SLIEPKYZemědělská zvířata

Okrasná plemena slepic – 13 okrasných plemen slepic

Okrasná plemena slepic jsou ta, která nejsou známá pro produkci vajec nebo masa, ale mají hodnotu jedinečného vzhledu nebo jiných vlastností.

Mnohé z nich snášejí opravdu dobře, ale velikost a počet vajec jsou menší než u standardních komerčně životaschopných slepic.

 

Okrasná plemena slepic

 

Okrasná plemena slepic

 

K dispozici je poměrně dost okrasných plemen a všechna mohou být zábavným doplňkem vašeho stáda!

Některé z nich mají určité vlastnosti, díky kterým jsou užitečnější než jen pastva pro oči, takže pokud chcete vejce nebo maso, máte stále na výběr. Okrasná plemena slepic:

 

1. Lafleška

 

Lafleška

 

Slepice Lafleche je okrasné francouzské plemeno s hřebenem ve tvaru písmene V. Protože nemají běžný hřeben, je jejich hřeben nápadnější a připomíná rohy vyčnívající z hlavy. Nosnice ve vysokých nadmořských výškách

V kombinaci s pevným černým peřím je jasné, proč si vysloužili přezdívku ďábelský pták!

Snášejí velká bílá vejce a ve Francii jsou proslulé kvalitou svého masa. Vzácná plemena slepic – 10 nejvzácnějších plemen.

 

2. Nahý krk

 

Nahý krk

 

Holodog je velmi neobvyklé plemeno, které pochází z rumunské Transylvánie. Říká se jim také krocani, protože mají podobný „holý“ krk jako krocani. Bojová plemena slepic

Genetika tohoto zvláštního opeření (nebo absence opeření) je neúplný dominantní gen, což znamená, že je velmi snadné přidat ho do jakéhokoli jiného plemene kuřat!

Přestože je snadné křížit a vytvářet „holé krky“, existuje skutečné plemeno s určitým souborem vlastností. Vysoké nosnice 13 plemen nosnic.

Jsou dvoukřídlí a kladou velké množství světle hnědých vajíček. Jsou odolné vůči chladu a skvěle se vyznačují volným výběhem a sháněním potravy. Holokrčky jsou také známé tím, že jsou odolné vůči teplu a velmi snadno se škubou. Holokrčky: chov a péče

 

3. Ruský Orloff

 

Ruský Orloff

 

Ruský orlovec je plemeno, které pochází z perských ptáků dovezených do Ruska hrabětem Alexejem Grigorjevičem Orlovem. Okrasná plemena slepic. Spekuluje se také o dalších plemenech z různých evropských zemí, která mohl použít při tvorbě plemene Orloff.

 

Vyznačují se bohatými vousky, hustě opeřeným krkem a drobným peřím s malými polštářky, ořechovými nebo jahodovými hřebínky. Díky tomu jsou výjimečně odolné vůči chladu! Breed Dominant , vše o těchto krásných slepicích.

 

Nejsou známé svou produkcí vajec, ale slepice snášejí poměrně hodně hnědých vajec a dokonce se jim daří snášet po celou zimu. Byli chováni především pro produkci masa a měli klidnou povahu.

 

Okrasná plemena slepic 4. Holandský

 

Okrasná plemena slepic 4. Holandský

 

Toto klasické plemeno okrasných slepic je známé svým extravagantním chocholem, který pokrývá téměř celou hlavu! Tito chocholouši jsou tak velcí, že špatně vidí a snadno se vyplaší. Jejich přesný původ není znám a vedou se spory o to, zda pocházejí z Polska.

 

Ať už pocházejí odkudkoli, ve vašem kurníku jistě vzbudí velkou pozornost! Mají malé hřebínky ve tvaru písmene V a malé strupy, které mohou díky hustému pokrytí hřebene (a někdy i brady) téměř zmizet.

Snášejí poměrně hodně bílých vajec, takže jsou to zábavné slepice na zahradě. Je třeba dbát na jejich ochranu před predátory, protože nevidí tak dobře.

Je třeba je také chránit před ostatními slepicemi, protože jejich legrační ocásky mohou přitahovat klování.

 

5. Mušle sicilská

 

Mušle sicilská

 

Blatnice sicilská je známá svým pohárkovitým nebo korunovitým hřebenem!

Slepice mají pěkné zlaté peří s černými skvrnami a žlutozelené nohy a chodidla. Kohouti jsou červenooranžoví s černým ocasem.

Dlouhou dobu se chovali na ostrově Sicílie u italského pobřeží.

Snášejí bílá vejce, ale ne příliš mnoho, protože jim záleží spíše na vzhledu než na kvalitě. Toto nedopatření znamená, že jsou ve skutečnosti spíše okrasné než užitečné.

 

Okrasná plemena slepic 6. Sultana

 

Okrasná plemena slepic 6. Sultánka

 

Sultán je extravagantně opeřené plemeno z Turecka, které se vyznačuje dlouhými ocasy, velkými ohony, bradami a hustě opeřenýma nohama a chodidly.

Mají hřeben ve tvaru písmene V jako mnoho jiných chocholatých plemen a na každé noze mají pět prstů.

Jsou chovány pouze kvůli vzhledu a nesnášejí příliš mnoho vajec.

