KoněPÉČE O KONĚ

Proč jsou koně skvělými domácími mazlíčky

Koně jsou úžasná zvířata. Každý, kdo je pozná, se od nich jen tak neodtrhne. Proč si tedy nepořídit koně místo třeba psa nebo obojího? Podívejte se na 10 hlavních důvodů, proč jsou koně skvělými domácími mazlíčky.

1 REDUKCE STRESU – proč jsou koně

Všechna domácí zvířata, od psů přes kočky a ryby až po ptáky, mají neuvěřitelnou schopnost snižovat náš stres už jen tím, že jsou v jejich přítomnosti. Když je pohladíte, projdete se s nimi, stanou se ve většině případů vašimi čtyřnohými přáteli. Pobyt u koní vám dodá klid, protože jsou velmi klidní. Snadno se toulají přírodou a učí nás zpomalit a užívat si toho, co nám matka příroda poskytla a co mnozí lidé považují za samozřejmost.

 

koně proti stresu

 

2 FUN – proč jsou koně

Koně jsou pěkná zvířata. Mají tolik hravé energie a výdrže. Každý kůň má svou vlastní osobnost a vlastnosti, které si jistě zamilujete.Proč jsou koně .

7 největších plemen koní na světě : Největší koně

 

3 LIFE – proč jsou koně

Životnost koní je delší než u většiny domácích zvířat, tedy asi 25-30 let, což znamená, že máte dost času na vytvoření hlubokého vztahu a zvláštního pouta. Mít koně jako domácího mazlíčka je obrovský závazek, který prokazuje váš skutečný charakter jako člověka.Proč jsou koně.

 

život koně

 

4 KONĚ – proč jsou to koně

Koně jsou nesmírně krásní a elegantní. Jejich postava, pózy a ladné pohyby nás všechny hypnotizují. Ve filmech, literatuře a umění jsou symbolem síly a odvahy po celém světě.

5 INTELIGENCE

Koně se učí čtyřikrát až sedmkrát rychleji než lidé. Musí se rychle učit, protože jsou to dravá zvířata a jsou velmi intuitivní.Proč jsou koně.

 

Inteligence koní TOP 10 DŮVODŮ, proč jsou koně skvělými domácími mazlíčky

6 EMOCIONÁLNÍ PODPORA

Vědci z oblasti studia koní prokázali, že koně dokáží rozpoznat lidské emoce. Stejně jako psi, i koně vám poskytnou útěchu a budou vypadat hravěji, pokud vás uvidí smutné nebo ustarané.

Tipy pro péči o vlasy: 6 způsobů, jak zabránit suchým, lámavým a nepoddajným vlasům

 

7 POHYB

Pokud máte rádi procházky, koně jsou skvělým pomocníkem při poznávání krajiny. Dýchání čerstvého vzduchu a správné množství slunečního svitu dělá zázraky pro tělo i mysl. Mít koně jako společníka pro venkovní dobrodružství, jako je jízda na koni a pěší turistika, je skvělý způsob, jak si udržet kondici a zdraví.Proč koně.

 

koně TOP 10 DŮVODŮ, proč jsou koně skvělými domácími mazlíčky

8 BOJ S NEMOCÍ

Mít koně jako domácího mazlíčka nebo být v jeho blízkosti může lidem trpícím různými nemocemi nebo stavy přinést fyzické i psychické výhody. Lidé, kteří trpí Alzheimerovou chorobou, považují pobyt u koní za terapeutický. Terapie na koni jim pomáhá najít klid a zmírňuje frustraci ze života s Alzheimerovou chorobou. Terapie pomáhá zlepšit náladu pacientů a zmírnit negativní chování.

 

9 ÚDRŽBA

Možná se tomu nechce věřit, ale péče o koně je snadná. Ano, je to velký závazek, ale zajistit jídlo a přístřeší je velmi snadné. Několik rančů po celé zemi umožňuje návštěvu, projížďku a pohlazení koní za minimální poplatek. Pokud ještě nejste připraveni na vlastního koně, nemusíte utrácet příliš mnoho.

 

10 DLOUHÁ HISTORIE

V mytologii a starověkých příbězích hráli koně velkou roli. Inspirovali nespočet příběhů o jemnosti, síle a vítězství. Koně mají za sebou dlouhou historii soužití s lidmi po celá staletí. Od králů po královny a od vesnic po království byli koně společníky a nástroji při utváření nejkritičtějších období lidské civilizace.

 

Doufáme, že vám těchto 10 důvodů, proč jsou koně skvělými domácími mazlíčky, pomohlo lépe pochopit, jak velký vliv mohou mít koně na váš život. Naše cesty jsou v životě plné přírody a divočiny. Naší vášní a výsadou je být pro všechny vpředu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button