Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Pes Schipperka: charakteristika plemene

Schipperk je malé plemeno psa pocházející z Belgie. Tento pes se vyznačuje milou povahou, pracovitostí a malým vzrůstem. V České republice je poměrně běžný a osvědčil se jako příjemný společník v nepohodlí.

 

Odesílatel

 

Odesílatel

 

Dudek dorůstá výšky 30 cm a váží přibližně 8 kg. Má zavalitější stavbu těla a široký rovný hřbet. Bedra jsou zaoblená a přecházejí v pahýl ocasu. Hlava připomíná hlavu lišky. Stydké pysky jsou malé a mají silné drápy. Špic je silný a svalnatý pes s krátkou hustou srstí.

Je to vynikající malý hlídací pes, vždy věrný a zdrženlivý k cizím lidem. Tento pes má velmi silné pouto ke svým rodinným příslušníkům a velmi je miluje. Shipper se osvědčil také jako skvělý společník do nepohody a je vhodný pro agility, dogdancing a další psí sporty. Pokud hledáte malého, pracovitého a milého psa, může být špic tou správnou volbou.

 

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Belgický původ

Špic je plemeno belgického původu, které se vyznačuje pracovitostí a milou povahou. Odborníci se stále nemohou shodnout, zda by měl být klasifikován jako špic nebo ovčácký pes. Klasifikace FCI rozhodla o jejím zařazení do skupiny I, tj. mezi pastevce. Na území dnešní Belgie chovali podobné psy ve středověku drobní řemeslníci, kteří jim dokonce v roce 1890 uspořádali výstavu – zřejmě první na světě. Belgičtí psi 7 plemen psů z Belgie

 

15. Century

První zmínka o dudácích se objevila v kronice mnicha Wencelase z 15. století. Tento pes se vyskytuje také na mnoha vlámských obrazech. V tomto období se používal jako hlídací pes na lodích, kde chránil zboží před zloději. Jeho malý vzrůst a nebojácná povaha byly při ochraně lodi výhodou.

 

Světové války

Během první světové války byli špicové používáni jako strážní psi v Belgii. Používaly se k hlídání hranic a záchranným operacím. Během druhé světové války se španělé stali oblíbenými psy ve Spojených státech, kde byli využíváni jako strážní psi a při hledání výbušnin. Šampon na vlasy

Celkově má pes bobcat bohatou historii a stále se používá k různým účelům. Je to milý společník, který je vhodný pro agility, dogdancing a další psí sporty. Kromě toho je skvělým ochráncem a věrným přítelem v nesnázích.

 

Charakteristika a vzhled Šiperka

 

Charakteristika a vzhled Šiperka

 

Černý kabát

Špic je známý svou černou srstí a malým vzrůstem. Jeho srst je krátká, hustá a lesklá. Toto plemeno má také malé bílé znaky na hrudi a prstech, ale většinou je celé černé. Španěl nemá podsadu, takže je vhodný pro alergiky, kteří hledají psa s minimem alergenů.

 

Výška a hmotnost

Shipper je malý pes s velkým sebevědomím. Jeho výška se pohybuje mezi 25 a 33 cm a hmotnost mezi 4 a 7 kg. Díky svému malému vzrůstu a nízké hmotnosti je vhodným společníkem pro lidi, kteří žijí v malém bytě nebo mají omezený prostor.

 

Oči a uši

Špicové mají tmavé a lesklé oči mandlového tvaru. Má trojúhelníkové špičaté uši, které jsou zvednuté a jsou stejné jako jeho hlava. Jeho oči a uši jsou důležitou součástí jeho výrazu, a proto jsou pro toto plemeno velmi charakteristické.

 

Krk a límec

Špicovitý pes má silný a dobře osvalený krk. Jeho krk je středně dlouhý a má krátký a silný límec. Jeho obojek mu dodává vzhled majestátního psa.

 

Ocas a nohy

Pes bobtail má krátký a zahnutý ocas. Má krátké a silné nohy s hustou svalovou hmotou. Má kratší nohy než tělo, což mu umožňuje rychlý a hbitý pohyb.