 

7. Černá španělština

 

Černá španělština

 

Toto jedinečné plemeno, kterému se někdy říká jednoduše španěl, se vyznačuje přehnaně bílou tváří! Mají starobylý původ a jsou známé jako typické středomořské plemeno kuřat.

Černí španělé jsou vysocí a pevně černí s „broukově zeleným“ leskem na peří. Mají velké jednoduché hřebeny a bílé ušní lalůčky. 100 faktů o slepicích a jejich vejcích.

Bílá barva na ušních boltcích se táhne přes obličej a kolem očí, což je výrazný kontrast k černému peří. Snášejí velké množství bílých vajec, ale nejsou tak odolné jako jiná plemena.

 

Okrasná plemena slepic 8. Kuře Cochin

 

Okrasná plemena slepic 8. Kuře Cochin

 

Koťata jsou díky své velikosti a huňatému vzhledu již dlouho oblíbeným okrasným plemenem.

V Číně je chovali pro jejich maso a produkci velkých hnědých vajec – zejména proto, že snášejí po celou zimu! Okrasná plemena slepic.

Jejich huňatost jim pomáhá odolávat mrazu lépe než jiným typům kuřat, takže jsou skvělou volbou, pokud žijete v chladných oblastech.

Kromě bohatého opeření jsou tato kuřata známá svou úžasnou osobností. Jsou klidné a přátelské a jsou výjimečně dobré matky.

 

9. Apencelův chůd

 

Appenzellův chůd

 

Toto švýcarské plemeno slepic se vyskytuje ve dvou odrůdách – Spitzhauben a Barthuhner.

Jsou opravdu skvělým příkladem toho, co dělá okrasné plemeno okrasným! Mají jedinečný a atraktivní vzhled, ale jsou malé a nesnesou velké množství vajec.

 

Okrasná plemena slepic 10. Phoenix

 

Okrasná plemena slepic 10. Phoenix

 

Kuře fénix bylo vyšlechtěno v Německu z japonských ptáků křížených s jinými plemeny, včetně leghornů a různých gamecoků.

Jejich ocasy nejsou tak dlouhé jako u jejich příbuzných z kmene Onagadori, ale i tak dosahují úctyhodných 90 cm a více! 13 nejlepších plemen slepic pro snášení vajec.

Tento mimořádný růst peří vyžaduje o něco více bílkovin než jiná plemena kuřat a pro udržení dlouhého peří v dobré kondici je zapotřebí speciální ustájení.

11. Lakenvelder

 

Lakenvelder

 

Navzdory své klasické siluetě je toto úžasné plemeno slepic nápadné svým výrazným zbarvením. Jsou bílé s výraznou černou hlavou a ocasem!

Slepice snášejí spoustu pěkných bílých vajec. Jsou také známé svou schopností volně se pást a shánět potravu.

Jsou to poměrně nervózní a přelétaví ptáci, což jim do jisté míry pomáhá vyhýbat se dravcům. Pokud se všechny jejich vlastnosti zkombinují, vznikne jedinečné plemeno, které by mohlo být slušným domácím producentem vajec.

 

12. Hedvábník

 

Hedvábník

 

Silkie je oblíbeným plemenem okrasných slepic z dobrého důvodu! Jejich vzhled je velmi neobvyklý, protože mají načechrané, měkké peří, které téměř připomíná srst.

Hedvábníci mají na hlavě huňatý hřebínek, opeřené nohy a tlapky a někteří mají i vousky a krunýře.

Na každé noze mají pět prstů, malé ořechové hřebeny, tyrkysové uši a černou kůži, maso a kosti. Kokosový olej , zbraň proti vypadávání vlasů.

Jejich opeření jim velmi ztěžuje nebo znemožňuje létání, takže je lze snadno ohradit.

Jediná věc, která skutečně vede bource morušového k tomu, aby byl pro člověka přínosem, je jeho mateřský instinkt! Jsou známé tím, že jsou oddané matky! Pokud chcete líhnout jiná plemena kuřat, aniž byste museli používat inkubátor, mohou se vám hodit bource morušového.

 

Okrasná plemena slepic 13. Slepice Ceman

 

Okrasná plemena slepic 13.

 

Ayam Cemani je stále poněkud neobvyklé plemeno, ale v posledních letech je stále snadnější ho najít.

Rozhodně jsou příkladem opravdu skvělého plemene slepic. Okrasná plemena slepic, protože jejich zbarvení masa je nevábné, slepice nesnášejí mnoho vajec a pravděpodobně se ani nesnaží žádná vysedět. Lidé jsou k nim přitahováni pouze na základě jejich vzhledu!

Toto indonéské plemeno je známé tím, že je fibromelanistické, což znamená, že má dominantní gen způsobující nadměrnou černou pigmentaci. 5 největších plemen kuřat na světě.

Téměř vše je černé – peří, kůže, zobák, jazyk, a dokonce i kosti, maso a orgány! Jediné, co není černé, jsou jejich vejce, která jsou spíše normální krémově bílá.

Morušové nebo načervenalé zbarvení jejich chocholky nebo peří je považováno za vadu a kvůli jejich prudce rostoucí popularitě je stále obtížnější najít dobře chované ayam cemanis.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button