Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Pikardský španěl: Charakteristika plemene

Pikardský španěl, známý také jako epagneul pikard, je plemeno psa pocházející z Francie. Toto velké plemeno španělů je známé svou svalnatou postavou, citlivými končetinami a veselým výrazem. Pikardský španěl je odolné plemeno, které snáší drsné povětrnostní podmínky a je ideálním společníkem pro venkovní aktivity.

 

Pikardský španěl

 

Pikardský španělň

Plemeno je uznáváno Mezinárodní kynologickou federací (FCI) a existuje již více než sto let. Pikardský španěl je dobře vyvinuté plemeno se širokou, kulatou lebkou, výraznou meziočnicovou kostí a plochými boky. Obličej tohoto plemene se vyznačuje velmi skloněným čelem, které není obdélníkové. Uši tohoto plemene by měly být sledovány, protože jsou náchylné k otitidě, což je častá ušní infekce u psů se svěšenýma ušima.

Pikardský španěl je velké plemeno, které vyžaduje hodně pohybu a duševní stimulace. Jsou známé svou přátelskou a láskyplnou povahou, což z nich dělá ideální rodinné mazlíčky. Toto plemeno je také cvičitelné a může vynikat v různých aktivitách, jako je obedience, agility a lov. Celkově je pikardský španěl pozoruhodné plemeno, které jistě přinese radost a společnost do každé domácnosti.

 

Dějiny pikardského Španěla

 

Dějiny pikardského Španěla

 

Pikardský španěl, původně známý jako pikardský španěl, je staré francouzské plemeno, jehož kořeny sahají do oblasti Pikardie. Toto plemeno bylo vyšlechtěno v roce 17. století a vznikl spojením místních Španělů a psa z Oyselu.

V minulosti byl pikardský španěl oblíbeným psem pro lov ptáků a drobné zvěře. Tento pes se používal také k aportování, což znamená, že přinesl ulovenou zvěř zpět svému majiteli. V dnešní době je pikardský španěl spíše domácím společníkem a méně často se používá k lovu.

Pikardský španěl má mnoho společných rysů s ostatními francouzskými španěly, například s bretaňským španělem. Tito psi jsou si podobní velikostí i vzhledem, ale mají různé barvy srsti a odlišné využití při lovu.

Pikardský španěl byl oblíbený také u králů a šlechty. Král Jan II. Francouz měl oblíbeného psa, kterým byl pikardský španěl. Tento pes byl dokonce zobrazován na mnoha obrazech a měl své místo i v literatuře.

Pikardský španěl je plemeno s bohatou historií a kulturním významem ve Francii. Díky své mírné povaze a schopnosti být skvělým rodinným mazlíčkem je tento pes oblíbeným domácím mazlíčkem.

 

Charakteristika pikardského španěla

 

Charakteristika pikardského španěla

 

Pikardský španěl je středně velký, svalnatý pes, který se vyznačuje přátelskou a klidnou povahou. Tento pes je vhodný jako rodinný společník, ale také jako lovecký pes. Pikardský španěl má krásnou hnědou srst, která se vyznačuje měkkostí a hedvábností.

 

Obecný popis

Pikardský španěl má kohoutkovou výšku 55 až 60 cm a váží kolem 20 kg. Jeho trup je dobře vyvážený a harmonický. Hlava je kulatá a široká, s výrazným výběžkem mezi temenní kostí a plochými stranami lebky. Oči jsou velmi výrazné, nízko posazené a mají přátelský výraz. Uši jsou dobře nasazené, mírně konkávní za kohoutkem a poměrně široké.

 

Podrobnosti o karoserii

Hřbet je rovný a silný, s hlubokým hrudníkem a dobře vyvinutými bederními hrboly. Hrudník je hluboký a široký, s konvexními a konkávními oblouky. Ocas je poměrně krátký a mírně zahnutý. Přední končetiny jsou rovné a silné, zadní silné a svalnaté, se středně dlouhými stehny a krátkými tlapami.

 

Vzhled a srst

Pikardský španěl má hnědou a širokou srst se stříbrnými a šedými skvrnami. Srst je měkká a hedvábná, krátká. Kůže je silná a pevná. Celkový vzhled pikardského španěla je mohutný, se silnými citlivými končetinami, jemným a výrazným pohledem, hlava je nesena vesele a hrdě.

 

Chyby ve standardu pikardského španěla

 

Chyby ve standardu pikardského španěla

 

Některé vady standardu pikardského španěla zahrnují příliš dlouhou nebo příliš krátkou srst, nepravidelné zbarvení srsti a nevyvážené tělesné proporce. Šampon na vlasy

 

Lebka a obličejová část

Lebka je kulatá a široká, s výrazným výběžkem mezi temenní kostí a plochými stranami lebky. Obličej je spíše kulatý, středně silný, s dlouhými a širokými rty, které přečnívají a dělají tlamu výrazně hranatou. Hřbet nosu je dlouhý a velmi široký. Francouzská plemena psů – 15 francouzských plemen psů
 

Osobnost a chování pikardského španěla

 

Osobnost a chování pikardského španěla

 

Pikardský španěl je přátelský, inteligentní, věrný a milující pes. Je to vynikající rodinný společník, který dobře vychází s dětmi i ostatními domácími zvířaty. Tento pes je velmi oddaný svému majiteli a snaží se mu být stále na očích.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button