Celkově je Siper malý, ale energický pes s velkým sebevědomím. Jeho vzhled by měl odrážet sílu, vytrvalost a ochotu pracovat. Toto plemeno je vhodné pro aktivní lidi, kteří mají rádi psí společníky.

 

Povaha a temperament města Shipperk

 

Povaha a temperament města Shipperk

 

Shih Tzu je plemeno psa, které se vyznačuje inteligencí, energií a hravostí. Je to zvědavý a tvrdohlavý pes, který má silnou osobnost a při správném zacházení je zvládnutelný.

 

Chytré a energeticky úsporné

Shipper je velmi inteligentní pes, který se rychle učí novým věcem. Má spoustu energie a potřebuje být fyzicky i psychicky stimulován. Proto je důležité mít dostatek pohybu a duševní stimulace.

 

Hravý a zvědavý

Shipper je velmi hravý a zvědavý pes. Rád si hraje s míčky, frisbee nebo jinými hračkami. Má přirozenou potřebu účastnit se všeho dění kolem sebe a je velmi zvídavá.

 

Kontrolovatelný a tvrdohlavý

Špic je při správném zacházení dobře ovladatelný pes. Je to však také tvrdohlavý pes, který si může být jistý svými názory. Proto je důležité, abyste ho cvičili jemnou, ale pevnou rukou.

Celkově je Shipper pes s velmi silnou osobností, který má své vlastní názory a preference. Je však také skvělým společníkem pro každou rodinu, která mu může poskytnout dostatek pohybu a duševní stimulace.

 

Zdraví a péče Šiperka

 

Zdraví a péče Šiperka

 

Péče

Špic je plemeno psa, které vyžaduje určitou péči, aby bylo zdravé a šťastné. Je to velmi aktivní pes, který potřebuje hodně pohybu a podnětů. Je důležité, aby měl dostatek prostoru k pohybu a aby byl pravidelně venčen. Čiperka také potřebuje společnost své rodiny a není vhodná pro lidi, kteří tráví většinu času mimo domov.

Důležitou součástí péče o šipku jsou také pravidelné zdravotní kontroly. Zuby, uši a drápy by se měly pravidelně kontrolovat. Pokud si nejste jisti, jak to udělat, můžete se poradit s veterinářem nebo zkušeným chovatelem.

 

Výživa Shipperka

Správná výživa je klíčem k udržení zdraví rysa. Je důležité zajistit psovi dostatek kvalitního krmiva, které mu poskytne všechny potřebné živiny. Doporučuje se krmit špice kvalitním suchým krmivem, které je speciálně určeno pro psy malých plemen. Je také důležité zajistit, aby měl pes neustále k dispozici dostatek čisté vody.

 

Prevalence nemocí

Špic je relativně zdravé plemeno psa, které netrpí mnoha genetickými chorobami. Stejně jako u všech plemen psů se však mohou vyskytnout určité zdravotní problémy. Mezi nejčastější problémy patří obezita, kožní problémy a alergie. Je důležité pravidelně kontrolovat zdravotní stav pískomila a včas řešit případné problémy.

Celkově je španěl velmi odolný a zdravý pes, který se dožívá vysokého věku. Pokud se o něj budete řádně starat a poskytnete mu správnou výživu a dostatek pohybu, bude se cítit šťastný a zdravý.

 

Vzdělání a výcvik Šiperky

 

Agility a flyball

Shipper je aktivní pes, který má rád pohyb a zábavu. Je proto ideálním kandidátem pro agility a flyball. Při agility se pes musí naučit překonávat překážky na trati, zatímco při flyballu musí přenést míček přes překážky a vrátit se ke svému majiteli. Tyto činnosti vyžadují rychlost, obratnost a poslušnost, což jsou vlastnosti, které Shipperka má.

