Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Sv. Michaelovo plemeno psa: Vše o plemeni

Sv. Michala je plemeno psa, které má své kořeny v Portugalsku. Toto plemeno je známé svou silou a inteligencí, takže je ideální pro práci s dobytkem a hlídání majetku. Sv. Michal má silnou a svalnatou postavu, která mu umožňuje tvrdě pracovat za každého počasí.

 

Sv. Michael

 

Fila svatého Michaela

 

Toto plemeno se vyznačuje odvahou a oddaností svému majiteli. Sv. Michala je velmi inteligentní pes, který se snadno učí a rychle si zapamatuje nové věci. Toto plemeno je také známé svou schopností chránit svého majitele a jeho majetek.

Pokud hledáte silného, inteligentního a věrného psa, Fila St. Michala pro vás může být ideální volbou. Toto plemeno se vyznačuje schopností tvrdě pracovat a chránit svého majitele, takže je ideální pro práci s dobytkem a hlídání majetku.

Historie a původ

 

Historie a původ

19. století

Sv. Michala, známá také jako portugalská fila, je plemeno psa, které pochází z ostrova São Miguel na Azorech. Toto plemeno bylo vyšlechtěno v 19. století a sloužil k hlídání dobytka a majetku.

Portugalsko

Sv. Michala je jedním z portugalských plemen psů a je považována za národní plemeno. Toto plemeno je v Portugalsku velmi oblíbené a často se používá k hlídání majetku a lovu zvěře. Portugalská plemena psů 8 plemen z Portugalska

Brazílie

Sv. Michala se stala populární také v Brazílii, kde se z ní vyvinulo plemeno brazilský filu. Toto plemeno se používá k hlídání majetku a lovu zvěře.

Původ kostela sv. Skot svatého Michala je úzce spjat s kulturou chovu dobytka na Azorských ostrovech a v Portugalsku. Plemeno vzniklo na základě potřeby chránit dobytek a majetek před vlky a jinými predátory. Fila St. Michala je známá svou odvahou, silou a inteligencí, které jí umožňují pracovat i v obtížných podmínkách.

V současné době je ve Fila St. Svatý Michael je stále oblíbený jako dobytkářský pes, ale také jako pes pro hlídání majetku a ochranu lidí. Toto plemeno se vyznačuje věrností a oddaností svému majiteli.

 

Fyzikální vlastnosti Fila sv. Michael

 

Fyzická charakteristika St. Michael's Fila

 

Sv. Michala je silný a inteligentní dobytkářský pes, který je vyhledávaný pro své fyzické vlastnosti, které mu umožňují těžkou práci za každého počasí. Tento skvělý dobytkářský pes se hodí také k hlídání majetku a ochraně lidí.

Výška

Sv. Michala je velký pes s výškou v kohoutku 65 až 75 cm u psů a 60 až 70 cm u fen.

Kabát

Plášť kostela sv. Michala je krátká, hustá a hrubá. Má dvojitou vrstvu srsti, která mu umožňuje pracovat i v extrémních podmínkách. Barva srsti je většinou černá nebo tmavě hnědá s bílými nebo hnědými znaky.

 

Hlava

Hlava kostela sv. Michala je mohutná a široká, s velkými čelistmi. Má široký čenich a dobře vyvinuté pysky.

 

Oči

Oči sv. Michala jsou středně velké a šikmé. Mají tmavou barvu a nacházejí se hluboko v hlavě.

 

Uši

Uši sv. Michala jsou středně velké a mají trojúhelníkový tvar. Jsou umístěny vysoko na hlavě a nosí se vzpřímeně.

Krk

Krk sv. Michal je silný a svalnatý. Je malý a dobře osvalený.

 

Trup

Mrtvola sv. Michal je silný a svalnatý. Má hluboký hrudník a dobře osvalená záda. Jeho břicho je dobře zatížené a silné.

Celkově, Fila St. Michael je velký a mohutný pes se silnými fyzickými vlastnostmi, které mu umožňují tvrdě pracovat za každého počasí a být skvělým dobytkářským psem.

 

Povaha a chování Fila sv. Michael

 

Povaha a chování Fila St. Michael

 

Sv. Michala je plemeno psa s velmi temperamentní povahou. Tento pes je inteligentní a učenlivý, ale zároveň velmi oddaný svému majiteli a rodině.

