KoněPÉČE O KONĚ

Jízda na koni :7 důvodů, proč byste to měli zkusit

Jízda na koni . Chvíle na koni jsou jako scény z filmu .Vzpomínáte si na svou první jízdu na koni? Nebo jste nikdy předtím nejezdili? Rozhodně si chvíle na koni užijte naplno . Zde je našich 7 oblíbených důvodů, proč jezdit.

 

 

 

1. V první řadě zábava! – Jízda na koni

 

Každý, kdo někdy seděl na hřbetě koně, ví, že je to prostě zábava. Je v něm dobrodružství. Nabízí volnost, pohyb a umožňuje úžasné sportovní výkony. A pak je tu to vzrušení, když cváláte po otevřeném poli a přizpůsobujete se svému tempu.

 

jízda na koni

 

2. Fitness – Jízda na koni

 

Jízda na koni je dřina! Pokud si myslíte, že veškerou práci odvádí kůň, měli byste se zamyslet znovu. Už po hodině v sedle při stoupání a klesání z kopce budete mít pocit, že jste si pořádně zatrénovali.Jízda na koni udělá zázraky s vaším tělem, zadkem i zádovými svaly. Nemluvě o těžké práci, která se obvykle děje kolem koní, vody a sena, což není snadné! Přemýšleli jste někdy o tom, proč jsou jezdci většinou zdraví lidé…?

 

jízda na koni

3. Odbourání stresu – jízda na koni

 

Prozkoumávání lesů a kopců na koni je stejně uvolňující jako dobrý spánek. Můžete se nadechnout čerstvého venkovského vzduchu a cítit se jako jeden muž s koněm, když jedete po cestách, kam byste se autem nebo na kole nedostali. Poslouchat zpěv ptáků, pozorovat motýly a ještěrky přebíhající přes silnici nebo malého králíčka mizejícího v křoví… Na koni vypnete mysl a tělo si odpočine od každodenního života.

 

jízda na koni pro zmírnění stresu

 

4. Vyvede vás z komfortní zóny

 

Jak se říká: Život začíná na konci vaší komfortní zóny! Pokud jste na koni nikdy neseděli, určitě to zkuste. Koně jsou klidní a opatrní, dbají na bezpečnost a vědí, co dělají. Ale není to jen o ježdění , určitě je dobré budovat si s koněm vztah každý den. Ať už jde o krmení nebo čištění stáje.

radost z koně

5. Zvýšení důvěry

Koně jsou uklidňující, mírná a přímá zvířata, jejichž přítomnost je pro vás nesmírně terapeutická. Proto je dobré najít si čas, který strávíte s koněm před jízdou a po ní.

 

kůň a člověk

 

6. Podívejte se na svět koňskýma ušima

Jízda na koni nabízí jiný způsob poznávání světa. Vím, že jízda po stezce byla jedním z mých nejoblíbenějších způsobů trávení času na koni. Ať už to byla jízda po polích a lesích mé rodné země, trailové ježdění mi umožnilo vidět části světa, které bych jinak nikdy neviděl. Je to skvělý způsob, jak se podívat do světa a dělat něco, co naprosto milujete.Jízda na koni.

7 největších plemen koní na světě : Největší koně

 

pohled na svět z koně

 

7. Vazba mezi člověkem a zvířetem

 

Nic není tak silné jako láska ke koni, kromě vědomí, že ten samý kůň miluje vás. Pouto mezi člověkem a zvířetem je jedním z nejlepších důvodů, proč jezdit na koni. Koně jsou ochotni stát se skutečnými partnery svých jezdců. Pokud se k nim chováme s úctou, laskavostí a láskou, vzniká mezi nimi úžasné a inspirující pouto.

Tipy pro péči o vlasy: 6 způsobů, jak zabránit suchým, lámavým a nepoddajným vlasům 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button