Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Pes Bardino: charakteristika, výchova a výcvik

Pes bardino, známý také jako bardino majorero nebo perro de presa canario, je původní plemeno psa z ostrova Fuerteventura na Kanárských ostrovech. Toto plemeno se již více než šest století používá jako hlídací a pastevecký pes. Bardino je známý svými vlastnostmi a schopnostmi, které mu umožňují pracovat na farmách a pastvinách.

Bardino

 

Bardino

 

Bardino je silný a odolný pes, který se snadno přizpůsobí jakémukoli prostředí. Jeho silná postava a výbušná síla jsou důvodem, proč je využíván jako hlídací pes. Kromě toho je Bardino také velmi oddaný a věrný svému majiteli. Díky svým schopnostem a vlastnostem je ideálním psem pro lidi, kteří hledají spolehlivého a odhodlaného psa.

Historie města Bardin sahá do 15. století, kdy první kastilští dobyvatelé přivezli na ostrov Fuerteventura první psy plemene bardin. Od té doby se Bardino stalo nedílnou součástí zemědělského a pasteveckého života na ostrově. Dnes je bardino uznán jako původní plemeno a jeho chov a ochrana jsou pod dohledem Asociace pro ochranu perro majorero a Španělské královské kynologické společnosti.

 

Vzhled a vlastnosti

 

Vzhled a vlastnosti

 

Bardinský pes, známý také jako majorero, je plemeno psa, které se vyznačuje robustností a atletickou stavbou těla. V této části se podíváme na různé aspekty vzhledu a vlastností tohoto psa.

 

Velikost a hmotnost

Bardžanský pes je plemeno velkých psů. Jeho výška v kohoutku může dosahovat až 65 cm a hmotnost se pohybuje kolem 40-50 kg. Samice jsou o něco menší, s výškou v ramenou do 60 cm a hmotností kolem 30-40 kg.

 

Barva a srst

Bardžanský pes má hustou a hustou srst, která slouží jako ochrana před horkem a chladem. Barva srsti může být černá, šedá nebo béžová.

 

Hlava a uši

Bardina má poměrně velkou a robustní hlavu. Má širokou lebku a silné čelisti. Uši jsou středně velké a vztyčené.

Ocas a oči

Ocas bardiny je středně dlouhý a silný, stočený do kruhu nebo do tvaru kosočtverce. Oči jsou středně velké a tmavě zbarvené.

Bardin je celkově silný, má mohutné kosti a dobře osvalené tělo. Jeho vlastností je vytrvalost a odvaha.

Výcvik a trénink Bardiny vyžaduje důslednost a trpělivost. Je to pes, který se snadno učí, ale zároveň potřebuje nastavené hranice a pravidla.

 

Charakter a chování

Bardžanský pes je plemeno, které má v sobě zakomponovanou celou řadu vlastností. Jeho povaha závisí na jeho temperamentu a užitném zaměření. Bardžanský pes je známý svou sebejistotou a dominancí. Toto plemeno má v povaze také silný ochranitelský instinkt, kterým chrání své majitele a jejich majetek.

 

Vztah k rodině a dětem

Pes Bardino je velmi oddaný své rodině a děti jsou pro něj velmi důležité. Vzhledem k jeho velikosti a síle je však třeba dbát na to, aby si s ním děti nehrály hrubě a náhodou ho nezranily. Bardžanský pes je velmi citlivý a miluje společnost své rodiny.

 

Vztah k cizím lidem

Bardžanský pes má také ve své povaze rezervovaný postoj k cizím lidem. Je to hlídací pes a jeho úkolem je chránit své majitele a jejich majetek. Proto je nutné věnovat pozornost tomu, jak se pes chová k cizím lidem. Bardžanský pes potřebuje důkladný výcvik a socializaci, aby se naučil rozpoznat, kdy potřebuje ochranu a kdy ne.

