KoněPÉČE O KONĚ

Koně Velká pardubická – Koně, kteří přišli o život

Koně Velká pardubická . Velká pardubická je dostih, který se každoročně koná druhou říjnovou neděli na pardubickém závodišti. Jedná se o nejtěžší závod v kontinentální části Evropy.

Seznam skoků Velké pardubické

1. Hedge (po spuštění)
2. Živý plot s příkopem
3. Malý příkop
4. Velký Taxisův příkop (vyžádal si 27 koňských životů)
5. Irská levice
6. Popkovický skok
7. Francouzský skok
8.-9. Malé zahrady
10. Anglický skok
11. a,b,c) Rozšířený příkop pro taxi
12. Živý plot s příkopem
13. Živý plot – skok
14. Hedge
15. Poplerův skok
16. Drop
17. Kamenná zeď
18. Hadí příkop
19. Velký příkop
20.-21. Malý Taxisův příkop
22. Velké zahrady
23. Suchý příkop (za lesem)
24. Wickerova překážka (skok přes překážky)
25. Hedge (u hangáru)
26. Velký anglický skok
27. Suchý příkop (mezi břízami)
28.-30. Havlův skok
31. Proutěné zábrany

smrt na velké pardubické

Nejnovější:  Koně Veľká Pardubická

 

2014 Koně Velká pardubická

Žokej Josef Bartoš je těsně po vyléčení zlomené čelisti opět v nemocnici. V nedělní Velké pardubické odlétal Taxis od klisny Zulejky, která si při pádu do příkopu přetrhla vazy. Sám Bartoš byl chvíli v bezvědomí, ale nakonec vyvázl se zlomenou nosní přepážkou a několika stehy.Kone Veľká Pardubická.

10 nejsilnějších plemen koní na světě

2018

Smrtelným zraněním skončila nedělní Velká cena Pardubic pro devítiletého hnědáka Vicodyho. Nejtěžší domácí cross country si tak po třech klidných letech, kdy nedošlo k žádnému smrtelnému úrazu, vybrala první oběť. Neštěstí se stalo stejně jako v roce 2014 ve Velké Taxisově příkopu, v jehož sedle byl opět žokej Josef Bartoš. koně Velké pardubické. Co dělat, když se nudím

Koně Velká pardubická

2019

Neděle 129. Velká pardubická skončila tragicky pro devítiletého valacha Krocoleona. Pro koně stáje EZ Praha se stala osudnou překážka číslo 22 – Suchý příkop.Koně Velká pardubická

2020 – Koně Velká pardubická

Velký Taxisův příkop si vyžádal další oběť. Sottovento s žokejem Janem Kratochvílem v neděli ošklivě spadli na nejobávanější překážce a osmiletý kůň pád bohužel nepřežil.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Koně Velká pardubická

Vražedný SKOK – Koně Velká Pardubická

Žádná z třiceti překážek není tak nebezpečná jako Velký Taxisův příkop. Ten je tvořen živým plotem vysokým až 160 cm a navazující 5 m dlouhou a 1 m hlubokou propastí. Kvůli častým úmrtím byl příkop upraven (snížení plotu a zasypání příkopu). Záludné je, že kůň neví (nesmí zde trénovat), co ho za plotem čeká. A musí skočit asi sedm metrů, aby se přes něj dostal! V historii dostihu zemřelo více než 50 koní, z nichž polovinu zabil jediný skok. Taxi!

Koně Velká pardubická

Otázkou je, zda tito lidé mají koně opravdu rádi, nebo jim jde jen o peníze a přemýšlejí, zda se máme dívat na dostihy, když víme, že kůň může přijít o život pro lidské potěšení …..

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button