FARMOVÉ KONĚKoně

Clydesdale kůň – charakteristika plemene

Clydesdale kůň – charakteristika plemene . Vše, co potřebujete vědět o koni Clydesdale . Clydesdaleský kůň je silné plemeno pocházející ze Skotska.

 

Obsah článku:

Clydesdale kůň charakteristiky

 

clydesdale kůň

 

Clydesdale Horse je plemeno těžkého tažného koně, které pochází z Lanarkshire ve Skotsku poblíž řeky Clyde. Plemeno bylo vylepšeno kolem roku 1715 spojením vlámského hřebce s místními klisnami, později byla do chovu přidána krev shirských koní.

 

Hřebec

 

Clydesdalský kůň má průměr 173 až 183 cm a hmotnost 900 kg. Barva srsti je obvykle světle, tmavě hnědá nebo černá s výraznými bílými znaky. Toto plemeno, které je známé vysokou aktivitou nohou při chůzi nebo klusání, se vyznačuje dlouhou péřovou srstí na nohou a dobře tvarovanými končetinami a chodidly.

Přečtěte si také : 

7 největších plemen koní na světě : Největší koně

Plešatění a jak mu čelit , Vypadávání vlasů u mužů

 

Kůň Clydesdale

 

 

Původ: Spojené království
Zbarvení: Převážně hnědé, také převládající hnědé a křídlaté, vzácně šedé. 
Výška a vlastnosti : 165 – 175 cm míra hole
– velký; středně těžký; dobře vyvážená hlava, mírně vypouklý profil; dlouhý, dobře osvalený krk; dlouhá skloněná ramena
– pevný, středně dlouhý hřbet; dlouhý, slabě rozdělený zadek; často velké bílé znaky na hlavě a nohách; dlouhé a husté hedvábné ochlupení na hřbetě. Kůň Clydesdale
Použití: Jezdecký a spřežní kůň.

 

clydesdale kůň

Historie a původ:  Clydeslandštíkoně pocházejí ze skotské nížiny, kterou protéká řeka Clyde, z hrabství Lanarkshire, které se nazývalo Clydesdale. Zlepšení stavu silnic v polovině 18. století. století se koně přesunuli z polních cest do uhelných dolů, a tak se robustní domácí venkovské klisny začaly křížit s velmi těžkými vlámskými hřebci. Základem plemene je však údajně 13. století, kdy byli chováni velcí váleční koně. Později byli pod vlivem normandských a uherských koní vyšlechtěni „ušlechtilí koně“ pro rytířské klání.

V době Marie Stuartovny se říkalo, že „co pro Anglii znamená námořnictvo, to pro Skotsko znamenají koně“. Skotské koně údajně obdivoval Napoleon v bitvě u Waterloo. Clydeslandská koňská společnost, založená v roce 1877, prosadila konec Čistokrevný chov 19. století. Na přelomu 19. a 20. století bylo velké množství koní vyvezeno do USA a Kanady.Clydesdale kůň.

Temperament a talent: Dnes jsou clydeslandští koně oblíbení jako jezdecké koně, zejména v USA, na Novém Zélandu, v Austrálii a Jižní Africe.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button