 

Vztah k ostatním psům

Bardžanský pes může mít problémy s jinými psy, zejména se psy stejného pohlaví. Jeho dominance může vést k agresivnímu chování vůči ostatním psům. Proto je nutné věnovat pozornost tomu, jak se pes bardino chová v přítomnosti jiných psů. Výcvik a socializace s ostatními psy může pomoci zmírnit jeho agresivní chování.

 

Bardino je aktivní a nezávislý pes, který potřebuje spoustu pohybu a zábavy. Díky své povaze je vhodný jako hlídací a ochranný pes. Má silný teritoriální instinkt a potřebuje chránit své území. Výcvik a socializace jsou pro plemeno bardino velmi důležité, aby se naučilo správně chovat ke svému okolí.

 

Zdraví a péče

Bardžanský pes je plemeno, které vyžaduje náležitou péči a pozornost, aby bylo zdravé a šťastné. Toto plemeno bývá zdravé, ale může se vyskytnout několik zdravotních problémů, které je třeba co nejdříve odhalit a léčit. V této části se dozvíte některé základní informace o péči o psa plemene bardino, jako je výživa, cvičení, hygiena a zdravotní problémy.

 

Výživa a krmení

Stejně jako ostatní plemena potřebuje bardino vyváženou stravu, která odpovídá jeho věku a úrovni aktivity. Je důležité, aby pes dostával kvalitní krmivo, které obsahuje všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály. Tento pes by měl být krmen dvakrát denně a měl by mít dostatek vody. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Cvičení a aktivity

 

Cvičení a aktivity

 

Bardžanský pes je aktivní plemeno a potřebuje dostatek pohybu a pohybu. Je důležité, aby byl pes pravidelně venčen na vodítku nebo v bezpečném výběhu, kde se může volně pohybovat. Tento pes má rád aktivity, jako je běhání, plavání a hra s míčem. Je důležité, aby byl pes pravidelně cvičen, aby se udržel v kondici a zabránilo se nadměrnému přibírání na váze.

 

Hygiena a čištění

Bardžanský pes má hustou a hrubou srst, která vyžaduje pravidelnou péči. Je důležité, aby byl pes pravidelně kartáčován, aby se na srsti netvořily uzlíky a rohože. Tento pes by se měl koupat podle potřeby, ale ne příliš často, aby nedošlo k odstranění přirozené ochranné vrstvy kůže. Je důležité, aby se psovi pravidelně čistily zvukovody a zuby. Jak naučit psa chodit na záchod – 9 tipů do začátku

 

Zdravotní problémy a nemoci

Bardžanský pes je obvykle zdravé plemeno, ale může se vyskytnout několik zdravotních problémů. Mezi nejčastější zdravotní problémy, které se mohou u bardinů vyskytnout, patří ušní infekce a zdravotní problémy pohybového aparátu. Je důležité, aby byl pes pravidelně kontrolován veterinářem a v případě jakýchkoli zdravotních problémů co nejdříve ošetřen.

 

Výcvik a socializace Bardino

 

Výcvik a socializace Bardino

 

Vzdělávání a odborná příprava

Bardžanský pes je plemeno známé svou inteligencí a ochotou učit se novým věcem. Výchova a výcvik poslušnosti jsou proto důležité, aby pes věděl, jak se chovat v různých situacích a jak být poslušný. Jak naučit psa jíst granule

Při výchově je důležité být důsledný a používat pozitivní metody výcviku. Bardžanský pes potřebuje jasnou hierarchii a vědět, kdo je jeho pánem. Výcvik by měl být založen na odměňování dobrého chování a ignorování špatného chování.

Výcvik poslušnosti je důležitý proto, aby pes věděl, jak se chovat na veřejnosti a v různých situacích. Bardžanského psa je třeba naučit základní povely, jako je sedni, lehni, ke mně a další. Měl by se také naučit chodit na vodítku a reagovat na povel „stůj“.

 

Socializace a adaptace

Socializace je důležitá, aby se pes dokázal přizpůsobit různým situacím a necítil se ohrožen v přítomnosti jiných lidí a zvířat. Bardžanský pes by měl být socializován od malého štěněte, aby byl v budoucnu připraven na různé situace.

