SLIEPKYZemědělská zvířata

Plemeno Dominant , vše o těchto krásných slepicích

Breed Dominant , vše o těchto krásných slepicích. Dominantní funkce: funkce, když začnou spěchat, recenze. Hens Dominant charakteristika a popis Kira Stoletová Hens Dominant je vysoce užitkové plemeno nosnic, které pochází z České republiky. Počtem vajec překonává tak oblíbená plemena jako leghorn, sussex, cornish, loman brown. Někteří z nich se však podíleli na jeho chovu. Chovatelům se podařilo dosáhnout nejen vysoké výkonnosti. Tato kuřata mají krásný, téměř umělecký styl zbarvení. Ptáci mají skvělé recenze. Není obtížné najít na trhu násadová vejce a kuřata, prodávají se v libovolných šaržích.

 

Dominantní plemeno

 

Dominantní plemeno

 

Popis plemene Česká chovatelská škola není nejznámější na světě, ale má dostatečný vědecký potenciál. Čechům se podařilo vytvořit vynikající křížence. Úkolem bylo vyšlechtit kuřata s vysokou užitkovostí, odolností vůči nemocem, snadným krmením a chovem. Kromě toho se chovatelé snažili zafixovat krásné opeření v genomu. K dosažení těchto cílů se začala křížit tato plemena: Cíle byly plně dosaženy. Česká domina se proslavila po celém světě. Dokonce byla zařazena do švýcarského programu biopotravin. Bojová plemena slepic

 

Video, fotografie a popis slepic Dominant najdete na webových stránkách. Zde jsou typické znaky tohoto plemene: Tělo je mohutné, velké, s červeným „obličejem“. Hlava je malá, hřeben a náušnice jsou jasně šarlatové, kohoutek je o něco větší než u slepice. Křídla těsně přiléhají k tělu. Nohy jsou krátké, světle žluté, pokryté bujným peřím, takže nozdry vypadají jako přikrčené. Opeření je v závislosti na druhu pestře zbarvené. Slepice českého dominantního plemene mohou žít a snášet v jakýchkoli podmínkách. Dokonce i na severu, kde mnoho jiných nosnic ztrácí svou užitečnost, se slepice Dominant dobře přizpůsobují. Nosnice ve vysokých nadmořských výškách

 

Dominantní vlastnosti plemene

 

Dominantní vlastnosti plemene

 

Mají velmi silnou imunitu, ptáci nejsou náchylní k většině patologických stavů kuřat, některé nemoci snášejí jen v mírné formě. Vyšetření všech příznaků patologií může trvat dlouho, proto je lepší v případě problémů kontaktovat veterinárního lékaře. Produktivita plemene Produktivita kuřat Dominant je velmi vysoká. I při nedostatečném krmení a nepříznivých podmínkách snášejí dobře vajíčka.

 

Kromě toho kohouti a slepice váží poměrně hodně, což není pro směr vajec typické. Zde jsou charakteristiky těchto úžasných slepic:

 

Dominantní plemeno kuřat

 

 Mláďata se začínají líhnout ve věku 5 měsíců a maximálních ukazatelů dosahují v roce a půl. Ve věku přibližně 3 let se některé z nich posílají na maso, přičemž se ponechávají pouze nejlepší exempláře. Produktivita mírně klesá v období líhnutí, které začíná koncem podzimu a trvá přibližně dva měsíce. Průměrná délka života dominantních mláďat je 9-10 let, ale tak dlouhý chov je nerentabilní, pokud se nejedná o cenné jedince určené pro kmen. To platí zejména pro kohouty. Dominantní plemeno. Existují různé typy nosítek Dominant. Produktivita těchto křížů se může lišit v dobrém i zlém… Různé druhy mají navíc odlišné zbarvení peří. Všechny památky jsou prodány. Před nákupem násadového vejce nebo kuřete si pečlivě přečtěte všechny řádky. níže jsou popsány podrobné informace o různých křížích. 13 nejlepších plemen slepic pro snášení vajec.

 

Typy plemen Dominantní

 

Plemena nosnic

 

Tato soukromá rodinná společnost z České republiky se specializuje na chov a selekci nosnic a drůbeže s dvojím využitím. Již více než 30 let se původní genetické programy společnosti DOMINANT CZ dynamicky rozšiřují a nacházejí nové partnery v 60 zemích na 4 kontinentech. Díky modernizaci stávajících a výstavbě nových zařízení dochází k neustálému zvyšování chovatelských kapacit i výzkumu a vývoje.

