FARMOVÉ KONĚKoně

10 nejkrásnějších plemen koní z celého světa

Nejkrásnější kůň na světě. 10 nejkrásnějších plemen koní z celého světa, která musíte vidět. Podle čeho se hodnotí nejkrásnější koně světa ?

Podle některých blogů na internetu je turkmenský kůň (plemeno Akhal-Teke) oficiálně nejkrásnějším koněm na světě. Existuje však mnoho pěkných plemen koní z celého světa. Zde je seznam našich 10 nejkrásnějších koní z celého světa.

10. Dalmatinský kůň

10. Dalmatinský kůň


Dalmatinský kůň nebo britský strakatý pony je vzácný , protože ve Spojeném království se jich ročně narodí méně než 200. Donedávna byli považováni za moderní plemeno koní. V současnosti se však předpokládá, že tato úžasná zvířata jsou na světě již nejméně 25 000 let.

9. Mustang

9. Mustang


Mustang je divoký , zdivočelý kůň severoamerického západu.Předpokládá se, že vznikl z plemen koní, které do Ameriky přivezli Španělé.10 nejkrásnějších plemen koní z celého světa.

8. Marwari kůň

8. Marwari kůň


Marvárský kůň, známý svou odolností, je vzácné plemeno koní z Indie. Je také známý svými ušními špičkami , které se otáčejí dovnitř.

7. Fríský kůň

7. Fríský kůň


Pro někoho Nejkrásnější kůň na světě . Fríský kůň je plemeno koně pocházející z Fríska v Nizozemsku. Fríští koně jsou elegantní a silní. Ve středověku byli velmi žádaní jako váleční koně po celé kontinentální Evropě. V raném středověku jejich velikost umožňovala nosit rytíře ve zbroji.

6. Kůň Hafling

6. Haflingský kůň 10 nejkrásnějších plemen koní z celého světa Nejkrásnější kůň na světě


Hafling, také Avelignese, je plemeno koní chované v Rakousku a severní Itálii. Haflingové jsou poměrně malí koně, vždy kaštanové barvy, mají charakteristický chod, který je popisován jako energický, ale plynulý, jsou svalnatí, ale elegantní.

5. Andaluský kůň

5. Andaluský kůň 10 nejkrásnějších plemen koní z celého světa nejkrásnější kůň na světě

Nejkrásnější kůň . Jedná se o plemeno koní z Pyrenejského poloostrova. Od 15. století je považováno za samostatné plemeno. V historii byl známý jako válečný kůň a cenila si ho šlechta.

4. Cikánský kůň

4. Cikánský kůň 10 nejkrásnějších plemen koní z celého světa nejkrásnější kůň na světě
Je to malé plemeno známé svým velkým opeřením a jednoduchou černobílou srstí.

3. Morgan

3. Morgan 10 nejkrásnějších plemen koní z celého světa Nejkrásnější kůň na světě


Morgánský kůň je jedním z nejstarších plemen koní chovaných ve Spojených státech. Je to krásné plemeno, obvykle černé nebo kaštanové barvy. Plemeno, které se používá v anglických i westernových disciplínách, je známé svou všestranností.

2. Arabský kůň

2. Arabský kůň 10 nejkrásnějších plemen koní z celého světa nejkrásnější kůň na světě


Arabský kůň je díky svému charakteristickému tvaru hlavy a vysokému ocasu jedním z nejsnáze rozpoznatelných plemen koní na světě. Je to také jedno z nejstarších plemen. V průběhu historie se arabští koně rozšířili po celém světě především kvůli válce a obchodu. Vylepšovali jiná plemena tím, že jim dodávali rychlost, vytříbenost, vytrvalost a silnou kostru.

Nejkrásnější kůň na světě

Přečtěte si také :

10 nejvzácnějších plemen koní na světě

1. Akhal-Teke

1. Akhal-Teke 10 nejkrásnějších plemen koní z celého světa Nejkrásnější kůň na světě
Tento kůň z Turecka je podle některých internetových stránek oficiálně nejkrásnějším koněm na světě. Tento velmi atraktivní kůň patří k plemeni akhal-teke. Mají pověst rychlých a vytrvalých, inteligentních a s výrazným kovovým leskem. Díky lesklé srsti palominů a jelenů se jim přezdívá „zlatí koně“.Nejkrásnější kůň.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button