KočkyPÉČE O KOČKY

Jak dlouho žijí kočky? Fakta o průměrné délce života koček

Jak dlouho žijí kočky? Jak dlouho se dožívají kočky chované uvnitř? A jak je to s délkou života venkovní kočky? Jaké faktory ovlivňují délku života kočky? Podívejte se na průměrnou délku života kočky.

„Román musí být výjimečně dobrý, aby žil tak dlouho jako průměrná kočka.“ Tento aforismus je obecně připisován Philipu Stanhopeovi, čtvrtému hraběti z Chesterfieldu. Lord Chesterfield žil v období anglických literárních dějin, kdy se romány těšily velké oblibě a kdy se již pociťoval odchod všech forem médií. Co měl Chesterfield na mysli? Jak dlouho se kočky průměrně dožívají?

 

život kočky

 

Jaká jsou fakta o délce života kočky? Prověřili jsme čísla a můžeme vám říci, že stejně jako u románů závisí délka života koček na různých okolnostech, včetně prostředí, stravy a zdravotního stavu. Poskytneme vám informace o všem, od obecné otázky „Jak dlouho žijí kočky?“ až po otázku „Jak dlouho žijí kočky?“. na věk „současné“ nejstarší žijící kočky a na průměrnou délku života koček žijících uvnitř a venku.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Jak dlouho žijí kočky? Jaká je průměrná délka života kočky?

Jak dlouho žijí kočky? Prostředí, hygiena, zdravotní stav a to, zda je kočka kastrovaná – to vše jsou faktory, na kterých záleží, pokud jde o délku života kočky. Důležitým faktorem může být sterilizace. Kastrace eliminuje riziko onemocnění, která mohou ve stáří postihnout reprodukční systém kočky.

 

Na internetu se stalo pravdou, že s přístupem k současným lékařským a dietetickým pokrokům se ideální kočka může dožít až 20 kočičích let a dokonce i více . Průměrná délka života domácích koček je 15,1 roku.

 

Plemeno kočky je jistě důležitým faktorem pro zodpovězení této otázky: „Jak dlouho žijí kočky?“ Mohli bychom vyjmenovat délku života jednotlivých plemen koček, ale to bychom tu byli věčně. Kříženci jsou obecně odolnější a žijí déle než čistokrevné kočky.

 

jak dlouho žijí kočky

 

Jak je to s průměrnou délkou života podle pohlaví

Kočky žijí v průměru o jeden až dva roky déle než koťata.

Kočky žijící uvnitř žijí v průměru déle než kočky žijící venku.

Kočky divoké, toulavé a venkovní žijí v průměru výrazně kratší dobu než kočky domácí ( chované doma ).

Co když jsou to domácí kočky?

Kočky žijící uvnitř žijí téměř třikrát déle než kočky žijící venku. Jak dlouho se kočky dožívají, pokud jsou domácí? Kočky žijící uvnitř jsou obvykle kastrované, očkované a zbavené stresu, rizik a nebezpečí vnějšího světa. Jsou pravidelně krmeny a mají snadný přístup k čerstvé a čisté vodě.

 

život kočky

 

Jak dlouho žijí venkovní kočky?

Průměrná délka života venkovní kočky je omezena mnoha problémy. „Venku“ samozřejmě znamená něco jiného v závislosti na tom, kde kočka žije.Žijete ve městě, na předměstí, na venkově nebo na samotě? Kolik sousedů má venku kočky? Žijete na místě, kde je hodně dravců? Jsou v blízkosti divoká nebo toulavá zvířata? Je počasí celoročně vhodné pro venkovní životní styl? Jak blízko bydlíte k silnicím ?

 

To vše jsou omezující faktory, stejně jako zvýšené vystavení blechám, klíšťatům a dalším parazitům a nemocem. Venku se kočky také mohou dostat do rvaček a poškrábání s jinými kočkami a jsou vystaveny zvýšenému riziku nehod.

 

Mají však také volnost prozkoumávat okolí , označit si oblíbené domy a přirozeně cvičit. Protože existuje mnoho nepředvídatelných proměnných, čísla nejsou obecně dobrá a délka života koček je mnohem delší, od tří do deseti let. Průměrná délka života venkovní kočky je 5 let.

 

životnost kočky

Jak dlouho mohou kočky žít?

 

Guinnessova kniha rekordů uvádí, že nejstaršího zaznamenaného kočičího věku dosáhla kočka Creme Puff, která zemřela v texaském Austinu ve věku 38 let a tří dnů, což je opravdu vysoký, téměř nepochopitelný věk. Věk „současné“ nejstarší žijící kočky je mnohem proměnlivější, protože tato informace může být kdykoli zastaralá.

Jak prodloužit život kočky

Existuje příliš mnoho faktorů od prostředí , stravy , hygieny až po plemeno a pohlaví . Přečtěte si :
Chov kočky venku nebo v bytě ?

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button