FARMOVÉ KONĚKoně

Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě

Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě .10 nejlepších plemen koní na světě

 

10. Carolina Marsh Tacky

Carolina Marsh Tacky


Jedno z nejlepších plemen koní, pokud jde o přežití dlouhého zimního pobytu v lese. Snadno se udržují a přežijí i ty nejnáročnější podmínky, které může kůň zažít. Jsou to opravdoví trosečníci s většíma nohama a větší hlavou. Můžete je použít k jakémukoli účelu, od orby po jízdu na koni.Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě.

9. Arabský kůň

Arabský plnokrevník

Tento kůň je šampionem všech koní. Dokázal, že je hoden přežít drsnou poušť. Jeho síla pramení z toho, jak se řídí příkazy svého jezdce. Arabové se rodí tmaví a postupem času se jejich srst mění na světlejší.

10 nejvzácnějších plemen koní na světě

Myslím, že arabští koně lidi fascinují svou mimořádnou krásou, ale zároveň jsou neuvěřitelně atletičtí. Nejzvláštnější na nich je, že své jezdce milují, uznávají je jako své osoby. Jsou nepochybně mnohem laskavější než mnoho jiných koní. Někteří historici tvrdí, že to pochází z beduínských dob, kdy tito koně žili ve stanech se svými lidmi. Dříve jedli a spali se svými lidmi a mnoho lidí si myslí, že právě tady vznikla jejich náklonnost k lidem. Jsou neuvěřitelně inteligentní a patří k nejvšestrannějším plemenům koní na světě.Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě.

8. Morgan (Morgánský kůň)

8orgánový morganský kůň)


Půvab a krása plemene morgan se hodí ke všem formám rovnosti. Rychle oceníte, jak vynikajícím jezdeckým koněm a společníkem v sedle Morgan je. Morgánský kůň je plemeno s bohatou historií a výjimečným dědictvím. Vyvíjela se více než dvě stě let, kdy se používala pro komerční a zábavní účely. Překvapivě si však zachovává vlastnosti, díky nimž byla na konci 17. století tak oblíbená. století legendární.

Dnes toto plemeno představuje jedno z nejuniverzálnějších plemen koní na světě, ať už hledáte společníka na stezku nebo pro vyjížďky, sportovního koně nebo hledáte koně pro soutěžní výstavy, všechny tyto vlastnosti a vhodnost najdete u morgána. 

7. Fríský kůň

7.Fríský kůň


V roce 1913 byli v rodokmenu pouze tři fríští hřebci. V té době byla situace beznadějná, ale díky fríským chovatelským centrům v Nizozemsku toto výjimečné plemeno stále existuje. Je to velmi zvláštní plemeno s velmi zvláštní povahou. Mají jemnou povahu, můžeme je nazvat koněmi typu Harley Davidson. Jsou to úžasně krásní koně s fantastickým tělem.

Na začátku 20. století byl fríský kůň známý jako kůň pro sport a volný čas; stále častěji a obvykle se používal jako cvičný nebo jezdecký kůň, ale v 80. letech 20. století se fríský kůň používal jako cvičný nebo jezdecký kůň, ale v 80. letech 20. století se fríský kůň používal jako cvičný nebo jezdecký kůň. let je lidé začali používat na výstavách a soutěžích. Jejich popularita roste a dnes patří k nejzajímavějším plemenům koní na světě.

6. Irský cob (cikánský kůň)

6.Irish cob (Gypsy horse) Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě . Nejlepší plemena koní na světě . Seznam plemen nejlepších koní . Nejlepší plemena koní .


Zůstalo jich jen velmi málo a každý z nich je pokladem. Jsou krásní, rychlí, silní a mají vše, co hledáte u dokonalého koně. Milují doteky, jsou velmi přátelští a mazliví. Když na ty koně začnu myslet, naskočí mi husí kůže, protože jsou tak krásní a silní. Je to pravděpodobně jedno z nejkouzelnějších plemen koní, jaké jsem kdy viděla, a od 20. let 20. století je symbolem britské romantiky. století.