Dominantní CZ hybridy jsou geneticky vyšlechtěny pro tyto specifické účely:

  • nezemřete předčasně
  • nejsou agresivní
  • dobře opeřený
  • všechny jsou stejně velké
  • Kříženci se líhnou vždy ze dvou nehybridizovaných slepic. Slepice začínají snášet vejce ve 20 letech. do 23. týden života.
  • 5 největších plemen kuřat na světě

 

Mimo Českou republiku působí společnost Dominant CZ v dalších 49 zemích. Slepice se chovají dominantně. Slepice vylíhnuté touto společností jsou oblíbené, protože se na rozdíl od jiných slepic snadno chovají a mají vyšší snášku i životnost. Vejce na vlasech.

Nejoblíbenější dominantní plemena CZ na Filipínách jsou D107 (modrá), D109 (černá), D149 (černá) a D102 (hnědá). Tato plemena jsou chována především pro produkci vajec.

 

Dominant CZ nabízí celkem 28 typů. Níže je uveden kompletní seznam hybridů vyvinutých společností Dominant CZ s jejich barvou, kódem plemene a rodičovským kmenem.

 

Chov nosnic Dominantní

 

Chov nosnic Dominantní

 

1. D102 (hnědá)

Slepice je převážně hnědá, ale na konci ocasu má bílou skvrnu. Kohout má stejné zbarvení jako jantarový kohout. Rodiče jsou kohoutek červený Rhode Island a slepička bílá Rhode Island.

 

2. D104 (Sussex)

Slepice je převážně bílá, na krku a křídlech má černé pruhy a na ocase černou skvrnu. Kohout má stejné zbarvení jako slepice. Rodiče jsou kohout Sussex a slepice Sussex.

 

3. D107 (modrá)

Slepice je většinou světle šedá, ale má velmi tmavě šedý krk. Kohout je většinou světle šedý, ale na krku a křídlech má černé a bílé pruhy. Rodiči jsou kohoutek modré plymouthské skály a slepička červené plymouthské skály.

 

4. D109 (černá)

Slepice je převážně černá, ale na krku má několik hnědých pruhů a na křídlech smaragdově zelené znaky. Kohout má stejné zbarvení jako kohout barred (D959). Rodiče jsou kohoutek červený z Rhode Islandu a slepice Plymouth Rock.

5. D149 (černá)

Slepice je převážně černá, ale na krku a hrudi má několik bílých pruhů. Kohout je černý, ale celá hlava, krk a křídla jsou bílé. Rodiči jsou kohoutek Sussex a slepička Barred Plymouth Rock.

 

Plemena nosnic

 

6. D159 (s červeným pruhem)

Slepice je převážně hnědobílá a na ocase má černou skvrnu. Kohout je podobně zbarvený jako slepice, ale na hřbetě je tmavší. Rodiče jsou kohoutek červený Rhode Island Barred a slepička červená Rhode Island.

7. D187 (modrá)
Jeden z nových druhů zavedených v roce 2020. Dominantní plemeno. Slepice je podobná D107, ale má tmavší černou barvu na krku. Kohoutek je stejný jako kohoutek D107. Rodiče jsou světle modrý kohoutek Plymouth a červená slepice Barred.

 

8. D189 (černá)
Jeden z nových druhů zavedených v roce 2020. Slepice je podobná D109, ale je zcela černá, bez černých nebo zelených znaků na těle. Kohout je téměř celý černý, pouze na krku má několik hnědých pruhů. Rodiče jsou černý kohout Plymouth a černá slepice Plymouth.

 

9. D192 (hnědá)
Slepice je převážně hnědá, ale na ocase, křídlech a krku má několik černých skvrn. Kohout je bílý, má žlutý krk, černý ocas a několik černých skvrn na křídlech, hrudi a zádech. Rodiče jsou rhodeislandský červený kohout a sussexská slepice.

 

10. D229 (Leghorn)
Slepice je celá bílá, bez skvrn a pruhů. Kohout je také celý bílý. Oba rodiče jsou leghorni.

 

11. D300 (koroptev)
Slepice je převážně tmavě hnědá, ale na krku má zlaté pruhy a světle hnědou hruď. Kohout převážně hnědý a tmavě zelený ocas, břicho, křídla a prsa. Rodiči jsou kohoutek koroptve hnědé a slepička koroptve hnědé.

 

12. D301 (Tricolor)
Slepice se podobá koroptvi, ale má bílé skvrny po celém těle. Kohout je podobný slepici. Kohout koroptve hnědé a slepice koroptve hnědé.

 

13. D304 (Sussex)
Slepice je podobná D104 Sussex, ale její pruhy a skvrny jsou méně výrazné. Kohout je stejný jako slepice. Rodiči jsou kohoutek kolumbijského leghorna a slepička kolumbijského leghorna.

