Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Bígl – vše o plemeni psa

Bígl je středně velké psí plemeno, jehož původ sahá až do 14. století. století. Toto plemeno se dříve používalo jako lovecký pes, ale dnes se stalo oblíbeným i jako společník. Beagle je uznán v FCI v 6 kategoriích. skupina číslo 161 a dožívá se přibližně 13 až 15 let.

 

Beagle

 

Beagle

 

Bígl je řazen do skupiny duričů a patří do kategorie honičů, jezevčíků a příbuzných plemen. Bígl může měřit až 40 cm a vážit až 18 kg. Má krátké, ale silné nohy, což mu umožňuje být rychlým a vytrvalým psem. Hlava bígla je protáhlá a jeho charakteristickým znakem jsou nízko posazené kulaté a svěšené uši.

Bígl pochází z Anglie, ale rozšířil se i do dalších zemí, například do USA a Velké Británie. Toto plemeno je známé svou laskavou a přátelskou povahou, takže je ideálním společníkem pro rodiny s dětmi nebo pro jednotlivce.

 

Historie plemene

 

Historie plemene

 

Bígl je plemeno psa pocházející z Velké Británie a je nejmenším a nejstarším psem. Jeho původ sahá až do starověkého Řecka, kde se malí lovečtí psi používali při lovu zajíců. Tento předchůdce dnešního bígla je zmiňován i ve spisech starořeckých autorů.

V historii se bíglové používali k různým účelům, včetně lovu králíků a zajíců. V 16. století se stala oblíbenou i mezi šlechtou a královskými rodinami. Alžběta I. a Vilém III. Oranžoví byli jedni z prvních, kteří si toto plemeno oblíbili.

V 19. století začal v Anglii vznikat klub chovatelů bíglů, který měl za cíl standardizovat plemeno a jeho chov. Bíglové se stali oblíbenými i v USA, kde si je oblíbili nejen lovci, ale i rodinní společníci.

Dnes jsou bíglové stále oblíbenými psy, kteří mají své příznivce po celém světě. Jsou to veselí a přátelští psi, kteří jsou vhodní i pro rodiny s dětmi. Jejich schopnost lovit a sledovat stopu je však stále činí skvělými lovci. Bíglové jsou také známí svýma velkýma ušima a veselou povahou.

 

Fyzické vlastnosti Beagle

 

Fyzické vlastnosti Beagle

 

Výška a hmotnost

 

Bígl, známý také jako bígl, je středně velké plemeno psa. Průměrná výška bígla se pohybuje od 33 do 40 cm a jeho hmotnost od 9 do 18 kg. Samice bývají o něco menší než samci. Bígl má silné kosti a svalnaté tělo.

Barva a srst

 

Typická srst bígla je hustá a krátká, ale ne příliš krátká. Přijatelné zbarvení srsti bígla je zbarvení typické pro ostatní duriče nebo zbarvení složené z několika barev – nejčastěji tzv. trikolóra. Vyskytují se barvy bílá, hnědá, černá a žlutá. Bígl má výrazné oči a nízko posazené, zakulacené a svěšené uši.

Další fyzické vlastnosti

 

Bígl má široký hrudník a silná bedra. Má krátké a silné končetiny s dobře vyvinutými a ochrannými polštářky. Ocas je dlouhý a vysoko nasazený. Bígl má svalnatý hřbet, klenutá žebra a krátké, ale ne příliš nahrbené břicho. Jeho krok je energický a rychlý, svalnaté nohy mu umožňují dlouhé běhy a výdrž.

 

Charakter a chování

 

Charakter a chování

 

Bígl je plemeno psa s velmi veselou a sebevědomou povahou. Jsou to inteligentní a zvídaví psi, kteří jsou velmi aktivní a učenliví. Jsou skvělé pro cvičení a sportovní aktivity, protože mají spoustu energie.

Bíglové jsou velmi společenští a rádi se shlukují k lidem. Jsou výbornými společníky a dobře se přizpůsobují rodinnému životu. Mají však také silný lovecký instinkt, takže je třeba je od útlého věku cvičit a socializovat, aby se naučili, jaké chování je přijatelné a jaké ne. Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

Bígl je také známý svou schopností vydávat hlasité zvuky. Jsou to typičtí hafani, kteří rádi komunikují se svým okolím. Pro některé majitele to však může být problém, protože bíglové mohou být hluční.

Vzhledem ke své inteligenci a zvědavosti mohou být bíglové někdy trochu tvrdohlaví a nezávislí. Proto je důležité cvičit je s láskou a trpělivostí. Pokud se majiteli podaří získat jejich důvěru, jsou to věrní a oddaní psi, kteří jsou schopni pro svého pána udělat cokoli.

Celkově je bígl skvělým společníkem pro aktivní lidi, kteří mají rádi pohyb a zábavu. Pokud mu věnujete dostatek pozornosti a výcviku, bude z něj věrný a milující pes, který svému majiteli přinese do života mnoho radosti a štěstí.

 

Vzdělávání a výcvik bíglů

 

Vzdělávání a výcvik bíglů

 

Bígl je inteligentní a energický pes, který potřebuje dostatek fyzické i psychické stimulace. Je důležité začít s výchovou a vzděláváním již v raném věku, aby se předešlo nežádoucímu chování v budoucnu.

Vzdělávání

 

Při výchově bígla je důležité být důsledný a trpělivý. Je to tvrdohlavé plemeno, které může být náročné na výcvik, ale s pozitivním posilováním a motivací se z něj může stát učenlivý společník. Bígl má silný lovecký instinkt, proto je důležité ho brzy naučit, kdy je vhodné lovit a kdy ne.