5. Marwari

5.Marwari Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě . Nejlepší plemena koní na světě . Seznam plemen nejlepších koní . Nejlepší plemena koní .


Jejich uši se otáčejí, aby zachytily i ty nejmenší zvuky, a právě to z nich udělalo nejspolehlivější jízdu na bojištích. Byly doby, kdy se britské síly potýkaly s velkým počtem neúspěšných atentátů na indicko-pákistánském subkontinentu. Pokaždé, když vyslali někoho, aby zavraždil nějakého mughalského generála, jejich skrytý agent se nikdy nevrátil živý.

Důvodem jejich opakovaných neúspěchů byli marvárští koně pod sedly mughalských generálů. Protože marvárští koně mají poměrně citlivé uši, natáčeli je ve směru sebemenšího zvuku a kdykoli ucítili, že se k nim něco blíží, frekvence jejich uší se začala zvyšovat, což v té době fungovalo jako indikátor pro mughalské generály, kteří tak věděli, že se v blízkosti nachází nějaké nebezpečí, a to jim v té době pomáhalo předvídat situace Jedná se o jedno z nejaktivnějších a nejsilnějších plemen koní na celém světě.

4. Orlovský klus – Nejlepší koně

4.Orlovský klus Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě . Nejlepší plemena koní na světě . Seznam plemen nejlepších koní . Nejlepší plemena koní .
Orlovské plemeno bylo vyvinuto na konci 90. let 20. století. 18. století, aby uspokojil potřebu odolného a rychlého koně. Jedná se o jedno z nejodolnějších plemen koní na světě. Díky své historii se navíc staly symbolem královské rodiny. Jejich sláva pramení z historických vítězství, která jezdci získali v nejslavnějších světových soutěžích. Orlovský klusák byl a je bezpochyby králem trati z roku 1912. Nejlepší koně 19. století.10 nejlepších plemen koní na světě.

3. Hackney (Hackney kůň) – Nejlepší koně

3.Hackney (Hackney kůň) Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě . Nejlepší plemena koní na světě . Seznam plemen nejlepších koní . Nejlepší plemena koní .


Pokud jde o nejkrásnější a nejelegantnější plemena koní na světě, pak haknkrajci nemají konkurenci. Říká se jim hi-stepeři koňské říše. Jsou jistě nejatraktivnější. Tito koně zdědí jejich vynikající vlastnosti, ale stále potřebují zručný výcvik. Po 12 až 13 týdnech tréninku je tedy nejelegantnější kůň připraven na několik dlouhých skoků na závodišti.Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě.

2. Andaluský kůň – Nejlepší koně

2.Andaluský kůň Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě . Nejlepší plemena koní na světě . Seznam plemen nejlepších koní . Nejlepší plemena koní .


Jedná se o jedno z nejvěrnějších plemen koní s velkým srdcem. Jsou tak štědří, že se vám někdy pokusí dát i to, co nemají.Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě.

1. Anglický plnokrevník -Nejlepší koně

1.Anglický plnokrevník Nejlepší koně 10 nejlepších plemen koní na světě . Nejlepší plemena koní na světě . Seznam plemen nejlepších koní . Nejlepší plemena koní
Když se irské plnokrevné klisně narodí mládě, panuje tiché očekávání. Doufáme, že právě tento kůň bude tím, jehož fyzický vzhled by mu mohl dát výhodu nad jeho vrstevníky, pokud jde o vytrvalost a rychlost. Jedná se o jedno z plemen koní, které bylo za posledních 250 let navrženo a zdokonaleno speciálně pro toho jediného koně, který dokáže zdolat celý svět. Jsou to šampioni koňské říše, pokud jde o eleganci, vytrvalost a rychlost. Je to jistě jedno z nejzajímavějších plemen koní na světě.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button