KoněPÉČE O KONĚ

Jak kůň vyznává lásku? Zde je 5 způsobů

Jak kůň vyznává lásku? Poznáte, zda se váš kůň cítí pohodlně, nepříjemně nebo se bojí? Existuje několik obecných způsobů, jak koně projevují tyto emoce. Pokud máte koně, pravděpodobně ho znáte.

Jako v každém vztahu mezi lidmi je důležitá komunikace a vzájemné porozumění. Jakékoli poruchy v komunikaci mohou způsobit neshody, i když se projevují v lásce.
Zde je pět způsobů, jak koně projevují náklonnost svým blízkým:

 

1. Kůň k vám přijde 

 

Kůň přijde za vámi

 

Koně vám projevují lásku, když k vám přijdou, protože obvykle netráví čas s lidmi, nemají o ně takový zájem. Koně mohou zpracovávat pouze jednu věc najednou. „Vědomě vydávejte nebo přijímejte pokyny, ale ne obojí najednou.“ Buď vám věnují pozornost, nebo přijímají tu vaši. To znamená, že když vám kůň projevuje náklonnost, musí ji projevovat bez vaší pozornosti. To je důležité, protože váš kůň rád dává a přijímá lásku. A když jim neustále dáváme náklonnost, blokuje to jejich kognitivní schopnost ji opětovat.

Možná se ptáte, proč vám váš kůň nedává tolik lásky, kolik byste si přáli. Svému koni můžete také neustále projevovat náklonnost, abyste od něj získali více náklonnosti. Možná však budete překvapeni, kolik oddanosti se vám vrátí, když se zaměříte spíše na přijímání než na dávání.

2. Kůň se o vás otírá 

 

kůň vyznává lásku Otírá se o tebe

Jedním ze způsobů, jak koně projevují náklonnost, je jemné opření se o vás. Můžete je vidět, jak to dělají s ostatními koňmi ve výběhu. Sdílení fyzického kontaktu je jedním z hlavních způsobů, jak si koně vyměňují náklonnost. Protože koně nemají ruce, aby se objímali, dávají svou lásku najevo hlavou. Dárek pro sestru 24 skvělých tipů na dárky.

 

3. Kůň tě očichá – kůň vyznává lásku

 

Očichává tě kůň vyznává lásku

Dalším způsobem, jak koně projevují fyzickou náklonnost, je očichávání. Je to intimnější než tření, protože ve srovnání s většinou těla jsou jejich obličeje mnohem citlivější a zranitelnější.

 

4. Kůň vás poslouchá – kůň vyznává lásku

 

Poslušnost

Jedním ze způsobů, jak vám koně projevují svou náklonnost, je také poslušnost. Kůň vyznává lásku. Koně jsou jemní, soucitní a rádi dělají radost těm, které milují. Udělají vše pro to, aby vám poskytli to, co požadujete nebo očekáváte. To neznamená, že vás zlobivý kůň nemá rád.

Stejně jako u lidí, i u koní existují specifické problémy. Poslušnost může být jednou z nich. To však nic nemění na tom, že poslušnost je jedním z hlavních způsobů, jak koně projevují svou náklonnost. 10 nejkrásnějších plemen koní z celého světa.

 

5. Kůň s vámi sdílí vzduch – kůň vám vyznává lásku

 

kůň vyznává lásku Sdílí s vámi vzduch

Už se vám někdy stalo, že váš kůň přišel, přitiskl k vám tvář a pak se jen zadýchal? Ve volné přírodě i v domácí péči si koně vzájemně projevují náklonnost sdílením dechu. Koně spojí nosy a pak se podělí o vzduch. Tato tendence se objevuje i u koní, kteří projevují lásku svým majitelům.

Koně mohou samozřejmě projevovat náklonnost mnoha způsoby. Váš kůň vám také může projevovat lásku svým vlastním jedinečným způsobem. Jedná se však o pět obecných způsobů, kterými koně projevují náklonnost nejen lidem, ale i ostatním koním.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button