Školení

 

Bígl má skvělý čich a je vhodný pro různé druhy výcviku. Může se naučit aportovat předměty, hrát si s frisbee nebo trénovat flyball a flygility. Je to velmi aktivní plemeno, proto je důležité mu dopřát dostatek fyzické aktivity a podnětů. Mini psi plemen – 18 mini plemen psů

Aport

 

Sportování je pro bígla skvělou aktivitou. Je to snadný způsob, jak zlepšit jeho dovednosti a posílit jeho pouto s majitelem. Bígl umí aportovat různé předměty, například míčky nebo hračky.

Flyball

 

Flyball je sportovní aktivita, při které psi překonávají překážky a poté stisknutím tlačítka vypustí míček. Bígl je vhodný pro výcvik flyballu, protože má rychlé reakce a je velmi chytrý.

Frisbee

 

Hra s frisbee je pro bígla skvělou aktivitou. Je to zábavná a zdravá forma cvičení, která může pomoci zlepšit jeho rovnováhu a koordinaci. Bígl dokáže chytit frisbee v letu a vrátit ho zpět majiteli.

Flygility

 

Flygility je sportovní aktivita, která kombinuje prvky flyballu a agility. Bígl je vhodný pro výcvik flygility, protože má rychlé reakce a je velmi chytrý. Flygility může pomoci zlepšit jeho koordinaci a posílit jeho pouto s majitelem. Jak si vybrat správného psa pro život – Jak si vybrat

Výchova a výcvik jsou důležité pro zdraví a štěstí bígla. S dostatkem trpělivosti a pozitivního posilování může být bígl poslušným a chytrým společníkem pro celou rodinu.

Zdraví a péče

 

Zdraví a péče

 

Bígl patří mezi plemena psů, která mohou trpět různými zdravotními problémy. Pokud se chcete o svého bígla starat, musíte dbát na jeho zdraví a poskytovat mu pravidelnou péči.

Očekávaná délka života

 

Průměrná délka života bígla se pohybuje mezi 12 a 15 lety. Aby se váš pes dožil vysokého věku, je důležité pečovat o jeho zdraví a poskytovat mu odpovídající péči. Nemoci, které mohou vyčenichat psi – 6 nemocí

 

Dysplazie kyčelního kloubu

 

Bígl může trpět dysplazií kyčelních kloubů, což je genetické onemocnění, které může způsobovat bolest a omezení pohybu. Pokud má váš pes problémy s pohybem, měli byste navštívit veterináře, který mu poskytne vhodnou léčbu.

Péče

 

Péče o bígla je poměrně náročná, proto je důležité věnovat mu dostatek času a pozornosti. Jeho hustá srst vyžaduje pravidelnou péči, takže byste měli dbát na jeho stravu a zajistit mu dostatek pohybu.

Pokud chcete, aby byl váš bígl v dobré kondici, měli byste dbát na pravidelné očkování a preventivní léčbu proti parazitům. V případě jakýchkoli zdravotních problémů byste měli okamžitě vyhledat veterinární péči.

Bígl jako společník

 

Bígl je plemeno psa, které se může stát skvělým společníkem svého majitele. Jeho přátelská a veselá povaha z něj dělá ideálního společníka pro rodiny s dětmi. Bíglové jsou velmi hraví a rádi jsou středem pozornosti. Jsou to skutečně společenští psi, kteří se rádi zapojí do jakékoli rodinné aktivity.

Bígl je také skvělý společník. Díky své přátelské povaze je oblíbeným hostem na každé společenské akci. Jeho veselé a hravé chování každého zaujme a dělá z něj skutečný klenot.

Ačkoli je bígl původně lovecký pes, dnes se často kupuje jako pes společenský. Jsou to psi, kteří jsou velmi oddaní svým majitelům a rádi s nimi tráví čas. Jejich přátelská a veselá povaha z nich dělá skvělé společníky pro lidi všech věkových kategorií. Nejdéle žijící psi Top 10 psích plemen

Vzhledem ke svému loveckému původu mají bíglové silný lovecký instinkt, ale pokud jsou dobře socializovaní, jsou skvělými partnery pro děti a ostatní psy. Jejich hravost a veselá povaha z nich dělají skvělé společníky pro rodiny, které hledají zábavného a aktivního psa, který se rád účastní všech rodinných aktivit.

 

Beagle v loveckých podmínkách

 

Bígl je plemeno psa, které je vynikajícím loveckým společníkem. Jeho přátelská a hravá povaha z něj dělá skvělého loveckého společníka. Bígl má vynikající čich a dokáže odhalit i ty nejmenší zvířecí stopy. Jeho hlavním úkolem je lovit zajíce a králíky, ať už sám, nebo ve smečce.

Bígl je poměrně aktivní plemeno, které potřebuje hodně pohybu. Je to skvělý společník pro lovce, kteří rádi tráví čas v přírodě. Bígl má vynikající hlas, kterým upozorňuje svého pána na přítomnost zvěře. Jeho hlas je hluboký a melodický a dokáže proniknout i hustým lesem.

Bígl má také vynikající čich, který mu umožňuje odhalit stopy zvířat i v nevhodných podmínkách. Jeho čich je tak přesný, že dokáže podle pachu rozlišit různé druhy zvířat. Je to vynikající lovecký pes, který se dokáže přizpůsobit různým podmínkám lovu.

Při lovu králíků a zajíců je bígl vynikajícím společníkem. Jeho rychlost a vytrvalost mu umožňují lovit zvěř na delší vzdálenosti. Při lovu ve smečce se bígl dokáže přizpůsobit ostatním psům a spolupracovat s nimi při lovu. Je to skvělý společník pro lovce, který chce spolehlivého a vynikajícího loveckého psa.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button