Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
SLIEPKYZemědělská zvířata

Černá slepice: popis, charakteristika a chov

Černá slepice. Pokud hledáte neobvyklé plemeno slepice, černá slepice může být přesně to, co hledáte. Tyto slepice jsou známé svou úplnou černou barvou, která se vztahuje nejen na jejich peří, ale i na orgány a kosti. Toto plemeno se nazývá Ayam Cemani a je jedním z nejvíce pigmentovaných zvířat na světě.

Černá slepice

Černá slepice

 

Kromě černé barvy mají černé slepice i další charakteristické znaky. Jsou to lehké typy slepic s charakteristikami bojových plemen, s poměrně dlouhými běháky, jednoduchým listovým hřebenem a dobře osvaleným tělem. Hmotnost kohoutů se pohybuje od 2 do 2,5 kg a hmotnost slepic od 1,5 do 2 kg.

Pokud se rozhodnete chovat černou slepici, měli byste vědět, že tyto slepice jsou nejen krásné na pohled, ale také velmi užitečné. Mohou produkovat vysoce kvalitní vejce a jsou odolné vůči chorobám. Kromě toho jsou to skvělé slepice na maso. Pokud hledáte neobvyklé a užitečné plemeno slepice, černá slepice by pro vás mohla být tou správnou volbou.

Černá slepice

Černá slepice

 

Černá slepice je exotické plemeno slepic, které se vyznačuje celočernou barvou. Toto plemeno má zajímavou historii a výjimečné vlastnosti, které z něj činí jednu z nejzajímavějších slepic na světě.

Původ

Černá slepice pochází z Indonésie, kde se pěstovala již před staletími. Toto plemeno se vyznačuje černým zbarvením, které se vyskytuje nejen na rtech, ale i na vnitřních orgánech a kostech. Toto zbarvení je způsobeno genetickým faktorem zvaným fibromelanóza.

Charakteristika

Černá slepice je středně velká a má poměrně dlouhé nohy. Jeho peří je zcela černé a má lesklý povrch. Kromě toho má také černé vnitřní orgány a kosti. Toto plemeno se vyznačuje odvahou a sebevědomím. Původně byl určen k boji, ale dnes se chová především jako exotické plemeno.

Funkce

Černá slepice má vynikající vlastnosti, díky nimž je mezi chovateli oblíbená. Toto plemeno je velmi odolné vůči nemocem a má vysokou snášku. Vejce jsou středně velká a světle hnědá. Kromě toho má také výborný orientační smysl a dokáže si zapamatovat své okolí.

Fibromelanóza

Fibromelanóza je genetický faktor, který u některých plemen slepic způsobuje úplné černé zbarvení. Tento faktor ovlivňuje produkci melaninu, který je zodpovědný za barvu peří. Černá slepice má dvě kopie tohoto genu, což způsobuje kompletní černou barvu.

Exotické druhy

Černá slepice je exotické plemeno slepic, které se chová pro svou zajímavou barvu a vynikající vlastnosti. Toto plemeno je oblíbené u chovatelů kuřat po celém světě. Kromě toho se používá také v kulinářství, kde je jeho maso považováno za velmi chutné a kvalitní.

Fyzické vlastnosti Černá slepice

Fyzické vlastnosti Černá slepice

 

Černá slepice je plemeno, které se vyznačuje zcela černou barvou. Toto zbarvení souvisí také s jeho fyzickými vlastnostmi, jako je zobák, hřeben, ocas, trup a vnitřní orgány.

Zobák

Zobák černé slepice je krátký a silný. Má tmavou barvu a je zakončen ostrým hrotem. Zobák slouží slepici ke krmení, pití a také ke komunikaci s ostatními slepicemi.

Hřeben

Hřeben je tedy na horní části hlavy a slouží jako tepelný regulátor. Hřeben černé slepice je středně velký a tmavě zbarvený. Hřeben se skládá z několika dobře vyvinutých laloků.

