KočkyPÉČE O KOČKY

3 důvody, proč kočky nesnášejí vodu

 

Proč kočky nesnášejí vodu . Kočky jsou známé tím, že nesnášejí vodu. Naštěstí se nemusí koupat tak často. Ale přemýšleli jste někdy o tom, proč vlastně nesnášejí vodu? Pravděpodobně existují logické a pravděpodobně i biologické důvody. 

 

koupání koček proč kočky nesnášejí vodu

 

Některé kočky mají vodu opravdu rády!

Kočky jsou zvláštní stvoření, některé skutečně milují vodu ! Nezřídka se stává, že někteří majitelé vzpomínají na zážitky své kočky spojené s hraním si ve vodě. Některá plemena koček jsou známá tím, že ráda plavou, například turecká van , které se z tohoto důvodu přezdívá „plavecká kočka“.

 

Tři důvody, proč většina koček nemá ráda vodu

 

1. Kočky jsou obecně méně tolerantní ke změnám a novým zkušenostem než například pes. Kočce, která nikdy nebyla vystavena vodě, se pravděpodobně nebude líbit, když ji do ní vložíte. Kočka, která byla jako kotě pravidelně vystavena vodě, ji může přijímat lépe.Proč kočky nesnášejí vodu .

 

kočka se nerada koupe

2. Kočky jsou také velmi vybíravé. Tráví spoustu času péčí o sebe a pravděpodobně nejsou velkými fanoušky toho, že mají na srsti něco, co nevoní „normálně“. V jejich očích jim koupáním způsobíte více práce než užitku.

 

kočky se nerady koupou, proč kočky nesnášejí vodu

 

3. Pravděpodobně existují i biologické důvody. Přestože mnoho koček miluje chuť ryb, historicky nepatří mezi zvířata, která žijí v blízkosti oceánů nebo řek. Domestikované kočky jsou potomky koček, které obvykle žijí v suchých oblastech. Nikdy se nenaučili plavat, protože to nebylo evolučně nutné. Toto chování nebo jeho nedostatek zůstalo našim moderním kočkám.

 

kočka ve vodě

Mohlo by vás zajímat: 
Deset důvodů, proč byste si měli adoptovat kočku .

 

Tip, pokud musíte svou kočku vykoupat

Koupání je u koček nutné jen zřídka. Pokud je třeba kočku vykoupat ze zdravotních důvodů nebo pokud se z nějakého důvodu nadměrně zašpinila, existuje několik způsobů, jak ji trochu zklidnit.

 

Nejprve napusťte vanu, zvuk a šplouchání tekoucí vody vše ještě zhorší. Vanu vyložte složeným ručníkem (který se samozřejmě namočí), aby měly pocit, že se mají čeho držet. Kluzká podlaha vany také způsobuje kočce větší stres. Opatrně na něj nalijte vodu pomocí nádoby, nikoliv sprchové hlavice. A konečně, buďte opravdu opatrní v oblasti obličeje a očí!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button