FARMOVÉ KONĚKoně

10 nejkrásnějších koní z celého světa

10 nejkrásnějších koní z celého světa . Nejkrásnější koně z celého světa. Nejkrásnější plemena koní, která můžete potkat. 10 nejkrásnějších koní.

Podle některých blogů na internetu je kůň Akhalteke (plemeno Akhal-Teke) oficiálně nejkrásnějším koněm na světě. Má velmi lesklou, velmi zlatou srst, která nejvíce upoutá pozornost. Nejneobvyklejší? Možná. Zde je seznam našich oblíbených

10 nejkrásnějších koní z celého světa.

10. Dalmatinský kůň – 10 nejkrásnějších koní 

10. Dalmatinský kůň


Dalmatinský kůň neboli britský strakatý pony je vzácný.Ve Velké Británii se jich ročně narodí méně než 200. Donedávna byli považováni za moderní plemeno koní. Nyní se však předpokládá, že tato úžasná zvířata jsou na světě již nejméně 25 000 let.

9. Mustang – 10 nejkrásnějších koní 

9. Mustang


Mustang je divoký kůň severoamerického Západu. Koně do Ameriky přivezli Španělé.

10 nejsilnějších plemen koní na světě

8. Marwari – 10 nejkrásnějších koní 

8. Marwari


Marvárský kůň, známý svou odolností, je vzácné plemeno koní z Indie.

7. Fríský kůň – 10 nejkrásnějších koní 

7. Fríský kůň


Fríský kůň je plemeno koně pocházející z Fríska v Nizozemsku. Fríští koně jsou elegantní a mrštní. Ve středověku byli velmi žádaní jako váleční koně po celé kontinentální Evropě. V raném a pozdním středověku jejich velikost umožňovala nosit rytíře ve zbroji.

6. Hafling – 10 nejkrásnějších koní 

6. Hafling 10 nejkrásnějších koní z celého světa . Nejkrásnější koně z celého světa . Nejkrásnější plemena koní, která můžete potkat . 10 nejkrásnějších koní


Hafling , je plemeno koní chované v Rakousku a severní Itálii. Haflingové jsou poměrně malí koně, vždy kaštanové barvy, mají charakteristickou chůzi, která je popisována jako energická, ale hladká, jsou svalnatí a elegantní.

5. Andaluský kůň

5. Andaluský kůň 10 nejkrásnějších koní z celého světa . Nejkrásnější koně z celého světa . Nejkrásnější plemena koní, která můžete potkat . 10 nejkrásnějších koní


Jedná se o plemeno koní z Pyrenejského poloostrova, které je známé jako čistokrevný španělský kůň. Od 15. století je považováno za samostatné plemeno. V historii byl známý jako válečný kůň a cenila si ho šlechta.

4. Irský koláč

4. Irský cob 10 nejkrásnějších koní z celého světa . Nejkrásnější koně z celého světa . Nejkrásnější plemena koní, která můžete potkat . 10 nejkrásnějších koní
Je to malé plemeno známé svou bohatou péřovou srstí , obvykle černobílé barvy.

3. Morgan

3. Morgan 10 nejkrásnějších koní z celého světa . Nejkrásnější koně z celého světa. Nejkrásnější plemena koní, která můžete potkat. 10 nejkrásnějších koní z celého světa.


Morgánský kůň je jedním z nejstarších plemen koní chovaných ve Spojených státech. Je to kompaktní, ušlechtilé plemeno, obvykle černé nebo kaštanové barvy. Plemeno, které se používá v anglických i westernových disciplínách, je známé svou všestranností.

2. Arabský plnokrevník

2. Arabský plnokrevník 10 nejkrásnějších koní z celého světa . Nejkrásnější koně z celého světa . Nejkrásnější plemena koní, která můžete potkat . 10 nejkrásnějších koní


Arabský plnokrevník je díky svému charakteristickému tvaru hlavy a vysokému ocasu jedním z nejsnáze rozpoznatelných plemen koní na světě. Je to také jedno z nejstarších plemen. V průběhu historie se arabští koně rozšířili po celém světě především díky válkám a obchodu a byli využíváni k vylepšování jiných plemen, kterým dodávali rychlost, ušlechtilost, vytrvalost a tvrdost kostí.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

1. Achaltekin kůň

Achaltekin kůň 10 nejkrásnějších koní z celého světa . Nejkrásnější koně z celého světa . Nejkrásnější plemena koní, která můžete potkat . 10 nejkrásnějších koní
Tento kůň z Turecka je podle některých internetových stránek oficiálně nejkrásnějším koněm na světě. Tento velmi atraktivní kůň patří k plemeni akhal-teke. Mají pověst rychlých a vytrvalých, inteligentních a s výrazným kovovým leskem. Díky lesklé srsti se jim přezdívalo „zlatí koně“.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button