 

Smart

Sv. Michaelmas je považován za velmi inteligentní plemeno psa. Tento pes si rychle osvojuje nové povely a dokáže se naučit i složitější úkoly. Díky své inteligenci je tento pes vhodný pro různé disciplíny, jako je agility, obedience nebo různé druhy výcviku.

Mírumilovný

Sv. Michala je plemeno psa s klidnou povahou. Tento pes je velmi klidný a nemá sklony k agresi vůči lidem. I když se může stát, že se pes bude bránit, když se cítí ohrožen, obecně je to velmi přátelský pes.

 

Poslušný

Sv. Michala je plemeno psa, které je velmi poslušné svému majiteli. Tento pes se velmi rád učí novým věcem a snaží se svému majiteli vyhovět. Při pravidelném výcviku a výchově může být tento pes velmi poslušným a spolehlivým společníkem.

Sv. Michala je tedy plemeno psa s velmi zajímavou povahou. Tento pes je inteligentní, klidný a poslušný, což z něj dělá vhodného společníka pro lidi, kteří hledají věrného a spolehlivého psa.

 

Zdraví a péče

Dobrý den,

Sv. Michala je plemeno psa, které je obecně zdravé a nemá mnoho zdravotních problémů. Jako u každého psa se však i u tohoto plemene mohou vyskytnout zdravotní problémy. Mezi nejčastější problémy patří dysplazie kyčelních kloubů, oční problémy a kožní problémy. Je důležité pravidelně kontrolovat zdravotní stav psa u veterináře a dodržovat doporučené očkovací plány.

Výživa

Sv. Michala potřebuje vyváženou stravu, která obsahuje všechny potřebné živiny a vitamíny. Je důležité zajistit psovi dostatek bílkovin a tuků. Výběr krmiva by měl zohledňovat věk, hmotnost a aktivitu psa. Doporučuje se krmit psa dvakrát až třikrát denně a zajistit mu dostatek čerstvé vody.

Péče

 

Sv. Michala má hustou a dlouhou srst, která vyžaduje pravidelnou péči. Je důležité psa pravidelně kartáčovat a stříhat mu srst. Důležité je také pravidelně kontrolovat zuby, abyste předešli vzniku zubního kamene a zápachu z úst. Doporučujeme pravidelně chodit na prohlídky k veterináři a dodržovat doporučené očkovací plány.

 

Převzato z

Sv. Michala je vynikající pes, který má mnohostranné využití. Následující podkapitoly poskytují přehled o tom, jak lze tohoto psa použít. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Hlídací pes

Sv. Michala je vynikající hlídací pes. K cizím lidem je velmi asertivní a dokáže ochránit svůj domov i své majitele. Tento pes má silný ochranářský instinkt a dokáže se postavit jakémukoli nebezpečí. Jeho silná a robustní postava a smysl pro vnímání z něj dělají vynikajícího hlídacího psa.

 

Skotský pes

Sv. Michala je vynikající dobytkářský pes. Ve své rodné zemi je tento pes vyhledáván chovateli dobytka pro své fyzické vlastnosti, které mu umožňují těžkou práci za každého počasí. Jeho silná stavba těla a schopnost pracovat v obtížných podmínkách z něj dělají vynikajícího dobytkářského psa.

 

Ovčácký pes

Sv. Michala je také vynikající pastevecký pes. Jeho silný ochranářský instinkt a schopnost pracovat v obtížných podmínkách mu umožňují úspěšně chránit stáda a vést je na pastvu. Jeho silná stavba těla a schopnost pracovat v obtížných podmínkách z něj činí vynikajícího pasteveckého psa.

 

Společník

Sv. Michala je vynikající společnice. Je velmi inteligentní a oddaný svým majitelům. Je to pes, který se velmi dobře přizpůsobuje svému okolí a může se stát věrným a milujícím společníkem. Jeho přátelská povaha a schopnost být věrným společníkem z něj dělají vynikajícího společníka pro každého, kdo chce mít věrného a oddaného přítele.

Celkově, Fila St. Michael je vynikající pes, který má mnohostranné využití. Jeho silná stavba těla, inteligence a oddanost z něj dělají vynikajícího společníka a pracovního psa.