Během socializace by měl být pes vystaven různým zvukům, pachům a situacím. Měl by se také naučit, jak se chovat v přítomnosti jiných psů a lidí. Je důležité, aby se pes necítil ohrožený a naučil se, jak se chovat v různých situacích.

 

Adaptace je důležitá, aby se pes dokázal přizpůsobit životu v rodině a ve společnosti. Bardžanského psa je třeba naučit, jak se chovat v domě a na zahradě. Měl by se také naučit, jak se chovat v přítomnosti hostů a dětí.

Výcvik a výchova jsou důležité, aby se pes dokázal přizpůsobit různým situacím a byl poslušný. Bardžanský pes by měl být vystaven různým situacím a měl by se naučit, jak se v různých situacích chovat. Měl by se také naučit, jak se chovat v přítomnosti jiných psů a lidí.

 

Historie a původ Bardino Psa

 

Historie a původ Bardino Psa

 

Historie společnosti Bardino Psa

Pes bardino, známý také jako majorero, je plemeno psa pocházející z ostrova Fuerteventura, který se nachází na Kanárských ostrovech. Toto plemeno bylo poprvé zaznamenáno v roce 15. století, kdy kastilští dobyvatelé přivezli na ostrov první psy plemene bardin.

Pes bardino byl původně používán k ochraně dobytka a majetku před zvěří a zloději. Časem se však stal oblíbeným společníkem a ochráncem rodiny. Dnes je toto plemeno považováno za vzácné a je chráněno jako součást kulturního dědictví ostrova Fuerteventura.

 

Původ názvu Bardino Psa

Bardino je plemeno, které se vyvinulo na ostrově Fuerteventura na Kanárských ostrovech. Toto plemeno je úzce spjato s ostrovem a jeho kulturou. Pes bardino byl původně vyšlechtěn k ochraně dobytka a majetku před zvěří a zloději.

 

Postupem času se toto plemeno rozšířilo a stalo se oblíbeným společníkem a ochráncem rodiny. V současnosti je pes bardino vzácným plemenem a je chráněn jako součást kulturního dědictví ostrova Fuerteventura.

Pes bardino je úzce příbuzný s dalšími plemeny, jako je Perro de Presa Canario, Perro Majorero a Perro Bardino. Tato plemena mají společný původ a byla vyšlechtěna na ostrově Fuerteventura. Pes bardinský je známý také jako pes kanárský a je uznáván Španělskou královskou kynologickou společností a Asociací na ochranu psa perro majorero.

 

Bardino Dog a další plemena

Srovnání s Presa Canario

Pes bardino a pes presa canario jsou dvě plemena psů z Kanárského souostroví, která mají některé společné znaky, ale také významné rozdíly. Presa Canario je mnohem větší a těžší pes než Bardino. Presa canario je tedy považován za plemeno psa. Který byl tradičně používán k bojovým účelům, zatímco bardino byl používán jako pastevecký a hlídací pes. Presa Canario bývá agresivní a dominantní, zatímco Bardino je spíše klidný a přátelský.

 

Srovnání s jinými plemeny

Bardino je plemeno psa z Kanárského souostroví, které má některé podobné vlastnosti s jinými plemeny, ale také některé zásadní rozdíly. Například bardino a mastif mají podobnou stavbu těla a obě jsou velká plemena psů. Bardino je však aktivnější a bývá přátelštější než mastif. Bardino a Presa Canario mají některé společné rysy, ale Bardino je méně agresivní a přátelštější než Presa Canario.

V porovnání s ostatními plemeny psů je bardýn vhodný pro majitele, kteří hledají přátelské a aktivní plemeno, které se dobře hodí do rodiny. Bardino se dobře snáší s dětmi a ostatními domácími zvířaty. Vzhledem ke své velikosti a aktivní povaze však potřebuje dostatek pohybu a stimulace.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button