a jako vodicí psi pro nevidomé. Ve světě služebních psů je jen málo psů tak všestranných a nepostradatelných jako němečtí ovčáci.

Tito psi jsou nejen mozkem, ale i silou. Němečtí ovčáci se vyznačují vysokou inteligencí, jsou velmi učenliví a pod tlakem se snadno soustředí na nejdůležitější úkoly.

Není pochyb o tom, že němečtí ovčáci jsou impozantní špičkoví psi s vynikající fyzickou i psychickou odolností. Projevují se však tyto vlastnosti u nebezpečných psů? Nechte to vyšetřit.

Proč nejsou němečtí ovčáci nebezpeční

Ačkoli mají němečtí ovčáci pověst agresivních psů, většina z nich není vrozeně agresivní. To znamená, že na rozdíl od bojových psů nebyli vyšlechtěni pro práci vyžadující agresi.

Rozdíl je však v tom, že německé ovčáky lze snadno vycvičit k agresi.

Jsou němečtí ovčáci nebezpečníTady je to, co by měli noví majitelé vědět

Pokud je například německý ovčák vychováván jako hlídací pes, můžete očekávat, že se v něm budou podporovat agresivní sklony. Od hlídacích psů se očekává, že budou v určitých situacích působit zastrašujícím dojmem.

Většina majitelů německých ovčáků nepotřebuje hlídacího psa, a proto při správném výcviku získají psa, který je spíše klidný a ochranářský než nebezpečný a agresivní. Jejich temperament v dospělosti je silně ovlivněn majitelem.

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou můžete udělat, je studovat svého psa a naučit se, jak se chová v nejrůznějších situacích. To, že váš pes štěká nebo se vrhá na jiného psa nebo cizí osobu, neznamená, že je ochranářský nebo agresivní (i když by mohl).

Může se také stát, že se váš německý ovčák snaží schovat za fasádu, protože je nejistý nebo vystrašený.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button