 

Výcvik a chov

 

 

 

Majitel

Majitel společnosti Fila sv. Michael by měl být zodpovědný a mít zkušenosti s výchovou a výcvikem psů. Toto plemeno je velmi silné a inteligentní, takže potřebuje majitele, který mu bude schopen poskytnout odpovídající péči a výcvik. Majitel by měl být připraven na to, že Fila sv. Michal bude potřebovat hodně pohybu a fyzické aktivity, stejně jako být velmi pozorný a trpělivý při tréninku.

 

Školení

Sv. Michala je velmi inteligentní pes, proto je důležité začít s výcvikem co nejdříve. Majitel by měl začít s jednoduchými povely, jako je „sedni“ a „lehni“, a postupně přecházet na složitější povolení. Je důležité, aby byl výcvik důsledný a pozitivní, aby se pes necítil frustrovaný nebo zastrašený.

 

Během výcviku Fila St. Michael řekl, že je důležité používat pozitivní posilování, jako jsou odměny a pochvaly, aby byl pes motivovaný a zaujatý. Majitel by měl být trpělivý a nevyhýbat se opakování povelu, dokud ho pes nedokáže provést napoprvé.

 

Chov

Sv. Michala je velký a silný pes, proto je důležité, aby byl chovatel zodpovědný a zkušený. Je důležité, aby byl pes správně socializován a vychován tak, aby byl schopen žít v harmonii s ostatními zvířaty a lidmi.

Je také důležité, aby byl pes správně krmen a měl dostatek pohybu a fyzické aktivity. Sv. Michael je dobytkářský pes, takže by měl být chován v prostředí, kde bude mít dostatek pohybu a práce.

 

Při chovu Fila st. Důležitá je také péče o Michaelovo zdraví a péče o jeho srst a kůži. Majitel by měl pravidelně kontrolovat zdravotní stav psa a v případě potřeby navštívit veterináře.

 

Klasifikace

FCI

Sv. Michael’s je plemeno psa uznané Mezinárodním kynologickým svazem (FCI) pod kódem 340 ve skupině 2 – pinčové a knírači, molossoidi a švýcarští salašničtí psi.

Skupina

Ve skupině pinčů a kníračů, molossoidních plemen a švýcarských salašnických psů je sv. Michala patří do sekce molossoidních plemen. Tato skupina plemen se vyznačuje silnou a mohutnou stavbou těla, silnou kůží, pevnými kostmi a silnými svaly.

Molossoidní plemena

 

Molossoidní plemena jsou plemena psů, která mají silnou a mohutnou stavbu těla, silnou kůži, silné kosti a svaly. Patří mezi ně bulmastif, německá doga, mastif, neapolský mastif, rotvajler a bernardýn. Sv. Michala patří k následujícím plemenům.

Knírači a pinčové

Knírači a pinčové jsou plemena psů malého až středního vzrůstu, mají krátkou srst a vyznačují se živým temperamentem. Patří mezi ně čivava, jezevčík, knírač, knírač a pinč. Sv. Michala se od těchto plemen výrazně liší svým velkým a mohutným vzrůstem a silnou kůží.

Sv. Michala je silné a mohutné psí plemeno, které patří mezi molossoidní plemena a do skupiny pinčů a kníračů.

 

Srovnání s jinými plemeny

 

Fila Brasileiro

Sv. Michala a Fila Brasileiro jsou si v mnohém podobné. Obě plemena jsou velmi silná, mají velkou fyzickou sílu a jsou vhodná pro pasení dobytka. Fila Brasileiro je však o něco větší než Fila St. Michael a má silnější postavu. Fila Brasileiro je také o něco agresivnější než Fila St. Michael a vyžaduje zkušeného majitele. Na druhou stranu, Fila sv. Michala je vhodnější pro rodiny s dětmi a je o něco méně náročná na výcvik.

Wolf

Sv. Michaelmas a vlk jsou dva velmi odlišné druhy zvířat, ale mají některé společné znaky. Oba druhy mají silné zuby a jsou schopny odehnat dobytek. Vlk je však mnohem větší a silnější než Fila sv. Michael a je také mnohem nebezpečnější pro lidi. Vlka také nelze chovat jako domácího mazlíčka a vyžaduje speciální prostředí a výcvik. Sv. Michala je vhodná pro rodiny s dětmi a je mnohem méně nebezpečná než vlk.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button