FARMOVÉ KONĚKoně

Silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní

Silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní Koně žijí po boku člověka již tisíce let a za tu dobu jsme měli možnost vyšlechtit několik výjimečných plemen. 10 silných a krásných plemen koní.

Achaltekin kůň – Silní a krásní koně

Achaltekin kůň Silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní

Akhal-Teke je známý svou neuvěřitelnou srstí s kovovým leskem. Kombinace s ušlechtilými vlastnostmi mu vynesla přezdívku „supermodelka“ koňského světa.

10 nejsilnějších plemen koní na světě

Proč dochází k efektu třpytivého povlaku?

To je způsobeno strukturou srsti; velikost neprůhledného jádra se zmenšuje a na některých místech může zcela chybět. Průhledná část vlasu (medula) zabírá tento prostor a funguje jako světlovod, který ohýbá světlo z jedné strany vlasu a láme ho z druhé strany, často se zlatavým odstínem.

Achaltekin kůň 2 silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní

Plemeno pochází z Turkmenistánu, kde ho kmeny používaly k překonávání suché země. Je to odolný kůň s velkou výdrží. Jeho tělesná stavba a atletická kondice ho předurčovaly pro všechny disciplíny od drezury a skoků až po vytrvalostní závody.

American Curly Bashkir (Curly Horse) – Silní a krásní koně

Americký kudrnatý kůň (Curly Horse)

Dalším jedinečným plemenem koní je americký kudrnatý baškir , který je známý svou pudlovitou srstí, jejíž kudrnatost je patrná zejména v zimě, kdy je srst obzvláště dlouhá. Koně se vyskytují v široké škále velikostí od miniaturních po tažné a ve všech barvách, ale všichni mají gen, který jim propůjčuje jedinečnou kudrnatou srst.

Stejně jako jejich velikost a zbarvení se značně liší i množství kudrlinek v jejich srsti. Kudrnatí koně mohou mít vše od malých kudrlinek v hřívě a kolem očí přes husté kudrlinky po celém těle až po kudrnaté řasy.

Americký kudrnatý kůň (Curly Horse) 2

Stejně jako u pudlů se o kudrnatém plemeni říká, že je hypoalergenní, což znamená, že většina lidí alergických na koně může s tímto plemenem pracovat. Neexistují však žádné oficiální studie, které by to potvrzovaly.

Black Forest Horse – Silní a krásní koně

Černý lesní kůň (Black Forest Horse)

Hříva švarcvaldského chladnokrevníka dokonale ladí s jeho mohutnou postavou tažného koně. Plemeno je známé svou tmavě kaštanovou barvou se světlou lněnou hřívou a ocasem.

Černý lesní kůň 2

Již více než 600 let se chovají téměř výhradně v oblasti Schwarzwaldu v jižním Německu. S nástupem mechanizace na farmách a úbytkem potřeby silných tažných koní však toto plemeno téměř vymizelo. Na začátku 80. let. let, kdy vláda přijala opatření na ochranu plemene, jich zůstalo jen asi 160. Stále je považován za „ohrožené plemeno“ s pouhými 750 koňmi, ale jeho obliba jako jemného a silného dopravního koně je na vzestupu.

Žehličky na vlasy : Co si vybrat

Kůň Camargue – Silní a krásní koně

Kůň Camargue

„Divocí“ koně z Camargue, kteří jsou považováni za jedno z nejstarších plemen koní na světě, s sebou nesou trochu romantiky a pocházejí z oblasti Camargue na jihu Francie. Obrazy šedých, téměř bílých koní cválajících ve vodě. Jsou známí svou vytrvalostí a odolností a používají se především jako pracovní koně.

Kůň Camargue 2

Původ tohoto plemene je trochu záhadou. Koně existovali již před příchodem keltských a římských nájezdníků na Pyrenejský poloostrov a mohou být příbuzní se starobylým plemenem Soutré, jehož vznik se datuje do doby před 17 000 lety. Dnes jsou chováni v polodivokých podmínkách, mohou žít ve skupinách jednoho hřebce a klisen a potomků, ale reprodukci sledují majitelé.

Exmoorský pony – Silní a krásní koně

Exmoorský poník

Dalším vzácným plemenem, které žije v podmínkách divokých zvířat, je exmoorský pony. Tito odolní malí koně pocházejí z Britských ostrovů a jsou pojmenováni podle oblasti, kde se převážně vyskytují – Exmoorských vřesovišť v jihozápadní Anglii. Jsou to statní koně s jedinečnými vlastnostmi, které jim pomáhají zbavovat se vody a sněhu ve vlhkém prostředí, včetně „ropušího oka“ (což je extra masitá čepička, která pomáhá zbavovat se vody) a husté srsti s mastnými chlupy, které zadržují vodu.

