PLOCHY PRO UŽITKOVÉ ÚPRAVYUžitečné rostliny

Jak skladovat papriky na zimu

Jak skladovat papriky na zimu. Konzervování paprik je skvělý způsob, jak si užívat letní úrodu po celý rok. V tomto příspěvku vám ukážu, jak skladovat papriky pro krátkodobé i dlouhodobé použití.

Přemíra čerstvých paprik ze zeleninové zahrádky je velký problém. Když však nakonec máte paprik více, než můžete sníst, než se zkazí (hmm… 15 kg!?), je čas najít způsob, jak papriky uchovat a skladovat pro pozdější použití.

 

Jak skladovat papriky na zimu

 

Jak skladovat papriky na zimu

 

V tomto průvodci konzervováním paprik vám představím všechny své oblíbené metody pro delší uchování paprik a výhody jednotlivých metod.

 

JAK SKLADOVAT PAPRIKY V CHLADNIČCE

 

JAK SKLADOVAT PAPRIKY V CHLADNIČCE

Krátkodobé skladování paprik v lednici je skvělým způsobem, jak je uchovat. Chcete-li je uchovat co nejdéle čerstvé, uložte je do zásuvky na drobné pečivo. Jak skladovat papriky.

Většina odrůd vydrží v chladničce 1 až 2 týdny. Zjistil jsem, že menší papriky začínají schnout o několik dní dříve než ty větší. Mějte také na paměti, že zelená zelenina vydrží déle než zralá zelenina (např. červená, žlutá nebo oranžová).

Pokud je nemůžete použít během několika týdnů, musíte najít způsob, jak papriky dlouhodobě uchovat.

JAK UCHOVÁVAT A SKLADOVAT PAPRIKY PO DELŠÍ DOBU

 

JAK UCHOVÁVAT A SKLADOVAT PAPRIKY PO DELŠÍ DOBU

Pokud jste přišli hledat tento postup, určitě máte mnohem více paprik, než můžete hned použít. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak papriky uskladnit na zimu. Zde jsou mé oblíbené metody…

 

 

KONZERVOVÁNÍ PAPRIK

 

KONZERVOVÁNÍ PAPRIK

Konzervování paprik není složité a můžete ho provádět několika způsoby. Nejraději je konzervuji ve vodě, ale lze je také nakládat.

Pokud je chcete zkonzervovat ve vodě, budete potřebovat tlakový hrnec. Nenechte se zastrašit, jejich použití není tak obtížné, jak se zdá.

Pokud nemáte tlakový hrnec, zkuste je naložit. Pro tuto metodu nepotřebujete žádné speciální vybavení a postup je podobný jako při konzervování běžných okurek.

 

JAK MRAZIT PAPRIKY – Jak skladovat papriky

 

JAK MRAZIT PAPRIKY - Jak skladovat papriky

Dalším způsobem konzervace všech druhů paprik je zmrazení, které je velmi snadné. Je skvělé mít je po ruce a přidávat je do receptů po celou zimu – používám je na všechno.

Tato metoda je jedním z nejrychlejších způsobů konzervace všech druhů, ale ujistěte se, že máte dostatek místa pro dlouhodobé skladování.

Můžete je jednoduše rozkrojit na poloviny, čtvrtiny nebo proužky a odstranit stopku a semínka. Kousky položte na plech tak, aby se nedotýkaly, a nechte je asi 15 až 30 minut zmrazit. Díky tomu se nelepí.

Jakmile papriky ztuhnou, můžete je uložit do sáčku nebo jiné nádoby vhodné ke zmrazení. Nezapomeňte si skladovací nádobu označit, abyste později věděli, co je to za nádobu.

 

JAK SUŠIT PAPRIKY

 

JAK SUŠIT PAPRIKY

Na sušení paprik je příjemné to, že se nemusíte obávat, že by zabíraly cenné místo v mrazáku. Navíc to můžete udělat s jakoukoli odrůdou, kterou máte. Nejpálivější chilli na světě – 10 nejpálivějších papriček

Větší papriky je třeba nejprve nakrájet, ale menší můžete nechat vcelku, pokud chcete. Pak je jednoduše vložte do dehydrátoru nebo do trouby na nejnižší stupeň.

Jejich úplné zaschnutí může trvat několik hodin. Mějte na paměti, že čím je pepř silnější, tím déle to trvá.

NAPLŇTE STOJAN NA KOŘENÍ

 

NAPLŇTE STOJAN NA KOŘENÍ

Jak skladovat papriky. Můj oblíbený způsob použití pálivých papriček je příprava drcených vloček z červené papriky. Je to jednoduché a podobné jako ve vaší oblíbené italské restauraci.

Ráda také rozemelu jiné druhy (sladké i pálivé) na prášek, kterým plním své sklenice s kořením. Můžete si snadno vyrobit vlastní chilli nebo jakoukoli jinou směs koření.

 

JAK DLOUHO VYDRŽÍ PAPRIKA SKLADOVANÁ?

 

 

Doba skladování paprik závisí na způsobu, který jste použili k jejich uchování. V konzervách vydrží několik let. Nejlepší je však sušené nebo mražené zásoby každoročně obměňovat.

 

OTÁZKY KE SKLADOVÁNÍ PAPRIKY – Jak skladovat papriky

 

OTÁZKY KE SKLADOVÁNÍ PAPRIKY - Jak skladovat papriky

 

Skladování paprik je snadné a existuje mnoho možností. Možná ale máte ještě nějaké otázky, takže níže jsou odpovědi na ty, na které se mě často ptají. Pokud zde nenajdete odpověď, položte svůj dotaz v komentářích níže.

 

JAK DLOUHO VYDRŽÍ PAPRIKY NECHLAZENÉ?

 

JAK DLOUHO VYDRŽÍ PAPRIKY NECHLAZENÉ

Nechlazené papriky vydrží na pultu až týden, než začnou vysychat. Ty menší však nevydrží tak dlouho. Pivo na vlasy.

Proto byste je měli pro dosažení nejlepších výsledků uchovávat v chladničce a nenechávat je na pultu.

 

Jak nejlépe skladovat papriky – Jak skladovat papriky?

 

Jak nejlépe skladovat papriky - Jak skladovat papriky?

To záleží na tom, jak je plánujete použít a jak dlouho chcete papriky skladovat. V konzervách vydrží déle, ale je to také nejnáročnější na práci. Použití několika z výše uvedených metod vám poskytne nejvíce možností.

Skladování paprik je snadné a existuje mnoho skvělých způsobů, jak je uchovávat. Nebojte se vyzkoušet pokaždé něco nového. Je to dokonalý způsob, jak přenést kousek letní zahrady do kuchyně na celý rok.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button