Ocas

Ocas je tedy dlouhý a skládá se z několika per. Ocas černé slepice je zcela černý a má lesklý povrch. Ocas slouží slepici k udržování rovnováhy a také ke komunikaci s ostatními slepicemi.

Trup

Tělo černé slepice je tedy středně velké a má klenutý tvar. Tělo je pokryto černým peřím, které má lesklý povrch. Slepice má dobrou svalovou hmotu a je vhodná jak na maso, tak na vejce.

Vnitřní orgány

Vnitřní orgány černé slepice jsou rovněž zcela černé. Kromě peří a kostí jsou tmavé i vnitřní orgány slepice. Slepice má dobře vyvinuté trávicí a dýchací orgány, které jí umožňují normální fungování.

Všechny tyto fyzické vlastnosti dělají z černé slepice krásné zvíře, které je mezi chovateli oblíbené.

Chov černé slepice

Chov černé slepice

 

Při chovu černých slepic je důležité zajistit jim dostatek prostoru, vhodné krmivo a dobré prostředí. V této části se podíváme na kurník, výběh a krmení, které jsou klíčové pro úspěšný chov. Jak chovat slepice – aby co nejvíce snášely

Slepičí dům

Při výběru kurníku pro černou slepici je důležité zajistit, aby v něm měla každá slepice dostatek místa. Doporučuje se minimálně 1,5 m² na slepici. Kurník by měl být dobře větraný a osvětlený, s vhodným materiálem podlahy a stěn. Podlaha by měla být z neklouzavého materiálu, jako je beton nebo dlaždice, aby se slepice nezranily. V kurníku by měla být umístěna hnízda, krmítka a napáječky.

Ohrada

Černá slepice potřebuje dostatek prostoru, aby mohla běhat a hledat potravu. Výběh by měl mít rozlohu alespoň 4 m² na jednu slepici. Je důležité, aby byl výběh oplocený a chráněný před predátory. Kromě toho by měl být výběh vybaven hnízdy pro kladení vajec, krmítky a napáječkami. Proč slepice jedí vlastní vejce

Krmení

Při krmení černých slepic je důležité zajistit vyváženou stravu, která obsahuje dostatek bílkovin, vitaminů a minerálních látek. Slepice by měly mít k dispozici krmítka s kvalitním krmivem, například směsí obilovin, semen a rostlinných složek. Spotřeba krmiva závisí na velikosti a věku slepic. Doporučuje se krmit slepice 2-3krát denně.

Při chovu černých slepic je důležité dbát na jejich zdraví a pohodu. Pokud slepicím zajistíte správný kurník, výběh a krmivo, můžete jim zajistit zdraví a spokojenost. Nosnice: chov a péče

Reprodukce

Reprodukce

 

Při rozmnožování černé slepice je třeba vzít v úvahu několik faktorů. V této části se budeme zabývat nosnicemi, kuřaty a kohouty.

Nosnice

Černé slepice jsou vynikající nosnice, které mohou snést až 160 vajec ročně. Jejich vajíčka jsou středně velká a světle hnědá. Při jejich chovu je důležité zajistit dostatečný přístup k vodě a krmivu, aby slepice mohly produkovat kvalitní vejce.

Kuřata

Černá kuřata se od ostatních druhů liší barvou kůže a peří. Vejce od černé slepice jsou vhodná k inkubaci, protože mláďata se výrazně liší od svých rodičů. Černá kuřata se od ostatních druhů liší barvou kůže a peří. Jejich kůže a peří jsou zcela černé. Při chovu kuřat je třeba dbát na to, aby měla dostatek tepla a vody. Šampon na hnojení vlasů

Výčepní zařízení

Černí kohouti jsou vhodní pro krytí nosnic. Jejich kůže a peří jsou také zcela černé. Při chovu kohoutů je třeba dbát na to, aby měli dostatek krmiva a vody. Černí kohouti jsou také vhodní pro produkci masa, protože mají vysoce kvalitní maso s vysokým obsahem železa.