Exmoorský poník 2

Exmoorský pony má na britských ostrovech neuvěřitelnou historii a nejistou budoucnost. Důkazy o výskytu koní v oblasti Exmooru jsou staré více než 50 000 let a současné plemeno pochází z těchto dávných koní. Přestože se toto plemeno udrželo po staletí, během druhé světové války došlo k vážnému úbytku exmoorských poníků, protože byli využíváni jako cvičné terče pro střelce a loveni pro maso. Navzdory úsilí nadšenců pro plemeno v posledních několika letech a desetiletích je na celém světě jen asi 800 exmoorských koní.Silní a krásní koně.

Falabella – Silní a krásní koně

Falabella

Miniaturní koně jsou jedineční, ale asi nejneobvyklejší je falabella, jedno z nejmenších plemen koní. Tito malí koně (nikoli poníci, ale miniaturní koně) měří v kohoutku jen zřídka více než 80 cm. Toto plemeno pochází z Argentiny z poloviny 18. století. století .

Falabella 2

Jsou robustní a silní díky směsi Criollo, velšského ponyho, shetlandského ponyho a malých plemen plnokrevníků, která byla přidána do směsi při vývoji plemene. Používají se na výstavách, lze je vycvičit k tahání vozíků a jezdit na nich mohou i velmi malé děti. Díky své malé velikosti a snadné cvičitelnosti se mohou stát vodicími zvířaty i pro tělesně postižené lidi. Jsou také dlouhověcí, dožívají se až 40-45 let.Silní a krásní koně.

Fjordský kůň

Fjordský kůň Silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní

Norský fjord má mnoho skvělých vlastností. Je to jedno z nejstarších plemen na světě a jako zemědělský kůň se používá již po staletí. Má sílu a svalstvo tažného koně, ale je menší a mrštnější.Silní a krásní koně.

Nejpozoruhodnější je však asi jeho matné zbarvení s dvoubarevnou hřívou. Vnější chlupy jsou krémové, ale vnitřní pruh je tmavě hnědý nebo černý. Hříva roste dlouhá a hustá, ale obvykle se zkracuje pro snadnější úpravu a zdůraznění tvaru krku. Navíc vám možná připomene některé skvělé účesy z punk rocku…

Fjordský kůň 2 silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní
…a emo.

Fjordský kůň 3 silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní

Irský cob (cikánský kůň)

Irský cob (Cikánský kůň) silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní

Irský cob je plemeno, které vzniklo jako maringotka pro obyvatele Romanichalu na Britských ostrovech k tahání žab, v nichž žili. Podle toho, kde se nacházíte, se mu také říká Colored Cob, Irish Cob nebo Tinker Horse. Díky použití při tahání těžkých domů na kolečkách se z něj vyvinulo silné plemeno .Silní a krásní koně.

Irský cob (cikánský kůň) 2 silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní

Toto plemeno je známé především pro své krásné černobílé stříbřité zbarvení (i když může mít jakoukoli barvu) a hustou srst, která začíná od kolen až po kopyta. Ačkoli se dnes toto plemeno téměř nepoužívá, je stále zdrojem hrdosti a historie pro romské národy v Británii a používá se k jízdě na koni, drezúře a předvádění na koňských veletrzích.Silní a krásní koně.

Konik – Silní a krásní koně

Silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní

Konik je krásný kůň s fascinující historií. Plemeno pochází z Polska. Mezi dvěma světovými válkami se chovatelé snažili koníka selektivně vyšlechtit podobně jako tarpana, divokého evropského lesního koně, který v roce 1910 vyhynul. Konické klisny byly kříženy s hřebci divokých koní Převalského (a dalších plemen, včetně islandských), aby nakonec vzniklo plemeno, které se nejvíce podobá fenotypu tarpana. Výsledkem mnoha pokusů s mícháním a kombinováním je dnešní Konik, modrošedý kůň s pruhem na hřbetě.Silní a krásní koně.

Konik 2 silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní

Úžasné na tomto plemeni je také to, že koně jsou zvyklí pást se v mokřadech. Koně lze využít k obnově zdraví a rovnováhy ekosystémů bažinatých lesů a ke zlepšení životního prostředí pro různé druhy ptáků.Silní a krásní koně.

Marwari

Marawari silní a krásní koně 10 silných a krásných plemen koní

Vítězem soutěže o nejbláznivější uši se stává kůň Marwari. Jedná se o vzácné plemeno z indické oblasti Marvár, které se snadno pozná podle dovnitř zahnutých uší. Toto plemeno je známé již od počátku 12. století a je to odolný sportovní kůň, který byl po celou svou historii využíván především jako jezdecký kůň. Dnes se používá pro zemědělské práce a jezdectví.Silní a krásní koně.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button