 

Výcvik poslušnosti a poslíčků

Shipper je inteligentní pes a rychle se učí. Proto je důležité, aby byl výcvik založen na pozitivní motivaci a odměně. Tyto metody výcviku jsou účinné a pomáhají udržovat dobrý vztah mezi psem a majitelem. Whippet by se měl naučit základní povely, jako je sedni, lehni, zůstaň, pojď sem atd. Tyto povely jsou důležité pro poslušnost a bezpečnost psa.

 

Sporty a soutěže

Dudák se může účastnit různých druhů sportů a soutěží. Kromě agility a flyballu se může účastnit také soutěží obedience, kde se hodnotí poslušnost a disciplína psa. Může se také účastnit různých výstav, kde se hodnotí jeho vzhled a konstrukce. Je důležité, aby byl Siper na tyto činnosti připraven a aby byl výcvik přizpůsoben potřebám soutěže.

 

Odesílatel jako společník

Piper je skvělý společník, který se dokáže přizpůsobit životu v bytě i ve větším domě s přístupem na zahradu. Toto plemeno je vhodné pro rodiny s dětmi, ale také pro jedince, kteří mají rádi aktivní životní styl.

 

V Byte

Shipper je malý pes, který se dokáže přizpůsobit menším bytům. Jako každý pes však i shih tzu potřebuje svůj prostor a dostatek pohybu. Důležité je zajistit mu pravidelné procházky a dostatek podnětů, aby se necítil zanedbávaný.

 

S dětmi

Přepravník je skvělým společníkem pro rodiny s dětmi. Jsou velmi přátelští a milující, a proto dobře vycházejí s dětmi. Jako každý pes však i shih tzu potřebuje trpělivost a citlivý přístup k dětem, aby se předešlo nežádoucímu chování.

 

Aktivity a pohyb Šiperka

Špic je aktivní pes, který si potřebuje udržovat fyzickou kondici. Proto je důležité zajistit mu dostatek pohybu a stimulace. Shipper má ráda procházky a běhání v přírodě, ale také aktivní hry se svým majitelem. Vhodné jsou také různé aktivity, jako je jízda na kole, plavání nebo koupání.

Vše však závisí na individuálních potřebách každého psa. Je důležité přizpůsobit aktivitu a cvičení věku, zdravotnímu stavu a potřebám psa.

 

Špic jako pracovní pes

Šiperka je malý, ale pracovitý pes, který byl v minulosti využíván jako ovčácký pes a honič. Jeho malá velikost mu umožňovala snadný a rychlý pohyb mezi ovcemi a pomoc pastýři při pasení. Kromě toho byl Shipper používán také jako pomocník na lodích a při lovu škůdců.

 

Shepherd

V minulosti se ovčák používal jako ovčácký a honácký pes. Jeho malá velikost mu umožňovala snadný a rychlý pohyb mezi ovcemi a pomoc pastýři při pasení. Shipper má silný pastevecký instinkt a je velmi oddaný svému majiteli. Díky své náklonnosti a inteligenci se Shipper rychle učí a dokáže plnit různé úkoly.

 

Pomocník na lodích

Bobcat se používal také jako pomocník na lodích. Jeho úkolem bylo především hlídat loď a chránit ji před zloději. Shipper se dokáže pohybovat v malých prostorech a má výborný sluch, takže je ideálním psem na lodi. Kromě toho se Shipper používal také k odchytu myší a dalších škůdců na lodi.

 

Lovec škůdců Shipperka

Pískomil je známý také jako lovec škůdců. Jeho malé rozměry a rychlost mu umožňují proniknout i do těch nejmenších prostor a chytit myši a další škůdce. Pišťucha má vynikající zrak a sluch, což jí umožňuje snadno najít a ulovit škůdce. Kromě toho je špic velmi aktivní pes a potřebuje hodně pohybu, což z něj dělá ideálního psa pro lov škůdců.

 

Díky všem těmto vlastnostem je Shipper skvělým pracovním psem. Jeho malé rozměry a inteligence mu umožňují plnit různé úkoly a být svému majiteli výborným společníkem. Pokud hledáte aktivního a oddaného psa, je pro vás špic správnou volbou.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button