 

Zajímavá fakta o plemeni dominant

 

14. D392 (Brwon/Salmon)
Jeden z nových druhů zavedených v roce 2020.
Slepice je velmi podobná slepici D192, ale její barvy jsou poněkud světlejší. Kohout je pestře zbarvený, má bílo-žlutě pruhovaný krk, černě pruhované břicho, hnědočerná křídla, žlutá pera za křídly a černozelený ocas. Rodiče jsou kohoutek hnědý a slepička leghorn kolumbijský.

15. D459 (Červená Karkulka)

Slepice je převážně bíle a hnědě pruhovaná, ale má hnědý krk a černé skvrny na ocase a křídlech. Kohout je velmi podobný kohoutovi sussexskému, ale na křídlech má hnědé skvrny. Rodiče jsou kohoutek rhodeislandské červené barvy a slepice Sussex.

 

16. D723 (tónovaný)
Slepice  celá bílá, podobná leghornovi, ale pozná se podle kratšího hřebínku. Kohout je bílý, ale na krku, zádech a křídlech má trochu krémové barvy. Rodiče kohout bílý leghorn a červený rhodeislandský kohout.

 

17. D843 (jantarová)
Slepice je krémově bílá a na křídlech má hnědé tečky. Dominantní plemeno. Kohout je bílý, na hlavě a křídlech má krémové skvrny a na křídlech, hrudi, hřbetě a ocase hnědé skvrny. Rodiče jsou bílý kohout a červená slepice z Rhode Islandu.

 

18. D853 (červená)
Slepice je hnědá, ale na konci ocasu má černou skvrnu. Kohout je celý hnědý, tmavě hnědá barva se mu rozprostírá po celém hřbetě. Rodiče jsou kohout a slepice rhodeislandské červené barvy.

 

19. D902 (s červeným pruhem)
Jedná se o nový typ slepice zasazený do roku 2020. Slepice je podobná D159, ale má mnohem světlejší barvu. Kohout je převážně bílý, s několika světle hnědými pruhy na krku, křídlech a ocase. Rodiče jsou kohout a slepice rhodeislandské bílé barvy.

 

slepice

 

20. D959 (s mřížkou)
Slepice je černobíle pruhovaná po celém těle. Kohout je převážně černý, ale na krku a na některých místech křídel má krémově bílý a černý pruh. Rodiče jsou kohout Plymouth Rock a slepice Rhode Island Red.

 

21. GS107

Modifikovaný typ Hen Blue (D107). Slepice je téměř identická se slepicí D107, liší se pouze ocasem. Kohoutek je stejný jako kohoutek D107. Rodiči jsou zelený kohout GS300 a dominantní slepice D107.

22. GS159
Modifikovaný typ slepice s červenou čarou (D159). Slepice je téměř identická se slepicí D159, liší se pouze ocasem. Kohout podobný D159, pouze tmavší barvy. Rodiči jsou kohout Greenshell GS300 a slepice Dominant D159.

 

23. GS229
Modifikovaný typ slepic Leghorn (D229). Slepice je téměř totožná s D229, poznáme ji pouze podle ocasu. Kohoutek se více podobá kohoutku D723 (Tinted) než kohoutku D229. Rodiči jsou kohout Greenshell GS300 a slepice Dominant D229.

 

 

24. GS300
Modifikovaný typ koroptví slepice (D300). Kohout je zcela odlišný od kohouta D300, má bílý krk, bílá a hnědá křídla, černou hruď a břicho, bílá a hnědá pera za křídlem a černobílý ocas. Rodiči jsou kohout GS300/Araucana a slepice Dominant D300.

 

25. GS459

Modifikovaný typ červených slepic (D459). Kohoutek je stejný jako kohoutek D459. Rodiči jsou kohout Greenshell GS300 a slepice Dominant D459.

 

26. GS902
Modifikovaný typ nové slepice s červenou berlou (D902). Slepice je téměř totožná s D902, poznáme ji pouze podle ocasu a o něco světlejšího zbarvení. Kohoutek je stejný jako kohoutek D902. Rodiči jsou kohout Greenshell GS300 a slepice Dominant D902.

 

27. GS959
Modifikovaný typ slepice barred (D959). Slepice je téměř identická se slepicí D959, liší se pouze ocasem. Kohout je stejný jako kohout D959. Rodiči jsou kohout Greenshell GS300 a slepice Dominant D959.

 

28. DS109
Modifikovaný typ černé slepice (D109).
Slepice se liší od D109, nemá hnědé ani smaragdově zelené znaky. Je celá černá, na břiše má několik tmavě hnědých rtů. Má částečně opeřené nohy. Dominantní plemeno. Kohout je podobný D109, ale místo bílých znaků má hnědé. Má také částečně operované nohy. Rodiči jsou kohoutek Brown Marans a slepice Dominant D109.

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button