Při chovu černých slepic je důležité zajistit jim dostatek krmiva, vody a tepla. Černá slepice je vynikající nosnice a kuřata jsou vhodná pro produkci masa. Jejich vajíčka jsou středně velká a světle hnědá. Černí kohouti jsou vhodní pro krytí nosnic a pro produkci masa.

Plemena a kříženci

Plemena a kříženci

 

Při výběru slepic do chovu je důležité zvážit, jaké plemeno nebo hybridy si vyberete. Každé plemeno má své vlastní vlastnosti a výhody, které pro vás mohou být důležité.

Ayam Cemani

Jedním z nejznámějších a nejcharakterističtějších plemen je Ayam Cemani. Tyto slepice se vyznačují úplně černým zbarvením, které zasahuje kůži, svaly a dokonce i vnitřní orgány. Ayam Cemani jsou považovány za exotické a vzácné plemeno, které se původně vyskytovalo na ostrově Jáva.

Česká slepice zlatobřichá

Česká slepice zlatokorunkatá je plemeno pocházející z České republiky. Tyto slepice jsou považovány za vynikající nosnice, které mohou snášet až 300 vajec ročně. Česká slepice zlatokorunkatá má také krásné zlaté zbarvení na krku a hrudi, což ji činí atraktivní jako okrasné plemeno.

Sumatrank

Sumatrank je plemeno pocházející z ostrova Sumatra v Indonésii. Tyto slepice se vyznačují černou barvou a obvykle mají sametový lesk. Sumatranky jsou považovány za vynikající nosnice a mohou snášet až 150 vajec ročně.

Leghorn

Leghorn je plemeno pocházející z Itálie. Tyto slepice jsou považovány za výborné nosnice a mohou snášet až 280 vajec ročně. Leghorny jsou také velmi energické a aktivní slepice, které se dobře přizpůsobují různým klimatickým podmínkám.

Při výběru plemene nebo hybridu slepic je důležité zvážit, jaké vlastnosti jsou pro vás nejdůležitější. Jsou to vejce, maso, okrasné, užitkové nebo něco jiného? Každé plemeno nebo hybrid má své vlastní vlastnosti a výhody, které pro vás mohou být při výběru důležité.

Význam a použití černé slepice

Význam a použití černé slepice

 

Černá slepice, známá také jako Ayam Cemani, má v mnoha kulturách symbolický význam a je považována za zdroj štěstí a prosperity.

Vejce

Vejce černých slepic mají tmavší a sytější žlutozelený žloutek než vejce jiných plemen. Tento žloutek obsahuje větší množství živin, jako jsou bílkoviny, vitamíny a minerály, a proto jsou černá slepičí vejce zdravější a výživnější volbou. Kromě toho se černá slepičí vejce vyznačují také vyšší hmotností.

Maso

Černé slepice jsou v mnoha kulturách považovány za posvátná zvířata a jejich maso se používá k různým náboženským a obětním účelům. Kromě toho je maso černé slepice vyhledávané pro své výživné vlastnosti. Obsahuje velké množství bílkovin a železa, které jsou důležité pro zdraví.

Barva

Barva peří černých slepic je dána genetickou vlastností, která způsobuje rozšíření černého pigmentu. Tato barva však není pouze estetickým prvkem, ale má i své praktické využití. Černé peří slepice umožňuje lepší maskování v přírodě a snižuje riziko napadení predátory.

Vejce

Barva vajec od černých slepic je ve srovnání s vejci jiných plemen světlejší. Toto zbarvení však nemá vliv na nutriční vlastnosti vajec.

Hmotnost

Černá slepice je ve srovnání s ostatními plemeny menší a světlejší. Jeho hmotnost se pohybuje kolem 1,5 kg.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button